widget system punktowy
20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Na co zwracać uwagę przy zakupie suszarki do włosów?

Wybór suszarki do włosów nie wydaje się zbyt skomplikowanym zadaniem. Zwykle szukamy po prostu urządzenia, które dobrze, szybko i bezpiecznie wysuszy nasze włosy. Warto jednak pamiętać o tym, że obecnie na rynku znajdziemy wielofunkcyjne suszarki do włosów, których z powodzeniem można używać codziennie bez obaw o kondycję włosów. Są to urządzenia, z pomocą których można włosy także wymodelować. Suszarka to urządzenie wykorzystywane bardzo często. O ile w ciepłe, letnie dni można zrezygnować z suszenia włosów, o tyle chyba nikt nie wyobraża sobie wyjścia z domu z mokrymi włosami zimą. Wtedy dobra suszarka jest niezbędna.

Rodzaje suszarek

Producenci suszarek, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, oferują nam w tej chwili:

 • suszarki profesjonalne;
 • do użytku domowego;
 • turystyczne.

W przypadku tych ostatnich chodzi o kompaktowe urządzenia, które ze względu na swoje rozmiary mogą z powodzeniem być wykorzystywane w podróży. Do codziennego stosowania lepiej wybrać typową suszarkę do użytku domowego lub sprzęt profesjonalny. Jaka jest różnica? Suszarki profesjonalne to urządzenia, które wyróżniają się dużą wytrzymałością silnika, zabezpieczeniami przed przegrzaniem oraz znaczną siłą nawiewu. To ich podstawowa przewaga nad suszarkami domowymi. Zwykle sprzęt profesjonalny wyposażony jest również w kabel długości ok. 3 m, co znacznie zwiększa wygodę użytkowania.

Najważniejsze parametry suszarki - moc, siła i prędkość nawiewu, regulacja temperatury

Funkcjonalność suszarki zależy od jej parametrów technicznych. To kwestia, której z pewnością nie wolno lekceważyć przy wyborze urządzenia. Te parametry techniczne, które poniżej krótko omówmy, wpływają nie tylko na wygodę i szybkość suszenia włosów, ale także i na ich kondycję.

Przy zakupie suszarki trzeba zwrócić uwagę na następujące parametry techniczne urządzenia:

 • moc - to właśnie m.in. od wyrażonej w Watach mocy zależy szybkość suszenia. Im wyższa moc suszarki, tym szybsze suszenie. To jednak nie znaczy, że zawsze najlepszym wyborem jest suszarka o najwyższej mocy. Moc powinniśmy dopasować do rodzaju włosów. Masz włosy grube, długie, zdrowe? W takim razie najlepszym wyborem dla Ciebie będzie suszarka o mocy min. 2000W. Z kolei osoby z włosami krótkimi i rzadkimi mogą zdecydować się na urządzenie o mocy 1600-2000W;
 • siła i prędkość nawiewu - to bardzo ważna funkcja. Nowoczesne, profesjonalne suszarki do włosów mają najczęściej kilka poziomów siły nawiewu powietrza. Najmocniejszego nawiewu można użyć do suszenia włosów. Natomiast do ich stylizacji przyda się nawiew słabszy. Prędkość nawiewu jest istotna jeśli zależy nam na szybszym wysuszeniu włosów. Użycie suszarki z dużą prędkością nawiewu pozwoli nam nawet o połowę skrócić czas suszenia włosów.
 • regulacja temperatury - zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są suszarki z funkcją chłodnego/zimnym nawiewem. Chcesz, żeby Twoje włosy dobrze się prezentowały? Zawsze na koniec suszenia skorzystaj z zimnego nawiewu w suszarce. Zamyka on łuski włosów, wygładza powierzchnię, pozytywnie wpływa na ich kondycję. Oprócz tego zimny nawiew pomaga także w utrwaleniu wymodelowanej za pomocą suszarki fryzury.

Nowoczesne suszarki z jonizacją

Chcesz, żeby Twoje włosy zawsze były miękkie i błyszczące? W takim razie wybierz nowoczesną suszarkę do włosów z funkcją jonizacji. Dlaczego to takie ważne? Pamiętajmy o tym, że nasze włosy naturalnie są elektrycznie naładowane dodatnio. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że także podczas suszenia powstają na powierzchni włosów ładunki dodatnie. Tak powstaje elektryczność statyczna, co powoduje otwieranie się łusek włosów. Efekt: nasze włosy stają się matowe i szorstkie. Można temu jednak zapobiegać, kupując dobrą suszarkę do włosów z generatorem jonów ujemnych. W trakcie pracy takiego urządzenia wytwarzane są jony ujemne, które neutralizują ładunki dodatnie. Nie dochodzi do otwierania się łusek włosów, a tym samym włosy są lśniące i gładkie, nie puszą się i nie elektryzują, ich stylizacja jest o wiele prostsza. Suszarki z jonizacją znajdziesz tutaj.

Budowa suszarki. Co jest istotne?

Ważna jest także budowa suszarki. Są takie elementy składowe, które dość często wykorzystywane są w profesjonalnych sprzętach i które mają spore przełożenie na komfort użytkowania suszarki, a także na to, jak prezentują się nasze włosy przy regularnym suszeniu. 

Chcesz, żeby suszenie włosów stało się przyjemnością? Wybierz zatem jedno z profesjonalnych urządzeń, które wyróżnia się ergonomiczną budową, ma dobry, antypośligowy uchwyt, jest wyposażone w długi kabel i przede wszystkim ma dobrze wyważony środek ciężkości, dzięki czemu Twoja ręka nie męczy się mocno podczas suszenia włosów. A skoro mowa już o kablu suszarki, warto zaznaczyć, że w profesjonalne suszarki często wyposażone są nawet w kable o długości ok. 3 metrów; zalecane są kable obrotowe.

Warto także zwrócić uwagę na wagę urządzenia. Wiadomo, że im suszarka lżejsza, tym bardziej komfortowe jest jej użytkowanie. Producenci profesjonalnego sprzętu dokładają starań, aby ich suszarki nawet przy większych gabarytach były lekkie.

Kupując nową suszarkę do włosów, musisz wziąć pod uwagę także:

 • rodzaje silników (DC, AC i bezszczotkowe).
  • Silniki DC- wyjątkowo lekkie silniki zasilane prądem stałym. Czas pracy takich silników wynosi do 1200 godzin. W takie silniki są zaopatrzone podstawowe modele suszarek. Najczęściej modele do użytku domowego i suszarki turystyczne.
  • Silniki AC - wytrzymałe silniki zasilane prądem zmiennym. Wytwarzają wysokie ciśnienie powietrza i charakteryzują się długą żywotnością, do 2000 godzin. Suszarki z takim silnikiem są zazwyczaj cięższe ale długi czas pracy z pewnością to rekompensuje. W takie silniki zaopatrzona jest większość modeli profesjonalnych, gdzie liczy się duża moc i wytrzymałość.
  • Silniki bezszczotkowe - najnowsza generacja silników gwarantujących niezwykłą wydajność (suszą włosy o 50% szybciej niż tradycyjne) oraz bardzo długą żywotność. Szczotki węglowe stosowane w tradycyjnych silnikach wycierają się i zużywają. Dlatego silniki bezszczotkowe mogą pracować nawet do 10000 godzin (5 razy dłużej niż silniki AC). Są one również lżejsze i bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ nie emitują pyłu węglowego. Suszarki z takimi silnikami posiadają najlepsze parametry. Są niezwykle lekkie, a przy tym mają dużą prędkość nawiewu pozwalającą na maksymalne skrócenie suszenia
 • powłokę w suszarce - zasadniczo możemy zdecydować się na suszarki z powłokami ceramicznymi lub turmalinowymi. Powłoki ceramiczne mają tę zaletę, że temperatura rozkłada się równomiernie, co w praktyce oznacza, że ryzyko uszkodzenie włosa jest bardzo ograniczone. Wspomniane powłoki turmalinowe są z kolei źródłem naturalnych jonów ujemnych. Jony ujemne neutralizują jony dodatnie na powierzchni włosa, sprzyjają zamykaniu się łusek. To rozwiązanie dla osób, którym zależałoby na zredukowaniu problemu elektryzowania się włosów podczas suszenia;
 • zdejmowany filtr - zdecydowanie rekomendujemy profesjonalne suszarki do włosów, które wyposażone są w filtry ochronne. Tego typu filtry mają postać gęstej siatki założonej w tylnej części suszarki. Filtry ochronne chronią mechanizm urządzenia przez zanieczyszczeniami, np. przed kurzem, włosami itd.

Dodatkowe wyposażenie suszarki

Coraz częściej wymaga się od suszarki nie tylko szybkiego i komfortowego suszenia włosów, ale także i tego, że przyda się do sprawnej stylizacji fryzury. Dlatego warto zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie suszarki. Chodzi o takie elementy jak np.:

 • nakładki koncentrujące - koncentrator pozwala na precyzyjne modelowanie włosów podczas suszenia. Zasada jest prosta - im węższa szczelina koncentratora, tym szybszy przepływ powietrza przez suszarkę i bardziej precyzyjne skierowanie strumienia powietrza na włosy;
 • dyfuzor - to rozwiązanie bardzo popularne. Jeżeli zdecydujesz się na dyfuzor z dłuższymi końcówkami, możesz podczas puszenia skutecznie unieść włosy u nasady. Jeśli natomiast postawisz na dyfuzory z krótszymi końcówkami, możesz szybko nadać objętości włosom, poza tym zlikwidujesz problem puszenia się włosów. Suszarki z dyfuzorem znajdziesz tutaj;
 • tłumiki hałasu – wiele suszarek posiada wbudowany tłumik hałasu, który znacznie niweluje hałas wytwarzany przez suszarkę. Do niektórych modeli suszarek, takich jak np. Parlux, tłumik możesz dokupić osobno.

Nowoczesne kosmetyki termoochronne

Boisz się, że regularne suszenie włosów źle wpłynie na ich kondycję? Niepotrzebnie! Już teraz możesz wypróbować nowoczesne kosmetyki termoochronne, które doskonale chronią włosy przed działaniem wysokich temperatury. Chodzi o olejki, spraye, pianki, żele itd. To produkty bazujące na sprawdzonych recepturach i wysokiej jakości składnikach, których regularne stosowanie przynosi bardzo dobre efekty. Nie dość, że zapewniają ochronę włosom, to jeszcze odżywiają, wygładzają i nabłyszczają. To produkty łatwe w aplikacji, wiele z nich ułatwia dodatkowo modelowanie włosów.

Zajrzyj do naszego TOP 10!

Wiemy, że na rynku można znaleźć obecnie bardzo wiele różnych modeli suszarek do włosów, które różnią sie zarówno pod względem budowy, jak i parametrów technicznych, a także wyposażenia. Wybór może być zatem dość problematyczny. Jeśli jeszcze nie zdecydowałaś się na konkretny model, zachęcamy do zapoznania się z naszym TOP 10 suszarek. Tutaj znajdziesz profesjonalne suszarki do włosów, które pozwolą na szybkie, komfortowe i bezpieczne dla struktury włosów suszenie. Dołożyliśmy starań, aby nasz ranking obejmował modele w przystępnej cenie.