20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Na co zwracać uwagę przy zakupie prostownicy do włosów?

Poste, lśniące włosy to sprawdzony patent na świetny wygląd. Jednak uzyskanie efektu idealnie prostych włosów wymaga zastosowania prostownicy. W tej chwili na rynku znajdziemy prostownice w różnych przedziałach cenowych i o różnych parametrach technicznych. Jak wybrać dobrą prostownicę? Co należy wziąć pod uwagę? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule.

Rodzaje płytek prostownicy

Na to, jak będzie sprawować się prostownica, mają ogromny wpływ jej płytki. Warto zaznaczyć, że rodzaj powłoki decyduje także o tym, jak prostowanie danym urządzeniem będzie wpływać na Twoje włosy. Nowoczesne modele są wyposażone w powłoki, które nie tylko chronią włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury, ale także chronią łuski włosów przed zniszczeniem. Oprócz tego są to powłoki, które ułatwiają prostowanie.

Popularne rozwiązania to:

 • płytki tytanowe - takie płytki wyróżniają się wyjątkową trwałością. Tytan jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Płytki są dzięki temu bardziej wytrzymałe i dłużej będziemy się cieszyć sprawnym sprzętem. Prostownice tytanowe znajdziesz tutaj.
 • płytki turmalinowe - turmalin wytwarza pod wpływem wysokiej temperatury jonizację ujemną, która zamyka łuski włosa, wygładza ich powierzchnię. Płytki turmalinowe są trwalsze niż ceramiczne. Prostownice turmalinowe znajdziesz tutaj.
 • płytki ceramiczne - ich główną zaletą jest równomierne nagrzewanie. Śliska powłoka ułatwia prostowanie i zapobiega przegrzaniu i spaleniu włosów. Prostownice ceramiczne znajdziesz tutaj.

Przy wyborze prostownicy musimy także zwrócić uwagę na szerokość i kształt jej płytek.  Masz krótkie włosy? W takim razie najlepszym rozwiązaniem będzie prosownica o wąskich płytkach, poniżej 24 mm. Szersze płytki przydadzą się w przypadku dłuższych włosów. Jeśli chcesz swojej prostownicy używać także do kręcenia włosów, zdecyduj się na płytki o zaokrąglonym kształcie. Prostownice do loków znajdziesz tutaj.

Profesjonalne prostownice - najbardziej znane marki

Prostownice znanych producentów sprzętu fryzjerskiego to najlepszy wybór, jeśli zależy nam na zakupie urządzenia funkcjonalnego, które będzie prostowało włosy bezpiecznie i komfortowo. Jakie marki warto wziąć pod uwagę? Naszym klientom możemy zarekomendować przede wszystkim:

 • GHD, FHI Heat - urządzenia tych producentów można z czystym sumieniem określić mianem mercedesów wśród prostownic. To profesjonalny sprzęt, który jest w stanie sam dobrać temperaturę prostowania optymalną dla danego typu włosów (i ich kondycji). Owszem, w przypadku tych prostownic trzeba liczyć się z wysoką ceną, jednak są to sprzęty niezawodne, świetnie wykonane. Antybakteryjne działanie dzięki technologii nano-srebra, ciepło podczerwone, funkcja uśpienia, automatyczne wyłącznie urządzenia po godzinie bezczynności itd. - tego właśnie możesz spodziewać się, jeśli zainwestujesz w prostownice GHD i FHI Heat;
 • Ga.ma, Tondeo, Babyliss Pro, Efalock - także i w tym przypadku mamy do czynienia z profesjonalnym sprzętem fryzjerskim, jednak ceny są bardziej przystępne. Zresztą chodzi o funkcjonalny sprzęt, który dostępny jest w wielu wariantach (dodatkowe wyposażenie). Stawiając na prostownice Ga.ma, Tondeo, Babyliss Pro, Efalock, można wybrać model z jonizacją lub bez, z regulacją temperatury lub bez, z jonizacją laserową, z płytkami z różnych materiałów. Chcesz kupić profesjonalną prostownicę w rozsądnej cenie? W tej półce cenowej na pewno znajdziesz coś odpowiedniego;
 • Wahl, Jaguar, Ermila, Fox, Valera - to dobre prostownice, które zapewniają komfort użytkownikowi i są wyposażone we wszystkie podstawowe funkcje. Sporo modeli także w tej kategorii jest wyposażonych w funkcje regulacji temperatury. Funkcja jonizacji nie jest już tak powszechna. Są to sprzęty dobrej jakości, jednak osoby z włosami bardziej wymagającymi powinny wybrać urządzenie z dwóch pierwszych kategorii. Działanie urządzeń Wahl, Jaguar, Ermila, Wigo, Fox, Valera może być po prostu za słabe.

Parametry techniczne nowoczesnych prostownic

Szukając modelu idealnego dla siebie, trzeba zdecydowanie wziąć pod uwagę parametry techniczne oferowanych na rynku prostownic.  Istotne są następujące kwestie:

 • moc - to od mocy urządzenia zależy, jak szybko będzie ono gotowe do pracy. Prostownice o niskiej mocy mogą nagrzewać się nawet kilka minut, podczas gdy profesjonalne urządzenia o wysokiej mocy potrzebują 15-30 sekund, aby można ich było użyć. Większość oferowanych modeli posiada diodę informującą o tym, że urządzenie jest już nagrzane do pożądanej temperatury;
 • regulacja temperatury - kolejna bardzo istotna funkcja. W niektórych modelach mamy kilka ponumerowanych poziomów, w innych z kolei cyfrowe wskaźniki, które umożliwiają dokładne ustawienie pożądanej temperatury. To bardzo istotna funkcja, zwłaszcza jeśli Twoje włosy są farbowane, delikatne albo po prostu zniszczone. W wszystkich przypadkach wskazane jest chronienie ich przed działaniem zbyt wysokiej temperatury;
 • jonizacja - to jedna z bardziej godnych uwagi funkcji w nowoczesnych, profesjonalnych prostownicach do włosów. Wysokiej klasy prostownice posiadają specjalne generatory jonów ujemnych, które zamykają łuski włosa podczas prostowania. W praktyce oznacza to, że włosy po prostowaniu będą wyraźnie gładsze i bardziej lśniące. Jonizacja chroni włosy przed zniszczeniem, zapobiega ich elektryzowaniu się. Prostownice z jonizacją znajdziesz tutaj;
 • obrotowy kabel - znacznie zwiększa komfort użytkowania urządzenia. Obrotowy kabel w prostownicy przyda się zwłaszcza wtedy, gdy chcesz wykorzystywać ją także do kręcenia włosów;
 • automatyczne wyłączanie w okresie bezczynności - to bardzo przydatna funkcja ze względu na szeroko pojęte bezpieczeństwo. Niektóre z nowoczesnych prostownic wyposażone są w automatyczny wyłącznik. Nawet, jeśli zapomnisz wyłączyć urządzenie, po ok. godzinie bezczynności wyłączy się samo. Tym samym ryzyko pożaru jest ograniczone do minimum.

Dobór prostownicy pod kątem indywidualnych potrzeb

Kupując prostownicę, warto zastanowić się w pierwszej kolejności nad swoimi indywidualnymi potrzebami. Bardzo ważna jest regulacja temperatury. Włosy cienkie, rozjaśniane, zniszczone prostujemy w dość niskiej temperaturze. W przypadku włosów normalnych konieczna jest temperatury wyższa. Grube, gęste, kręcone włosy wymagają z kolei temperatury powyżej 200 stopni C. Właśnie dlatego warto sięgnąć po profesjonalny sprzęt, który umożliwi nam ustawienie optymalnej temperatury stylizacji.

Warto pamiętać o tym, że prostowanie włosów kręconych i grubych odbywa się w temperaturze, której nie osiągają marketowe prostownice bez regulacji. Wykorzystanie profesjonalnej prostownicy pomaga uniknąć przeciążenia włosów zbyt wysoką temperaturą. A to z tego względu, że (pod warunkiem dobrania odpowiedniej temperatury do rodzaju włosów) wystarczy tak naprawdę jedno lub dwukrotne prostowanie pasma włosów, aby uzyskać pożądany efekt.

Bywa, że prostownica z funkcją jonizacji jest koniecznością. Dotyczy to posiadaczek włosów puszących się, mających tendencję do elektryzowania się i podatnych na działanie wilgoci. Dlaczego funkcja jonizacji jest w wymienionych przypadkach tak ważna? Na powierzchni naszych włosów znajdują się dodatnie ładunki elektryczne, które są skutecznie neutralizowane przez emitowane przez prostownicę jony ujemne. Jonizacja prowadzi do tego, że łuski włosa się zamykają, włosy przestają się puszyć, stają się gładkie i błyszczące. W tej chwili można zdecydować się na prostownicę z różnymi źródłami jonizacji. Standardowym rozwiązaniem są urządzenia, w których jony emitowane są przez płytki. W tym przypadku siła jonizacji zależy od tego, z jakiego materiału wykonane są płytki (płytki turmalinowe zapewniają naturalną jonizację). Oprócz tego można także zdecydować się na prostownicę z tzw. jonizacją laserową. W takich urządzeniach jony ujemne produkowane są przez generator i rozprowadzane na włosach za pomocą lasera. Która opcja będzie lepsza? Oba rozwiązania przynoszą dobre efekty. Wszystko zależy zatem od tego, ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na zakup nowej prostownicy.

Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszy się zabieg keratynowego prostowanie włosów. To zabieg, podczas którego włosy są nie tylko trwale prostowanie, ale także odżywianie i wzmacniane. Jednak do keratynowego prostowania niezbędna jest dobrej jakości prostownica, która nagrzewa się do minimum 230 stopni C. Prostownice do keratynowego prostowania znajdziesz tutaj.

Bezpieczne prostowane z nowoczesnymi kosmetykami termoochronnymi

Chcesz bezpiecznie prostować włosy? W takim razie pomyśl o wypróbowaniu nowoczesnych kosmetyków termoochronnych. Obecnie dostępne są liczne preparaty, które skutecznie chronią strukturę naszych włosów przed niekorzystnym oddziaływaniem wysokich temperatur. Skuteczność tego typu preparatów wynika z faktu, że ich receptury obejmują składniki aktywowane w wysokich temperaturach, które przenikają do wnętrza włosów. Profesjonalne kosmetyki tego typu nie tylko chronią włosy, wygładzają je, ale także ułatwiają stylizację. Kosmetyki do prostowania znajdziesz tutaj.

Nasze TOP 10  prostownic

Jeśli jeszcze nie wybrałaś konkretnego modelu, zapoznaj się z naszym TOP 10 prostownic. W naszym rankingu znajdziesz profesjonalne prostownice, z pomocą których stylizacja włosów stanie się o wiele prostsza. W zestawieniu prezentujemy modele o różnych parametrach technicznych, których wspólną cechą jest niezawodne działanie. W TOP 10 znajdziesz profesjonalne prostownice w korzystnej cenie.