20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Na co zwracać uwagę przy zakupie lakieru do włosów?

Lakier do włosów to kosmetyk służący do utrwalania fryzury.  Na pewno masz świadomość tego, że fryzury prezentowane przez modelki w magazynach dla pań są utrwalane za pomocą profesjonalnych lakierów. To dotyczy zarówno drobnych loków, misternych konstrukcji, koków, jak i wyglądających bardzo naturalnie fal i skrętów. Lakier przydaje się także do utrwalania gładkich, prostych włosów.

Dobry lakier do włosów skutecznie ochroni Twoje włosy przed wilgocią, a także podmuchami wiatru, które mogą okazać się naprawdę destrukcyjne dla fryzury. Stąd też wiele osób używa lakieru zarówno do włosów wyprostowanych, jak i naturalnie gładkich. To jednak jeszcze nie wszystko. Dobry lakier pomaga na dłużej zachować świeżość fryzury. Spryskane kosmetykiem włosy są bardziej odporne na przetłuszczanie się.

Lakier do włosów - podstawowe informacje

Jak to się dzieje, że lakiery do włosów skutecznie usztywniają fryzurę? Odpowiedzialne za to są cząsteczki polimerów, które pływają w rozpuszczalniku. Kiedy włosy zostaną spryskane lakierem, rozpuszczalnik odparowuje, a polimery zostają na włosach. Wszyscy wiemy doskonale, że to wilgoć jest jednym z najważniejszych czynników, które zmieniają kształt naszej fryzury. Tymczasem polimery w lakierze do włosów nie tylko nie chłoną wody, ale także nie przepuszczają jej do wnętrza włosów. Chroniąc włosy przed wilgocią, pomagają w utrzymaniu pożądanej fryzury. Istotne jest, że lakieru nie trzeba zmywać każdego dnia. Wystarczy jedynie wyczesać go za pomocą miękkiej szczotki do włosów.

Nowoczesne lakiery do włosów

Główne zadanie lakieru do włosów to oczywiście utrwalenie fryzury. Jeszcze przed kilku laty na rynku dostępne były preparaty, które działały tylko usztywniająco. Z racji tego, że zawierały stosunkowo duże cząsteczki polimerów, popryskane nimi włosy sprawiały wrażenie dość sztywnych. Po użyciu takiego lakieru konieczne było dokładne mycie włosów.

Fryzjerskie lakiery nowej generacji działają zupełnie inaczej. Przede wszystkim są to kosmetyki, które zawierają rozpuszczalniki o ulepszonej recepturze. Cząsteczki polimerów w takich lakierach są tak małe, że lakier na włosach jest prawie niewyczuwalny. Pasma nie sklejają się po spryskaniu ich kosmetykiem. Przy prawidłowej aplikacji nowoczesnego lakieru, tzn. spryskaniu włosów z odległości co najmniej 25 cm, włosy można bez problemu przeczesywać. Możliwa jest także zmiana fryzury, nawet kilkakrotnie w ciągu jednego dnia.

Profesjonalne lakiery do włosów. Jakie rodzaje dostępne są na rynku?

Obecnie można na rynku znaleźć lakiery do włosów o różnym działaniu. Mamy świadomość tego, że wybór odpowiedniego lakieru może nie być prosty. Ze swej strony zachęcamy Cię do wypróbowania profesjonalnych, fryzjerskich kosmetyków, których działanie jest jeszcze lepsze i które w dodatku są bardzo wydajne.

W tej chwili dostępne są:

  • lakiery suche - kosmetyki, z pomocą których możesz wykończyć fryzurę. Lakiery suche (na opakowaniu najczęściej pojawiają się takie określenia, jak np. "utrwalające" albo "mocne") można stosować tylko na suche włosy. To kosmetyki w formie sprayu, których działanie jest właściwie natychmiastowe. A to dlatego, że rozpuszczalnik zawarty w kosmetyku bardzo szybko odparowuje, utrwalenie fryzury następuje właściwe od razu. Lakiery suche są stosunkowo delikatne, nie pozostawiają osadu na włosach. To kosmetyki, które dodają sypkości włosom, można je z powodzeniem stosować także do odświeżenia włosów. Profesjonalne lakiery suche to rozwiązanie, które nadaje się do włosów prostych, długich, naturalnych. Można je stosować w ostatniej fazie suszenia;
  • lakiery mokre - to kosmetyki, z pomocą których można wymodelować fryzurę. Profesjonalne lakiery mokre dostępne są w formie sprayu z podciśnieniem, na opakowaniu zwykle znajdują się określenia typu: "flexible", "elastyczny", "modelujący" itd. Dobry lakier do włosów tego typu może z powodzeniem zastąpić żel albo piankę. Lakiery mokre gwarantują mocniejsze utrwalanie niż suche. Wystarczy spryskać nieco podsuszone włosy i je wymodelować. Kiedy włosy wyschną, fryzura będzie trzymać się idealnie. Jeśli szukasz właśnie idealnego dla siebie lakieru mokrego, pamiętaj, że zawierają one substancje uelastyczniające, które mogą obciążać włosy. Dlatego wybierz produkt przeznaczony do Twojego typu włosów;
  • lakiery mocno utrwalające - to kosmetyki do zadań specjalnych. Ze względu na fakt, że zawartość polimerów w takich lakierach jest dość wysoka, można osiągnąć efekt mocnego, a przy tym trwałego usztywnienia fryzury. Lakiery mocno utrwalające zawierają tylko minimalne ilości rozpuszczalnika, dzięki czemu sztywnieją w zasadzie od razu. Pamiętaj, że użycie takiego kosmetyku wyklucza wprowadzanie poprawek;
  • lakiery o działaniu pielęgnacyjnym - to kosmetyki nowej generacji, które nie tylko utrwalają fryzurę, ale w dodatku poprawiają wygląd włosów. Takie kosmetyki często zawierają substancje odbudowujące ubytki w strukturze włosach, oprócz tego lakiery te są wzbogacane filtrami przeciwsłonecznymi. Dużym zainteresowaniem w tej kategorii produktów cieszą się ekskluzywne lakiery z ekstraktami roślinnymi, które mają działanie przeciwstarzeniowe.

Najlepszy lakier dla Ciebie.  Co wziąć pod uwagę?

Jeśli lakier do włosów ma się sprawdzić, musi być dobrze dobrany. Powinnaś przy tym wziąć pod uwagę nie tylko rodzaj Twoich włosów, ale także preferowany rodzaj fryzury. Przestrzegaj następujących zaleceń, a uda Ci się wybrać najlepszy lakier do włosów:

  • do włosów farbowanych nada się lakier nabłyszczający, który dodatkowo podkreśli ich kolor;
  • włosy cienkie i delikatne możesz utrwalić za pomocą suchego lakieru o średnim stopniu utrwalania;
  • jeśli masz włosy naturalnie kręcone, wybierz specjalny lakier do loków, które wygładzi skręty;
  • lubisz czesać się w kucyk lub kok? Dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie suchy lakier, który zapewnia mocne utrwalenie;
  • jeśli natomiast masz raczej krótkie włosy, możesz zdecydować się na profesjonalny lakier modelujący;
  • zdarza Ci się dopinać warkocze, treski cz kucyki? W takim razie przyda Ci się mocny mokry lakier.

Wybierz profesjonalny lakier do włosów. Mamy dla Ciebie kilka rekomendacji

Przede wszystkim zachęcamy do wyboru kosmetyków profesjonalnych, które wykorzystywane są w salonach fryzjerskich. Decydując się na lakier fryzjerski, masz pewność, że wybierasz produkt o bardzo dobrym składzie, który nie wpływie źle na kondycję Twoich włosów.

Możesz zdecydować się na następujące typy lakierów:

- lakiery modelujące:

- lakiery nabłyszczające:

- lakiery mocno utrwalające:

- lakiery lekko utrwalające, jeśli zależy Ci na naturalnym efekcie:

- lakiery pielęgnacyjne dla wymagających:

Utrwalenie naturalnej fryzury lakierem

Jeśli chcesz utrwalić za pomocą lakieru naturalnie wyglądającą fryzurę, rozpyl kosmetyk z odległości około 30-40 cm.  A może zależy Ci na naprawdę minimalnym utrwaleniu? W takim razie wystarczy, że rozpylisz trochę lakieru w powietrzu i po prostu wejdziesz w unoszący się w powietrzu kosmetyk. Jeżeli przeczesz włosy szczotką spryskaną lakierem, a później użyjesz suszarki, dodasz swojej fryzurze objętości. Chcesz może, żeby Twoje proste włosy były jeszcze bardziej gładkie? Spryskaj ręce lakierem i przejedź nimi po włosach na całej długości.

Modelowanie i układanie włosów z pomocą lakieru

Dobrej jakości fryzjerski lakier do włosów może okazać się pomocny także podczas modelowania włosów. Jeśli spryskasz wilgotne włosy mokrym lakierem, pozostaje Ci mniej więcej 10 minut na wymodelowanie pożądanej fryzury.  W tym czasie możesz natapirować włosy, użyć lokówki itd. Na koniec tak wymodelowaną fryzurę możesz dodatkową utrwalić za pomocą lakieru suchego. Lakier modelujący przyda się także do podniesienia włosów u nasady. W tym celu spryskaj grzebień o gęstych zębach kosmetykiem i włosy przy skórze głowy - wykonuj ruchy podobne jak w przypadku tapirowania.