Dzisiaj Darmowa Wysyłka. Kupuj teraz!

20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Jak fajnie kręcić? - właściwe lokowanie krok po kroku...

Dzisiaj coś z praktyki!

Jeśli masz już swoją wymarzoną profesjonalną lokówkę i wiesz jak chcesz zakręcić swoje włosy nie pozostaje Ci nic innego jak tylko przejść do działania! Poniżej opiszę jak dobrze robić to krok po kroku. Zapraszam!

Na początku suszymy

suszenie włosówZacznij od osuszenia włosów. Lokówka może być używana tylko i wyłącznie na włosach suchych. W przeciwnym razie możesz je zagotować i spalić. Pamiętaj aby suszyć włosy profesjonaną suszarką, więcej na temat odpowiedniego suszenia możesz poczytać tutaj.

Włączamy urządzenie i do dzieła!

Włącz lokówkę do prądu. Nastaw odpowiednią dla swoich potrzeb temperaturę i poczekaj aż się rozgrzeje. O gotowości do działania powiadomi Cię zapalające się światełko odpowiedniej kontrolki w którą wyposażone jest urządzenie. Wydziel pasmo włosów do zlokowania. Możesz to zrobić palcami albo grzebieniem - jak chcesz. Szerokość nigdy nie powinna przekraczać maksymalnie 3 cm.

Kilka zależności

Jeśli twoja lokówka wyposażona jest w klapkę do przytrzymywania umieść końcówki wydzielonego pasma między nią a lokówką, a jeśli nie przyłóż końcówki pasma do dołu lokówki i rozpocznij nawijanie włosów aż po samą nasadę.

A co gdy mamy długie włosy

jaki robić lokiPodczas kręcenia długich włosów staraj się trzymać lokówkę pionowo a nie poziomo. Pasma nakręcaj na nią w sposób spiralny. Włosy możesz rozwinąć w momencie gdy poczujesz, że warstwa, która jest na samym wierzchu robi się ciepła, w przeciwnym razie efekt będzie niezadowalający. Powtórz ten sam schemat czynności na pozostałych włosach.

Pamiętaj o czyszczeniu!

Pamiętaj też o wyczyszczeniu lokówki po użyciu. Odpowiednie dbanie o urządzenie nie tylko zwiększy jego żywotnośc ale pozytywnie wpłynie na efekt stylizacji.

Jeśli chcesz możesz utrwalić uzyskane loki na dłużej. Są na to różne sposoby. Ale o tym opowiem Ci następnym razem.