20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Czy termoloki są bezpieczne dla włosów?

Mam nadzieje, że w jakiś sposób przekonałam Cię ostatnimi wiadmościami co do korzystania z termoloków. Dzisiaj natomiast - tak jak obiecałam - opowiem Ci trochę o wpływie ich używania na bezpieczeństwo Twoich włosów.

termoloki do zakręconej fryzuryWidząc słowo "termo" na pewno w Twojej głowie pojawiają się "gorące" skojarzenia. Termoloki opierają swe działanie na wykorzystywaniu ciepła do formowania włosów. Jak powszechnie wiadomo ciepłe powietrze nie wpływa zbyt pozytywnie na włosy wysuszając je i osłabiając. A jak jest w przypadku termoloków? Na pewno bezpieczniej niż w przypadku lokówek do włosów.

Dlaczego termoloki są bezpieczniejsze niż lokówka?

Temperatura jaka za pośrednictwem termoloka oddziałuje na włosy w momencie ich formowania jest zdecydowanie niższa od tej w lokówce i jest tym samym bezpieczniejsza dla Twoich włosów.

Profesjonalne termoloki mają ceramiczny rdzeń odpowiedzialny za równomierne rozprowadzenie ciepła na włosach. Aby ograniczyć negatywny wpływ tego ciepła na kondycje Twoich włosów producenci pokrywają:

Jeśli uważasz, że przedstawione przeze mnie zabezpieczenia zastosowane w termolokach, które mają chronić włosy przed nadmiernym ciepłem, nie są wystarczające to zawsze możesz się wesprzeć stosowaniem specjalnych preparatów chroniących włosy przed gorącymi temperaturami - takimi jak np. DRY STAGE Thermal Image Wella Professionals.

Jak widać bezpieczeńśtwo to bardzo ważna rzecz. Już teraz zapraszam Cię do następnego tematu poświęconego korzystaniu z termoloków czyli "Jak zrobić piękne loki" - <<WEJDŹ I ZOBACZ>>