20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Zobacz jakie meble i narzędzia będą przydatne w Twoim salonie!

 

Dobry fryzjer łączy w sobie cechy profesjonalnego rzemieślnika  i zdolnego artysty. Jego kreatywne spostrzeżenia muszą być pomocne przy podejmowaniu ważnych dla klientek decyzji, ale dopiero od zdolności manualnych zależy końcowy efekt. Dlatego ważne jest, by salon fryzjerski zapewniał maksimum komfortu dla klientów, ale również dla fryzjerów. Ułatw sobie więc wykonywanie zwłaszcza tych dłuższych zabiegów. Co więc powinno znaleźć się w Twoim salonie?

niezbędne meble fryzjerskie w salonie

O czym pamiętać, wyposażając salon fryzjerski?

Jak zawsze, wyposażenie salonu fryzjerskiego należy rozpocząć od dobrego planowania.

Musimy więc bowiem wiedzieć:

 • co jest nam potrzebne,
 • jaką powierzchnię mamy do zagospodarowania,
 • ile stanowisk chcemy urządzić,
 • jaki mamy budżet.

Urządzanie salonu warto rozpocząć od właściwego rozplanowania:

 • koniecznie musimy znaleźć miejsce na poczekalnię i recepcję,
 • gdzie będzie myjka,
 • gdzie pomieścimy kosmetyki do włosów i przybory fryzjerskie,
 • gdzie znajdować się będzie toaleta.

Dopiero wtedy łatwiej nam będzie trafniej dobrać:

 • fotele,
 • myjkę (ta ustawiona w salonie z pewnością musi być bardziej reprezentatywna, niż ta pozostająca na zapleczu),
 • meble do recepcji i poczekalni.

Również wysokość naszego budżetu będzie w znacznym stopniu determinować wybór takich czy innych mebli.  Trzeba jednak mieć na uwadze, że niektóre elementy, jak np. podnóżki, czy przyborniki na narzędzia fryzjerskie są absolutnie niezbędne i te należy uwzględnić na liście zakupów.

Meble – jakie wybrać do naszego salonu?

To oczywiście głównie od Ciebie zależy, jakie meble zakupisz do swojego salonu. Sprawdź jednak, czy na Twojej liście są te, bez których trudno będzie Ci świadczyć jakiekolwiek usługi:

 • fotel fryzjerski – o tym, że fotel w salonie jest niezbędny, wie każdy fryzjer. Trzeba jednak pamiętać, że fotel fryzjerski musi być wygodny dla klienta i dostosowany do pracy samego fryzjera. Zwróćmy więc uwagę, by zbyt szerokie fotele nie blokowały przestrzeni. Zainwestujmy w sprzęt  obrotowy i łatwy w regulacji. Koniecznie pamiętajmy o podłokietnikach, podnóżku i zagłówku, a także o tym, że fotel musi być wykonany ze skóry (wymów sanepidu), najlepiej ekologicznej, gdyż z tej najłatwiej usuniemy wszelkie zabrudzenia.

Fotel barberski Gabbiano BOSS fryzjerski czarny dostępny w 48h

fotel gabbiano

Fotel Barberski Panda JAMES dostępny w 48H

fotel panda james

Fotel Panda OPIUM XC dostępny w 48h

fotel opium
 • lustra (konsolety) – to również obowiązkowy mebel w każdym salonie. Lustro jest oczywiście po to, by klient mógł weryfikować postępy w świadczonych usługach, ale również, po to by fryzjer miał kontakt z klientem. Wygląd luster wpływa również na końcowy efekt wizualny naszego salonu. Dlatego warto tutaj je dopasować np. do kolorystyki ścian, zastanowić się nad ich ciekawą oprawą i oświetleniem. Konsole fryzjerskie można zakupić w komplecie z szafkami. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza w mniejszym salonie. Jeśli szafki kolidują z fotelami, bądź zabierają miejsce, niezbędne do poruszania się, to wystarczy jedynie mała półka pod lustrem, na której klientka położy telefon czy odłoży gazetę.

Konsoleta Ayala REFLECTION II

konsola reflection ayala

Konsoleta Italpro Doppio Black dostępna w 48h

konsoleta italpro doppio
 • myjnia – to również kolejny mebel, bez którego salon nie będzie istniał. Wiele salonów stanowisko myjni planuje na zapleczu albo w bardziej ustronnym miejscu. Jeśli Twoja myjnia fryzjerska zlokalizowana jest w bardziej widocznym miejscu, dopasuj ją do wnętrza salonu.

Myjnia Panda DIVA TECH / M VII dostępna dostępna w 48H

myjnia panda diva 1

Myjnia Ayala Rialto z ruchomym podnóżkiem

myjnia ayala rialto 2

Myjnia Ayala LADY ONE czarna dostępna w 48H

myjnia lady one
 • Hoker – bez niego można sobie poradzić, ale jeśli zależy Ci, by nawet po kilku godzinach Twoi pracownicy wciąż tryskali chęciami do pracy i nie narzekali na ból stawów, to zdecydowanie w hokery fryzjerskie warto zainwestować. Na mobilnym hokerze fryzjer może wykonać większość usług i to w bardziej komfortowej pozycji siedzącej.

Hoker Panda CHIN II dostępny w 48h

hoker panda chin

Hoker Ayala S 3 dostępny w 48h

 • Szafki – przybornik fryzjera musi pomieścić wiele narzędzi i kosmetyków. Dlatego konieczne są szafki albo mobilne organizery. Jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca, bądź fryzjer musi przemieszczać się pomiędzy stanowiskami, to lepsze będą właśnie mobilne przyborniki fryzjerskie. Nie zajmują wiele miejsca, a po skończonym zabiegu, można je wsunąć na zaplecze czy pod konsoletę. Jeśli fryzjer najpotrzebniejsze przybory umieszcza na specjalnym pasku fryzjerskim, to zdecydowanie warto pomyśleć o dodatkowych meblach – szafkach czy nawet wiszących półkach.

Akcesoria fryzjerskie na które warto postawić

Właściwie wystarczy odwiedzić nasz sklep, by wiedzieć, co może się przydać w pracy każdego fryzjera.

Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że jesteś dobrze przygotowana, a jednocześnie rozsądnie zmieściłaś się w określonym budżecie to ta lista będzie dla Ciebie dobrą podpowiedzią:

 • nożyczki – jedna para to za mało. Musisz więc zaopatrzyć się w nożyczki fryzjerskie o różnej długości i wielkości,

Nożyczki Jaguar PreStyle Ergo

Zestaw do strzyżenia na gorąco z bazą Jaguar TCC Carecut

 • grzebienie fryzjerskie – zarówno szerokie do rozczesywania włosów, jak i wąskie ułatwiające wykonywanie różnych fryzur, a także zakończone szpikulcem,
 • szczotki – tradycyjne, okrągłe, półokrągłe, szerokie, wąskie – w Twoim podstawowym zestawie musisz posiadać szczotki do włosów , dzięki którym rozczeszesz i właściwie je wymodelujesz. Dlatego potrzebujesz zarówno cienkie np. do krótkich włosów, jak i grubsze do dłuższych włosów.
 • Klipsy – poradzisz sobie również bez nich, ale jeśli zależy Ci na szybkim i imponującym efekcie np. przy modelowaniu, to klipsy fryzjerskie będą Twoim wielkim sprzymierzeńcem,
 • Suszarka, prostownica, lokówka, maszynka do strzyżenia – to również sprzęt fryzjerski, który koniecznie należy zakupić przed otwarciem salonu.  Wybieraj dobrej jakości sprzęt, ponieważ musisz z nim pracować nawet  kilka godzin dziennie. Dlatego stawiaj na profesjonalne marki dedykowane dla fryzjerów. Dzięki temu zainwestujesz pieniądze raz na kilka lat i nie będziesz się denerwować np. na przepaloną prostownicą czy nierównomiernie suszącą suszarką.

Life Booster Fox sauna ozonowa

Prostownica BaByliss Pro BAB3000EPE Elipsis 3000

Suszarka BaByliss Pro Caruso

Trymer Andis Slimline ProLi model D-8

 • miski i pędzle – to akcesoria do farbowania, które ułatwi Ci pracę i pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Nie zawsze konieczne będzie zużycie całej farby do włosów. Dlatego rozprowadzenie tylko jej części na miseczce, pozwoli resztę wykorzystać w innym czasie.
 • Rękawiczki, maski ochronne na twarz, peleryny fryzjerskie, paski ochronne na szyję – jednym słowem wszystko co ochroni klienta i Ciebie przed konsekwencjami np. pobrudzeniem farbą do włosów.

Kosmetyki w salonie fryzjerskim

Klientki często korzystają z profesjonalnych porad fryzjerów, nie tylko pod względem pielęgnacji włosów, ale również w kwestii stosowanych kosmetyków. Warto więc, byś w ofercie miała linię, którą z powodzeniem polecisz swoim klientom. Jeśli do tego zaoferujesz gratisowe próbki, to z pewnością zyskasz dodatkowe punkty u klientek. Konieczny będzie zakup również kosmetyków, z których sama będziesz korzystać w salonie. Oprócz szamponów, odżywek czy lakierów do włosów, zaopatrz się także między innymi w kosmetyki ochronne.