20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Ochrona włosów przed wysoką temperaturą

 

Chyba każda z nas zdaje sobie sprawę z tego, że jednym z bardziej szkodliwych dla naszych włosów czynników jest wysoka temperatura. Już temperatura rzędu 80-100 stopni C przyczynia się do zrywania wiązań chemicznych we włosach, co przekłada się na utratę ich wytrzymałości mechanicznej. Poddawanie włosów działaniu wysokiej temperatury źle wpływa także na ich osłonki, powodując, że włosy staja się szorstkie w dotyku, łamliwe. Przesuszone włosy są bardziej podatne na kolejne zniszczenia i w dodatku nie najlepiej wyglądają - całkiem tracą swój blask i sprężystość, ich końcówki zaczynają się rozdwajać.

ochrona włosów przed wysoką temperaturą

Niestety faktem jest, że nasze włosy praktycznie codziennie poddawane są szkodliwemu działaniu wysokiej temperatury. Dzieje się tak choćby za każdym razem, kiedy je suszymy za pomocą suszarki czy stylizujemy przy użyciu prostownicy lub lokówki.

Czy to oznacza, że konieczna jest zupełna rezygnacja z używania suszarki, prostownicy i lokówki, jeśli zależy nam na pięknych, lśniących, nawilżonych od wewnątrz włosach? Na szczęście nie. Jednak warto byłoby zainwestować w jeden z profesjonalnych kosmetyków termoochronnych przeznaczonych specjalnie dla osób, które regularnie poddają swoje włosy termostylizacji.

Kosmetyki chroniące włosy przed wysoką temperaturą

Wella - termoochrona

Godny uwagi jest na pewno spray termoochronny Wella Eimi Thermal Image, którym musimy jednie spryskać wilgotne włosy przed stylizacją, by mieć pewność całkowitej ich ochrony. Działanie preparatu jest bardzo proste – rozpylony na włosach tworzy swego rodzaju barierę ochronną na ich powierzchni. Co ważne produkt zawiera składniki o działaniu odżywczym i nawilżającym, zatem jego używanie na pewno okaże się korzystne dla ogólnej kondycji naszych włosów.

Farouk CHI - termoochrona

Jeśli zależy Ci na ochronie włosów głównie w trakcie prostowania, powinnaś zdecydować się z kolei na mleczko Farouk CHI Straight. Preparat ten nie tylko zapobiegnie przesuszeniu i ogólnemu zniszczeniu włosów na skutek prostowania, ale na dodatek skutecznie je, ułatwiając codzienną stylizację i dodając im zdrowego połysku.

ultimate

Potrzebujesz preparatu, który zapobiegnie zniszczeniom wywołanym termostylizacją i suszeniem włosów w wysokiej temperatury, nie obciążając włosów? Wypróbuj Spray Lisap Ultimate Straight Fluid 250ml. Regularne stosowanie tego kosmetyku nie tylko ułatwi samą stylizację, ale także sprawi, że nie zauważysz żadnych objawów przesuszenia lub zniszczenia włosów.