20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Jak wybrać najlepszy grzebień do włosów? Zobacz nasz poradnik

 

Dla zachowania jak największej dbałości o swoje włosy, warto zapoznać się z tematem: Jak wybrać najlepszy grzebień do włosów? Kompletny poradnik pozwoli na usprawnienie codziennej higieny bez uszkadzania włosów i utrudniania sobie ich układania.

najlepsze grzebienie do włosów

Krok 1: Grzebień do włosów – jak wybrać najlepszy? Kompletny poradnik – czyli jak w prosty sposób zadbać o włosy?

Specjalnie dla Was stworzyliśmy poradnik – jak wybrać grzebień do włosów. Jednak, jeżeli chcemy, aby był on kompletny, musimy najpierw wyjaśnić sobie, dlaczego czesanie jest takie ważne. Istnieje kilka istotnych funkcji, jakie spełnia rozczesywanie włosów. Najbardziej oczywistą z nich jest zapobieganie powstawaniu kołtunów, plątaniu się włosów, co mogłoby wymusić na nas konieczność obcięcia najbardziej zaplątanych ich części. Grzebień do włosów pomaga także w rozprowadzaniu bardzo cennego sebum na całej ich długości. Jest to niezwykle istotna warstwa ochronna, która sprawia, że włosy są mniej podatne na czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr, kurz, brud itd. Odpowiednie czesanie włosów pozwala również na pozbycie się zgromadzonych tam drobinek kurzu czy włosów, które wypadły. To właśnie ze względu na te funkcje, tak ważne jest, aby wybrać najlepszy grzebień do naszych włosów i konkretnych zadań. Trzeba także pamiętać, że jest to przedmiot wielokrotnego użytku, z którym nasze włosy oraz skóra głowy mają stałą styczność. Dlatego też warto dowiedzieć się także, jak czyścić grzebień we właściwy sposób. Dzięki temu zapobiegniemy rozwijaniu się na nim wszelkiego rodzaju bakterii. Pamiętając o tym wszystkim warto nabywając ten produkt zwrócić uwagę na jego jakość. Grzebień wysokiej jakości posłuży o wiele dłużej i będzie odporny na działanie temperatury czy różnorodnych środków chemicznych.

Krok 2: Jaki grzebień do włosów kupić? Materiał i struktura

Skoro wiadomo już, dlaczego właściwy grzebień do włosów jest tak istotny, przejdziemy teraz do kilku kwestii, którymi należy kierować się przy jego zakupie. Przede wszystkim, rozpoczynając swoje poszukiwania, koniecznie trzeba zastanowić się, do czego konkretnie grzebień będzie służył. Są bowiem różne rodzaje grzebieni i są dedykowane one różnym celom.

Pierwszą, istotną kwestią jest materiał, z którego grzebień został wykonany. Do najpopularniejszych należy oczywiście grzebień plastikowy. Pamiętaj, że przez niego Twoje włosy mogą zacząć się elektryzować, a co za tym idzie, także plątać, wysychać i łamać. Jeżeli jednak koniecznie chcesz go mieć (np. dlatego, że jest stosunkowo łatwy w czyszczeniu), wybierz grzebień fryzjerski, którym będziesz mógł rozczesywać włosy w sposób profesjonalny, bez szkody dla nich. Są one wykonane z bardzo dobrej jakości tworzyw sztucznych, dzięki czemu możesz je z łatwością utrzymać w czystości i bezpiecznie ich używać. Świetny wybór będzie stanowił także grzebień drewniany, który w delikatny sposób zajmie się każdym rodzajem włosów. To idealny grzebień do czesania, ponieważ nie szarpie włosów, nie elektryzuje ich i jednocześnie może służyć do masażu skóry głowy. Ciekawym wyborem będzie grzebień antystatyczny. To stosunkowo mało znany produkt, choć posiada wiele zalet. To idealna rozwiązanie dla każdego, dla kogo elektryzowanie się włosów w trakcie czesania stanowi duży problem. Oprócz tego jest to materiał odporny na działanie środków chemicznych. Równie ważna, co materiał wykonania jest struktura grzebienia. Można ją spokojnie sprawdzić przy zakupie – grzebień powinien być gładki. Jeżeli ma ubytki, jest chropowaty lub są na nim wyraźne złączenia, może szarpać i niszczyć włosy. Można również zakupić cały zestaw grzebieni, w którym znajdziemy wszystkie rodzaje grzebieni.

Krok 3: Jaki grzebień do włosów kupić? Ząbki i kształt

Kolejną, ważną kwestią jest rozstaw ząbków grzebienia, ich kształt oraz ogólnie forma grzebienia. Jak już wiadomo różnorodność grzebieni wynika z ich wielorakich funkcji. Przybliżymy wam kilka najważniejszych. Kształt ząbków grzebienia powinien być zaokrąglony. Daje to pewność w dwóch ważnych kwestiach:

  • po pierwsze - dużo mniejsze ryzyko, że ząbki się złamią;
  • po drugie - taki grzebień nie szarpie i nie wyrywa włosów.

Jeżeli chodzi o grzebień do rozczesywania włosów, najlepiej sprawdzi się taki, w którym rozstaw ząbków będzie szeroki. Usprawnia to sam zabieg czesania i zapobiega plątaniu się kosmyków włosów. Grzebień z szerokimi ząbkami, to powszechnie dostępne rozwiązanie. Zwłaszcza, że jest to idealny grzebień do włosów kręconych czy grubych. Dobrym produktem w tym zakresie jest np.

Grzebień Jaguar A-Line 500

JAGUAR 500 1

, który podczas czesania uwalnia jony ujemne. Grzebień z wąskim rozstawem ząbków, osadzonych na całej jego powierzchni, to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą szybko przeczesać krótką fryzurę. Jest to także świetny grzebień do stylizacji. Jednym z najlepszych w tej kategorii jest

Grzebień Jaguar A-Line 510

jaguar 510

To klasyczny wyrób do układania włosów i jednocześnie idealny grzebień antystatyczny i bardzo trwały. Decydując się na jego zakup można z jego pomocą, w prosty sposób, poradzić sobie z każdą fryzurą. Tego rodzaju rozwiązanie, to jednocześnie grzebień do tapirowania, układania czy nawet strzyżenia włosów. Równie ważny, co rozstaw ząbków, jest także kształt grzebienia. Zazwyczaj skupiamy się głównie na własnej wygodzie użytkowania, ponieważ grzebień musi odpowiednio leżeć w dłoni. Kształt może jednak pełnić także funkcje praktyczne. Myśląc grzebień fryzjerski, bardzo często od razu wyobrażamy sobie grzebień ze szpikulcem, np.

Grzebień Jaguar A-Line 530

jaguar 530

To świetny grzebień do przedziałków każdego rodzaju i oddzielania pasm włosów. Genialnym rozwiązaniem do tych zadań jest również grzebień z widełkami, np.

Grzebień Jaguar A-Line 540

jaguar 540

Jeżeli chodzi o grzebień do farbowania, to najlepiej wybrać taki o specjalistycznym kształcie. Wybór jest spory, warto sprawdzić chociażby Efalock - profesjonalny grzebień do pasemek.

Grzebień Efalock do pasemek z szablonem

grzebień efalock do pasemek

Idealny grzebień, to nie tylko niezbędnik i pomocnik każdego profesjonalnego stylisty, ale również doskonałe wsparcie dla każdej osoby, która pragnie, by jej codzienna i odświętna fryzura wyglądała zawsze perfekcyjnie.