20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Różne rodzaje włosów - różne rodzaje suszenia!

 

Zapewne jak pamiętasz ostatnio było o różnych poziomach podmuchów jakie można spotkać w profesjonalnych suszarkach. A co by było gdy stałabyś się mistrzynią w kontroli nad nimi i potrafiłabyś je umiejętnie wykorzystać do modelowania swoich włosów? O to kilka cennych porad jak można umiejętnie wykorzystać siłę zbawiennego ciepła (i nie tylko) z suszarek do komponowania własnych fryzur.

suszarka jak ją używać

Co jest potrzebne do odpowiedniej stylizacji?

Przed przystąpieniem do termo stylizacji powinnaś należycie się do niej przygotować. Mam tu na myśli wykorzystanie odpowiedniego sprzętu. Mam nadzieje, że jesteś już szczęśliwą posiadaczką profesjonalnej suszarki wyposażonej w koncentrator, dyfuzor, cool shot, itp. Jeżeli nie, polecam suszarki Parlux, które okazują się liderem na rynku fryzjerskim. Równie bardzo ważnym i praktycznym narzędziem niezbędnym do modelowania włosów podczas suszenia jest odpowiednia szczotka. Małe i okrągłe służą do podnoszenia włosów u nasady i układania loków. Grube okrągłe prostują pasma i nadają fryzurze większą objętość. Pełną gamę profesjonalnych szczotek do modelowania możesz znaleźć na stronie: https://www.pro-sprzet.pl/szczotki

Kiedy już odpowiednio się dosprzętowisz oto kilka cennych porad jak właściwie korzystać z suszarki i szczotki:

Jeśli chcesz zwiększyć objętość swoich włosów powinnaś suszyć włosy suszarką wyposażoną w dyfuzor trzymając głowę pochyloną w dół. Bardzo ważne jest w tym przypadku suszenie włosów w kierunku od nasady aż po końce - nie powoduje ono niepożądanego otwarcia łusek i pozostawia włosy błyszczące.

W przypadku prostowania włosów suszarką bardzo ważne jest używanie koncentratora i grubej okrągłej szczotki. Używając mocnego podmuchu [mocny podmuch gwarantują suszarki fox, które wyposażone są w bardzo mocne silniki] i średniej temperatury należy suszyć poszczególne pasma włosów jednocześnie przeczesując je szczotką od nasady aż po końce.

Jeśli chodzi o włosy kręcone trzymamy dyfuzor w odległości 10-15 cm od głowy, aby umożliwić stopniowe suszenie włosów. Można jednocześnie swobodnie układać włosy dłonią lub grzebieniem, zagniatając je i nadając im loki lub fale podczas suszenia. Zapobiegnie to opuszczanie się loków i nie dopuści do powstania kędziorków.

W przypadku gdy chcemy zrobić lekkie loki lub fale na włosach średnio długich za pomocą dyfuzora przykładamy suszarkę do głowy i wykonujemy koliste ruchy na przemian w lewo i prawo od nasady aż po końcówki. Otrzymana fryzura będzie lekko uniesiona i fajnie pofalowana. A jeśli chodzi o loki na długich włosach, najlepiej wykonuje się je z użyciem cienkiej, okrągłej szczotki. Należy nawinąć lekko wilgotne pasmo włosów na szczotkę i wysuszyć je silnym podmuchem z suszarki. Susząc w ten sposób pasmo po paśmie otrzymasz pięknie zakręconą fryzurę.

BARDZO WAŻNE!!!

Dla utrwalenia otrzymanych fryzur niezbędne jest użycie zimnego powietrza z suszarki w końcowej fazie modelowania!!! Manewr ten utrwali pożądaną fryzurę i sprawi, że włosy będą piękne i lśniące. Za chwile dowiesz się o kilku trickach, które sprawią, że twoja fryzura umodelowana za pomocą suszarki będzie trwalsza - sprawdź