20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Jak utrwalić fryzurę powstałą w wyniku suszenia?

 

Ostatnio jedna z moich stałych klientek - Kasia, poprosiła mnie o poradę odnośnie stylizacji - powiedziała, że po wysuszeniu włosów jej fryzura utrzymuje się maksymalnie do godziny czasu a następnie włosy stają się oklapnięte i zmieniają swoje ułożenie. Czy Ty również miałaś kiedykolwiek podobny problem? Jeśli tak to musisz to przeczytać!

utrwalenie fryzury

Oprócz suszarki do stylizacji możemy używać...

Używając do stylizacji fryzur suszarki musimy pamiętać również o tym że na rynku jest wiele preparatów, które bardzo wspomagają ten proces i przekładają się na trwałość uzyskanej fryzury. W śród nich można wyróżnić dwa rodzaje produktów ze względu na moment ich zastosowania.

Pierwsze z nich to te, które nakłada się na włosy jeszcze przed suszeniem. Produkty te, dzięki swoim specyficznym właściwością, pozwalają łatwiej i szybciej modelować włosy i mają pozytywny wpływ na trwałość uzyskanego efektu. Są to różnego rodzaju pianki, fluidy, mleczka, kremy czy sera, które ułatwiają modelowanie (prostując, skręcając lub falując włosy), wygładzają, dodają blasku i chronią otrzymaną fryzurę.

W przypadku wspomnianej wcześniej Pani Kasi miałyśmy do czynienia z włosami prostymi o średniej długości. Poradziłam jej aby przed stylizacją użyła profesjonalnego preparatu prostującego Lisap Ultimate. Jego właściwości uaktywniają się pod wpływem ciepła suszarki nadając włosom objętości i blasku, chroniąc jednocześnie włosy przed wilgocią.

Drugą grupę stanowią preparaty używane do utrwalenia fryzury zaraz po dokonaniu stylizacji. Zaliczają się do nich przede wszystkim lakiery do włosów o różnym stopniu utrwalenia (od niskiego po super mocny). Profesjonalne lakiery nakładane na włosy usztywniają, uzyskaną w wyniku stylizacji fryzurę, nadając jej połysku, objętości i nie pozostawiają zbędnych śladów

Reasumując. Układając włosy suszarką należy wspomagać się różnymi profesjonalnymi preparatami przed, w trakcie i po suszeniu. Całą gamę takich preparatów wraz z opisami i sposobem zastosowania znajdziesz na stronie: https://www.pro-sprzet.pl/category/stylizacja-wlosow. Wejdź i przekonaj się jak możesz skutecznie poprawić wygląd swojej fryzury!