20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Najlepsze sposoby na prostą stylizację włosów kręconych.

 

Masz nie lada problem ze swoimi kręconymi włosami? Ich stylizacja i modelowanie przyprawia Ciebie o zawrót głowy? Do tego jeszcze włosy sterczą zawsze nie w tą stronę co trzeba? Stop! A kto powiedział, że stylizacja włosów kręconych nie może być prosta?! Zaraz podpowiem Ci jak sprawić, żeby codzienne modelowanie niesfornych loków było prawdziwą przyjemnością.

stylizacja włosów kręconych


Włosy kręcone choć są nieco szalone, nad wyraz efektowne i bardzo seksowne to potrzebują odpowiedniej ręki. Dlatego zaraz dowiesz się jak je podejść i dobrze się wokół nich zakręcić.

Zadbaj o ich odpowiednią długość

By włosy kręcone wyglądały zawsze szałowo i bardzo efektownie powinnaś zadbać o ich właściwą długość. Dobrze byłoby gdyby Twoje włosy nie były zbyt długie. Pamiętaj także o tym, by były właściwie wycieniowane, bowiem tylko takie będą prawidłowo podkreślały Twoją twarz. Pamiętaj, że zbyt długie włosy na skutek własnego ciężaru zaczynają się rozprostowywać, co niestety nie wygląda zbyt efektownie.

Odpowiednia porcja nawilżenia

Z natury włosy kręcone bywają przesuszone lub mają naturalną skłonność do przesuszania się. Dlatego absolutnie powinnaś pamiętać o tym by odpowiednio nawilżać swoje włosy. Dzięki temu będą one zawsze pięknie wyglądały a ich stylizacja będzie dużo łatwiejsza.

Poszukaj sprzymierzeńców

Jeśli Twoje włosy są kręcone to koniecznie powinnaś zaprzyjaźnić się z odżywkami bez spłukiwania i różnego rodzaju olejkami. Dzięki nim uporasz się z nadmiernym puszeniem się Twoich włosów oraz przejmiesz nad nimi kontrolę.

Zmień szczotkę na grzebień

W przypadku włosów kręconych lepiej nie używać szczotki, która dodatkowo napuszy Twoje włosy. W takiej sytuacji znacznie lepiej sprawdzi się grzebień antystatyczny z szeroko rozstawionymi zębami.

Wyluzuj z myciem

Jeśli chcesz, aby Twoje włosy zawsze super się prezentowany to lepiej nie przesadzaj z ich myciem. Zbyt częste mycie włosów kręconych utrudnia ich modelowanie i powoduje, że włosy robią się jeszcze bardziej niesforne i niezdyscyplinowane.

Traktuj je ostrożnie

Mam tutaj na myśli przede wszystkim ich traktowanie po myciu. Przede wszystkim nie pocieraj zbyt mocno włosów w ręcznik. Taki zabieg nie tylko uszkodzi Twoje włosy ale także sprawi, że jeszcze bardziej będą się puszyły.

Odpowiednie wyposażenie

Do układania włosów zaopatrz się w profesjonalną suszarkę z dyfuzorem. Ta dodatkowa nakładka jest niezastąpiona podczas modelowania loków zarówno tych naturalnych jak i po zabiegu trwałej ondulacji.

A jakie Wy stosujecie sposoby na szybką i prostą stylizację włosów kręconych? Macie jakieś sprawdzone patenty? Koniecznie mi o tym napiszcie.