20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Najlepsze farby do włosów bez amoniaku, bezpieczna koloryzacja!

 

Przy regularnym farbowaniu włosów zwykłymi farbami z amoniakiem z czasem możesz zauważyć, że ich kondycja nieco się pogorszyła. To bynajmniej nie przypadek. Amoniak w farbach niestety przesusza włosy, sprawia, że stają się łamliwe, słabsze. Obecnie na rynku dostępne są już wysokiej klasy farby bez amoniaku, których działanie jest o wiele delikatniejsze. Kiedy warto zdecydować się na takie produkty?

farby bezpieczne dla włosów

Farby bez amoniaku działają bardziej delikatnie

Farby bez amoniaku to znakomita alternatywa dla tradycyjnych farb ze względu na fakt, że ich działanie nie jest tak agresywne. Jak właściwie działa amoniak? Jako substancja czynna w farbach do włosów otwiera osłonki włosów, a także przyczynia się do usunięcia naturalnego pigmentu włosa i wprowadzenie do jego wnętrza pigmentów z farby. Przy regularnym stosowaniu przez dłuższy czas amoniak może wysuszyć włosy, wyraźnie osłabić ich kondycję.

A jak działają delikatniejsze farby do włosów bez amoniaku? W tym przypadku wykorzystuje się inne substancje czynne, które w przeciwieństwie do amoniaku nie wykazują właściwości drażniących. Farby bez amoniaku oddziałują woniej i łagodniej. W praktyce oznacza to, że włosy są one mniej narażone na zniszczenie.

Farby bez amoniaku - idealne do koloryzacji "ton w ton"

Produkty bez amoniaku to doskonałe rozwiązanie, gdy chodzi o tzw. koloryzację "ton w ton". Kiedy mowa o koloryzacji "ton w ton", chodzi po prostu o farbowanie, podczas którego preparat koloryzujący pogłębia jedynie naturalny kolor włosów. Profesjonalne kosmetyki do koloryzacji "ton w ton" nie rozjaśniają włosów. Ich barwniki nakładają się na pierwotny kolor włosów, dodają mu głębi.

Koloryzacja "ton w ton" przebiega szybciej niż typowe farbowanie preparatami z amoniakiem. Efekt koloryzacji utrzymuje się do 8 tygodni. W trakcie zabiegu nie dochodzi do otwarcia łuski włosa. Pigment niejako otacza włosy, dodatkowo je pielęgnując.

Najlepsze farby do włosów do amoniaku

Jeśli chcesz przetestować działanie farb bez amoniaku, zachęcamy Cię do zakupu profesjonalnych preparatów fryzjerskich, które cechują się wysoką skutecznością i wyjątkowo łagodnym działaniem. Możemy polecić Ci następujące produkty:

  • farba do włosów Loreal Inoa ODS2 - bezzapachowa farba o niskim stężeniu składnika zasadowego. Farba koloryzuje i jednocześnie pielęgnuje włosy, nie podrażnia skóry głowy. Produkt umożliwia rozjaśnienie do trzech tonów, gwarantuje jednolity kolor;
  • farba Matrix Color Sync 90ml - łagodnie działający produkt, który dba o wygląd i kondycję włosów. Zawiera opatentowany kompleks odżywczo-regenerujący z ceramidami;
  • farba do włosów Wella COLOR TOUCH - produkt bez amoniaku przeznaczony do koloryzacji "ton w ton". Produkt gwarantuje równomierny kolor. Włosy po użyciu tej farby będą bardziej błyszczące - nawet o 50%.