20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Najlepsza keratyna do prostowania na rynku!

 

Piękne włosy to ozdoba każdej z nas. Jednak stres, zanieczyszczenia, a także częsta stylizacja prowadzą do tego, że włosy mogą być wyraźnie zniszczone. Jeśli i Twoje włosy puszą się, elektryzują, są szorstkie, powinnaś pomyśleć o zabiegu keratynowego prostowania. Sam zabieg pozwoli Ci cieszyć się już wkrótce prostymi, gładkimi włosami. Jednak to nie wszystko. Zabieg regeneruje włosy, odbudowując ich zniszczone struktury.

Keratynowe prostowanie włosów. Jak ono przebiega?

Prostowanie keratynowe to zabieg fryzjerski, który polega na zaaplikowaniu preparatu keratynowego na włosy. Keratyna jest naturalnym budulcem ludzkich włosów. A to oznacza, że z jej pomocą można w trakcie zabiegu skutecznie odbudować wszelkie ubytki w strukturze włosa. Nic zatem zaskakującego w tym, że włosy bezpośrednio po zabiegu keratynowania są nie tylko proste, ale także idealnie gładkie i lśniące.

Zabieg zaczyna się dokładnym myciem włosów i ich suszeniem. Kolejny krok to dzielenie włosów na pasma, a następnie podpięcie ich za pomocą klamerek lub spinek. Dopiero po tych przygotowaniach można nałożyć na włosy keratynę. W tym celu używa się specjalnego pędzla. Warstwa keratyny nie powinna być zbyt gruba. Należy zachować ostrożność, ponieważ produkt musi być naniesiony jak najbliżej nasady włosów, nie powinien jednak trafić na skórę głowy. Po ok. 20 minutach można wysuszyć włosy i wyprostować je za pomocą prostownicy. Potem można już spłukać włosy letnią wodą, zastosować odżywkę, rozczesać i wysuszyć.

Najlepsze keratyny do prostowania

W tej chwili na rynku znajdziesz profesjonalne kosmetyki fryzjerskie, które przeznaczone są do keratynowego prostowana włosów. Dodatkowo możesz zakupić od razy cały zestaw do keratynowania. Najczęściej zestaw obejmuje: szampon oczyszczający, keratynę oraz specjalną odżywkę.

Możemy rekomendować Ci następujące zestawy:

  • Keratyna INOAR do zabiegu prostowania 250ml - to zdecydowanie najlepiej oceniana keratyna do włosów na forach i portalach fryzjerskich. Według opinii efekt prostych włosów utrzymuje się ponad 3 miesiące.
  • Keratyna Encanto DO BRASIL - to wysokiej jakości keratyna, która może być stosowana na włosach dowolnego rodzaju, także na tych po rozmaitych zabiegach fryzjerskich. Zaleca się stosowanie keratyny na dwa tygodnie przed lub po koloryzacji. W trakcie zabiegu keratyna wprasowywana jest we włosy. W efekcie odbudowywane są wszelkie braki naturalnej keratyny w włóknie włosa;
  • Kativa Brazilian Straightening - zestaw z keratyną i olejkiem arganowym. Po zastosowaniu włosy są idealnie proste, gładkie, zwracają uwagę swoim niesamowitym blaskiem. Kosmetyk nie zawiera formaldehydu, zatem jest całkiem bezpieczny;
  • Brazilian Keratin Nutri Salon - duży zestaw do prostowania keratynowego, który może przydać się w każdym profesjonalnym salonie fryzjerskim. Kosmetyki bazują na nowoczesnej formule Liss Repair System®, dzięki czemu jeszcze lepiej regenerują prostowane keratyną włosy. W zestawie znajduje się najlepsza brazylijska keratyna, połączona z dobroczynnymi dla naszych włosów proteinami soi, pszenicy oraz kukurydzy;
  • Alfaparf Keratin Therapy Lisse Design Smoothing - profesjonalny zestaw do prostowania włosów za pomocą keratyny. To kompletny zestaw produktów, który obejmuje szampon, maskę, fluid.
  • Włosy po zabiegu prostowania keratynowego

    Standardowo efekt keratynowego prostowania włosów utrzymuje się 3-6 miesięcy. Przez pierwsze 48 godzin po zabiegu nie wolno włosów wiązać, upinać, ani tym bardziej myć czy moczyć. Później warto zastosować specjalne kosmetyki, które będą dodatkowo dostarczać keratyny włosom i nie będą jej wypłukiwać. Dlaczego to takie ważne? Z czasem keratyna wprasowana podczas zabiegu wypłukuje się, spektakularny efekt znika. Warto zatem postawić na delikatne kosmetyki z tym cennym składnikiem. Oto nasze rekomendacje:

  • zestaw Inoar Pos Progress - zestaw profesjonalnych fryzjerskich kosmetyków, który składa się z odżywki i szamponu. Oba produkty zawierają keratynę, a także liczne składniki wzmacniające łodygę włosa.
  • Zestaw Encanto DO BRASIL Anti-Fizz After-Care 2x236ml - kosmetyki po keratynowym prostowaniu włosów, które pozwalają cieszyć się gładkimi i błyszczącymi włosami na dłużej.