20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Na co zwracać uwagę przy zakupie infrazonu fryzjerskiego?

 

Infrazon fryzjerski inaczej zwany klimazonem to bardzo pragmatyczne urządzenie, niezbędne w  każdym salonie fryzjerskim. To z nim zaoferujesz nie tylko lepsze rozwiązania przy tworzeniu fryzur i stylizacji, ale również zapewnisz zabiegi poprawiające kondycję włosów. Na co zwrócić uwagę więc przy zakupie infrazonu?

infrazon fryzjerski

Do czego wykorzystasz infrazon fryzjerski?

Infrazon fryzjerski to bardzo profesjonalne urządzenie, które przydaje się zarówno w większych, jak i mniejszych salonach fryzjerskich. Z jego pomocą skutecznie wykonasz między innymi:

  • trwałą ondulację,
  • prostowanie włosów,
  • dekoloryzację czy farbowanie włosów.

Infrazon zastąpi też suszarkę, a dla bardziej wymagających klientek będzie centrum zabiegów pielęgnacyjnych, zapobiegających:

  • nadmiernemu wypadaniu włosów,
  • problemom, związanych z przetłuszczaniem się czy przesuszaniem włosów.

Taki sprzęt oznacza jednak sporą inwestycję finansową, dlatego warto zastanowić się, który infrazon wybrać i na jakie funkcje zwrócić uwagę.

Miejsce dla infrazonu – czyli dopasuj sprzęt do własnych możliwości

Na rynku znajdziesz zarówno:

Infrazon Fox NEPTUN wersja stojąca

infrazon stojacy neptun fox

Infrazon Fox NEPTUN wersja wisząca

infrazon wiszący neptun fox

Bardziej praktyczne są oczywiście te mobilne, czyli stojące, które wygodnie przestawimy w różne miejsca salonu. To bardzo dobra opcja, zwłaszcza przy obsługiwaniu większej ilości klientek. Infrazon można bowiem ustawić np. w poczekalni, tak by zwolnić stanowisko fryzjerskie do wykonania kolejnej usługi. Przy infrazonach stojących warto zwrócić uwagę na regulację wysokości statywu.

W salonach o większej powierzchni możemy zainstalować podwieszane infrazony fryzjerskie na ścianie, wydzielając dla nich odrębną część w salonie. To z kolei jest bardziej praktyczne podczas sprzątania. Infrazonów nie trzeba przestawiać z miejsca na miejsce, podczas zamiatanie podłogi, a także nie zajmują powierzchni przy natężonym ruchu i dobrze wpisują się w nowoczesny design salonu.

Przy małej powierzchni również lepszy będzie podwieszany infrazon. Warto jednak dobrze przemyśleć jego umiejscowienie, tak by nie kolidował z wykonywaniem innych prac i zapewniał swobodę podczas wykonywania pozostałych usług.

Funkcje, które Twój infrazon musi mieć

Optymalne wykorzystanie infrazonu zapewni Ci jego funkcjonalność i zakres dodatkowych opcji. Co jest niezwykle ważne to:

Idealnie, jeśli infrazon posiada kilka lamp, którymi dodatkowo można swobodnie sterować.

Zwróć uwagę czy infrazon posiada dodatkowo:

  • timer,
  • elektroniczny panel sterowania.

Najlepszy infrazon fryzjerki, to jaki?

Infrazon fryzjerski powinien być na tyle intuitywny w obsłudze, by można było łatwo z niego korzystać. Ułatwieniem są więc wbudowane programy – np. pasemka, koloryzacja, trwała ondulacja itd. Ważne jednak by infrazon można było też właściwie dopasować do wykonywanych zabiegów – tutaj udogodnieniem jest np. opcja wyłączania czy włączania poszczególnych lamp, regulacja nawiewu, czy możliwość obracania. Nowoczesne infrazony wyposażone są także w USB czy funkcję słuchania muzyki. To dobra opcja, ponieważ umili czas klientkom.

zobacz wszystkie infrazony

Marka i design

Oczywiście wygląd infrazonu powinien mieć najmniejszy wpływ na decyzję zakupu, ale jednak jeśli sprzęt ma stać w centralnym miejscu salonu, to warto go dopasować również do wystroju wnętrza. Białe i perłowe infrazony ładnie się prezentują, ale szybko się rysują i brudzą. Być może srebrne czy czarne będą lepszym rozwiązaniem? Nie bez znaczenia jest natomiast sama marka. Jeśli szukamy sprawdzonego i wydajnego sprzętu, to warto wybierać renomowanych producentów.