20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Jak wybrać idealną maszynkę do strzyżenia?

 

Maszynka do strzyżenia to bardzo podręczne i praktyczne narzędzie, ułatwiające utrzymanie zarówno krótkiej fryzury, jak i kilkudniowego zarostu w nienagannym stanie. Profesjonalne maszynki do strzyżenia są przeznaczone do salonów fryzjerskich ale osoby, które strzygą swoich najbliższych również mogą ich używać. Przy wyborze odpowiedniego dla siebie sprzętu trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Jak wybrać maszynkę do strzyżenia aby była idealnie dopasowana do naszych potrzeb? Czytaj dalej.

najlepsze maszynki do włosów na rynku

Rodzaj zasilania maszynki do strzyżenia

Jeśli podczas przycinania zarostu lubisz przemieszczać się po całym domu albo często jesteś w podróży, to zdecydowanie wybierz taką maszynkę, która posiada akumulator, a więc albo maszynkę akumulatorową, którą naładujesz w nocy, a w dzień będziesz mógł swobodnie używać albo taką, która pracuje w dwóch trybach a więc maszynka akumulatorowo – sieciowa.

Maszynka bezprzewodowa jest z pewnością dobrym rozwiązaniem, ale pod warunkiem, że pamiętasz o jej naładowaniu. Jeśli chcesz mieć gwarancję, że Twoja maszynka będzie zawsze gotowa do pracy, o tym samym, równomiernym natężeniu cięcia, to rozważ zakup maszynki sieciowej. Ważne: maszynka sieciowa powinna mieć długi kabel, dzięki czemu zapewnisz sobie większą swobodę podczas strzyżenia.

Maszynka Jaguar CM2000 BLACK

cm black maszynka

Wybrałeś maszynkę akumulatorową? Sprawdź jej czas działania!

Jeśli zdecydujesz się na zakup droższej maszynki do strzyżenia, to zagwarantujesz sobie bezprzewodową pracę aż do 90 minut. Tańsze modele mogą działać nawet krócej niż pół godziny, choć do wyrównania zarostu zdecydowanie wystarczy. Trzeba jednak zwrócić uwagę, jak zachowuje się maszynka do strzyżenia, przy słabszej baterii. Prostsze modele mogą nas niemiło zaskoczyć np. nagłym ustaniem działania, co pewnie może irytować, zwłaszcza w połowie strzyżenia. Bardziej profesjonalne maszynki posiadają wyświetlacz LED, który informuje o stanie naładowania baterii.

Maszynka, trymer Oster Artisan

maszynka oster artisan

Maszynka Moser Easystyle 1881

maszynka moser 1881

Maszynka Wahl Super Taper CORDLESS

maszynka wahl super taper cordless

W przypadku maszynki akumulatorowej warto zwrócić uwagę również na czas ładowania. Dołóż trochę pieniędzy i kup taki model, który np. po godzinie ładowania będzie funkcjonował na wysokich obrotach przez 15 minut. Jeśli maszynkę trzeba ładować przez kilka godzin, a korzystasz z niej codziennie, to za każdym razem trzeba pamiętać, by wieczorem podłączyć ją do sieci.

Jakie ostrza do maszynki do strzyżenia?

Ostrza do maszynki mogą być:

  • wykonane ze stali nierdzewnej,
  • z aluminium,
  • ceramiczne,
  • tytanowe.

Najtańsze są wykonane ze stali albo z aluminium. Niestety tego rodzaju ostrza szybciej się tępią, a podczas cięcia mogą nawet kaleczyć skórę.

Lepsze i bardziej wytrzymałe ostrza do maszynki są tytanowe i ceramiczne albo dodatkowo wzmocnione powłoką węglową.

Sprawdź, jaką długość strzyżenia ma Twoja maszynka do włosów.

Jeśli z jednej maszynki korzysta kilka osób, to zdecydowanie warto zwrócić uwagę, by urządzenie miało kilkustopniową regulację długości cięcia. Wybór jest spory, bo maszynki do włosów zapewniają minimalną długość na 0.5 do 1 mm i maksymalną długość od 5mm do nawet 5 cm:

Długość strzyżenia można zmienić albo:

  • za pomocą specjalnych grzebieni, nakładanych na noże strzyżarki. To dobre rozwiązanie, jeśli potrzebujesz takiej samej długości strzyżenia,
  • za pomocą pokrętła bądź wyświetlacza. Wystarczy ustawić wymaganą długość, by uzyskać pożądany efekt. To jest idealne rozwiązanie, w przypadku fantazyjnych, asymetrycznych fryzur.

Akcesoria do maszynki

Maszynkę do strzyżenia należy regularnie czyścić i konserwować. Dlatego dobrze, jeśli w komplecie znajdziesz przydatne akcesoria, jak np. oliwę i pędzelek do czyszczenia ostrza. Dezynfekcja maszynki jest bardzo ważna!

Jeśli zakupiliśmy maszynkę bezprzewodową, to warto zwrócić uwagę, czy w komplecie znajduje się stacja ładująca, która jest o wiele bardziej funkcjonalna i wygodniejsza w ładowaniu.

Niektóre maszynki do strzyżenia posiadają jeszcze nasadki do cięcia bocznego – skośną, prawostronną i lewostronną – niezwykle przydatne do tworzenia fantazyjnych fryzur. Nasadki do maszynki można dokupić. Te droższe modele,  wyposażone są jeszcze m.in. w dodatkowy akumulator i nakładki ograniczające długość strzyżenia.

Niektóre modele posiadają jeszcze pokrowiec, ułatwiający podróżowanie z maszynką w różnych warunkach.

Maszynka do użytku domowego, to znaczy jaka?

Maszynki do strzyżenia można zakupić w różnym przedziale cenowym. Te tańsze najczęściej dedykowane są do użytku domowego. Odznaczają się krótszym trybem pracy, mniejszą ilością nakładek i czasem gorszym jakościowo ostrzem. Choć już w okolicach 300 złotych można kupić maszynkę z dobrą regulacją cięcia i dobrym ostrzem.

Maszynka Jaguar CM2000 FUSION

maszynka fusion jaguar

Maszynka Fox TECHNO

maszynka fox techno

Taka jednak jest również idealna do użytku domowego.

Te tańsze modele są niestety mniej odporne na wstrząsy. Może się więc okazać, że po upadku, tańsza maszynka zwyczajnie przestanie działać.

Jeśli jednak z maszynki korzystamy dwa razy w miesięcy czy raz na tydzień, to zdecydowanie nawet tańszy model ze stalowym czy aluminiowym ostrzem spełni swoje zadanie.

Kilka praktycznych porad, ułatwiających zakup właściwej maszynki

Przy zakupie maszynki zwróć więc uwagę na:

  • rodzaj zasilania,
  • materiał z jakiego wykonane są ostrza,
  • czas pracy i ładowania,
  • akcesoria, które producent zapewnia w komplecie.

Oprócz tego maszynka musi dobrze i pewnie leżeć w dłoni. Idealnym rozwiązaniem jest więc ergonomiczna i lekka obudowa.

Funkcjonalne maszynki wzbogacane są innowacyjną technologią – podświetlany wyświetlacz, który m.in. poinformuje między innymi o stanie baterii.

Jeśli długość strzyżenia możesz regulować za pomocą wymiany nakładek, to koniecznie sprawdź działanie mechanizmu ich wymiany.

Profesjonalne maszynki do strzyżenia możesz zobaczyć w największym sklepie fryzjerskim w sieci tutaj.