20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Jak właściwie zadbać o czystość w salonie fryzjerskim lub kosmetycznym

 

Chyba nikt z nas nie lubi brudu, przebywania w brudnych pomieszczeniach, gdzie nie trudno o różnego rodzaju infekcje. Bakterie i zarazki bywają niebezpieczne dla naszego zdrowia, a nawet życia. W zasadzie nie ma miejsca gdzie brud i bakterie mogłyby spotkać się z naszą akceptacją bądź cichym przyzwoleniem. Są jednak szczególne miejsca typu salon fryzjerski lub gabinet kosmetyczny, gdzie szczególnie powinniśmy zadbać o czystość. Wszak przyjmujemy tam klientów i absolutnie nie możemy narazić ich zdrowia. Dlatego też, jeśli prowadzisz salon fryzjerski lub kosmetyczny, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich klientów. meble-fryzjerskie

Czyste narzędzia podstawą funkcjonowania salonu fryzjerskiego i kosmetycznego

Praca stylisty lub wykwalifikowanej kosmetyczki wymaga użycia różnego rodzaju narzędzi, które są wielokrotnego użytku. Dlatego też tak ważne jest by właściwie je czyścić i dezynfekować. Nie możemy przecież narażać zdrowia i życia naszych klientów. Urządzeniem, które znakomicie sprawdzi się zarówno w salonie fryzjerskim jak i kosmetycznym jest sterylizator/ sanityzator. Możemy zakupić sterylizator jednokomorowy Ceriotti UV Germix 1 lub sterylizator z dwiema szufladami Ceriotti UV Germix 2. Zarówno jeden jaki drugi charakteryzuje się krótkim czasem sterylizacji bowiem do 16 minut, a promienie UV skupiane są na podstawie.

Spraye, preparaty czyszczące i środki dezynfekujące

Niezastąpione w pracy kosmetyczki lub fryzjera są różnego rodzaju środki czyszczące. Znakomitym przykładem, który znajdzie zastosowanie zarówno w gabinecie kosmetycznym jak i salonie fryzjerskim jest preparat do dezynfekcji sprzętu medycznego Ecolab Incidur Spray, który charakteryzuje się bardzo szerokim spektrum działania. Jego dużą zaletą, jest fakt, iż wolny jest od aldehydów i nie podrażnia dróg oddechowych, ma przyjemny zapach i pozostawia nieodparte uczucie świeżości. Bardzo przydatny jest także zestaw do dezynfekcji Ecolab INCIDIN – spray do dezynfekcji i spray M Extra. Ten pierwszy środek skutecznie zadba o czystość w naszym salonie, natomiast drugi skutecznie zredukuje ryzyko infekcji grzybicznej skóry oraz zapobiegnie reinfekcjom. Warto zaopatrzyć swój salon także w znakomity środek czyszczący Barbicide Ship-Shape, dzięki któremu skutecznie wyczyścisz swoje fotele fryzjerskie, lustra. Prostownice czy też suszarki do włosów bądź lokówki.

Zadbaj o każdy szczegół

Wiele środków czyszczących wymaga użycia specjalnych pojemników czy też wanienek, do których można byłoby przelać płyn. Bardzo dobrym przykładem może być w tym miejscu specjalna wanienka Efalock do dezynfekcji, która pozwoli Tobie na dokładne oczyszczenie swoich narzędzi. Jak najbardziej sprawdzi się zarówno w salonie fryzjerskim jak i w gabinecie kosmetycznym. Warto również czyściej meble fryzjerskie, które trzeba również dezynfekować odpowiednimi preparatami.

Czystość = bezpieczeństwo

Chcąc prowadzić profesjonalny salon fryzjerski lub kosmetyczny bezwzględnie musisz zadbać o czystość w swoim miejscu pracy. Nie może być mowy o nawet najdrobniejszych uchybieniach. Jesteś w pewnym sensie odpowiedzialny za swoich klientów i nie możesz narażać ich na niebezpieczeństwo. Pamiętaj, że dbałość o czystość to także przejaw Twojego szeroko rozumianego profesjonalizmu. Nie pozwól go splamić. Zatroszcz się o siebie i swoich klientów już dziś.