20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Jak suszyć włosy suszarką?

 

Rzadko tak jest, że po przebudzeniu się, wystarczy jedynie przeczesać niesforne włosy, by wyczarować ładną, estetyczną fryzurę. Zwłaszcza jeśli bez magicznego podkręcania szczotką, włosy sterczą jak druty bądź odginają się we wszystkie strony. Jeszcze gorzej, jeśli po stosowaniu różnych pianek, wosków czy żeli, są przetłuszczone i nie układają się wcale. Jedyne rozwiązanie – mycie. Niestety, to dopiero początek, bo po myciu, trzeba włosy wygładzić, ułożyć, podkręcić albo zwyczajnie wysuszyć, by mokrych nie zapinać w kok, warkocz czy kucyk. Program mycie i suszenie, jest wręcz niemal obowiązkowy, jak go przeprowadzić, by był też skuteczny i bezpieczny?

jak suszyć włosy

Sprężyste, pełne blasku włosy?

Z pewnością osoby, które po użyciu suszarki, widzą jedynie u siebie niezbyt ciekawy efekt siana na głowie, może to dziwić. Jednak fryzjerzy też nie stosują żadnych magicznych trików, a za każdym razem po suszeniu, uzyskują właśnie taki rezultat – lśniące, miękkie, sprężyste, ładnie układające się włosy. Gdzie jest różnica?

 • Zdecydowanie w sprzęcie, jaki używasz Ty i fryzjer. Choć nie potrzebujesz bardzo drogiej, dobrze jakby była bezpieczna dla włosów dzięki odpowiednim funkcjom. Wystarczy, jeśli będzie posiadać regulację temperatury nawiewu, opcję jonizacji, a także dyfuzor w komplecie. Suszarki z jonizacją spowodują, że Twoje włosy nie będą się elektryzować a suszarki z dyfuzorem będą idealnym rozwiązaniem dla kobiet z kręconymi włosami.
 • W technice suszenia. Fryzjerka wie, czego nie lubią, a co lubią Twoje włosy. I to nie oznacza, że musisz poświęcać na suszenie nawet kilka godzin, aczkolwiek piękno zasługuje, by zarezerwować dla niego odpowiedni czas. Warto więc wstać 10 minut wcześniej i to nie tylko dla ładniejszej fryzury, ale przede wszystkim dla zdrowia Twoich włosów.
 • Co robisz źle?

  Jeśli czytałaś artykuł, „Czy suszarka niszczy włosy”, to wiesz już, że gorące powietrze absolutnie nie służy Twoim włosom. Trzeba jednak pamiętać, by również unikać:

 • suszenia włosów przez długi czas w jednym miejscu,
 • stosowania suszarki bezpośrednio po umyciu włosów,
 • trzymania suszarki zbyt blisko pasm włosów.
 • Jak więc właściwie suszyć włosy?

  Pamiętaj, że jeśli chodzi o suszenie włosów, to gra toczy się o wysoką stawkę – o ich zdrowie. Jeśli chcesz cieszyć się gęstymi, zadbanymi, bez połamanych końcówek włosami, musisz wręcz stosować się do kilku porad, zwłaszcza jeśli po suszarkę sięgasz regularnie każdego dnia.

  Twój rytuał suszenia:

 • zacznij od turbanu na głowie. – jeśli ociekające jeszcze wodą włosy potraktujesz bardzo gorącym czy nawet ciepłym powietrzem, to szybko je przesuszysz, co niestety zniweluje efekt gładkich i lśniących włosów po suszeniu. Nie spiesz się. Po umyciu zawiń włosy w turban z ręcznika i odczekaj przynajmniej 15 minut.
 • przygotuj właściwe kosmetyki. – nawet jeśli nie używasz bardzo gorącego nadmuchu, tylko ciepłego czy letniego, to zaopatrz się w termoochronne kosmetyki, które w dobry sposób zabezpieczą łuski włosa przed szkodliwym działaniem cieplejszego powietrza,
 • klamry, spinki, szczotka – najlepszy efekt przyniesie suszenie poszczególnych pasm włosów, zaczynając od dołu, czyli od szyi i przesuwając się pasmo po paśmie do góry. Dzięki temu unikamy przesuszania włosów, ponieważ cieńsze pasma szybciej wysuszymy, a po drugie unikniemy potrzeby modelowania włosów, zakręcone na szczotce, ładnie się ułożą. Do tego jednak potrzeba klipsy bądź spinki, by resztę niesuszonych włosów, upiąć.
 • większy nawiew, niższa temperatura. Najzdrowsze dla kondycji naszych włosów jest zastosowanie zimnego nawiewu. Niestety przed wyjściem do pracy, każda minuta jest na wagę złota, a zimny nawiew wymaga niestety sporo czasu, zwłaszcza przy długich włosach. Rozwiązaniem może być stosowanie dwóch temperatur, ale na najmocniejszym nawiewie. Dzięki temu przyspieszymy suszenie włosów, a jeśli po każdym zastosowaniu ciepłego nawiewu, włączymy zimne powietrze, to włosy będą jeszcze bardziej błyszczące. Zobacz suszarki z zimnym nawiewem, które mogą się okazać strzałem w dziesiątkę.
 • Jeśli zastosujesz się do tych porad, po suszeniu włosów, uzyskasz ten sam efekt, który podziwiasz za każdym razem, kiedy jesteś u fryzjera. Mało tego, po kilku miesiącach przekonasz się, że włosy są również w o wiele lepszej kondycji, niż kiedy traktowałaś je każdego dnia bardzo gorącym powietrzem suszarki.