20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Jak działa sauna do włosów?

 

Ten zabieg wręcz czyni cuda. Nawet najbardziej zniszczone farbowaniem, prostowaniem czy trwałą ondulacją włosy po takim zabiegu emanują zdrowiem i witalnością. To dlatego coraz więcej salonów fryzjerskich decyduje się na takie rozwiązania i inwestuje w nowoczesny sprzęt, jakim jest sauna do włosów. Jak działa taka sauna?

jak używać sauny do włosów

Sauna do włosów – przydatny czy zbędny sprzęt w Twoim salonie?

Wyglądem przypomina nieco bardziej nowoczesną suszarkę, jednak ma całkiem inne zastosowanie i działanie. Wykorzystując ciepło i zbawienne działanie wody sauna do włosów odbudowuje uszkodzone partie włosów, zapewniając im już po jednym zabiegu pełną regenerację.

Taką kurację można zaproponować każdej klientce, która po zabiegach stylizacyjnych, permanentnym farbowaniu czy trwałej ondulacji ma bardzo zniszczone, słabe i przesuszone włosy.

Przy takim problemie możesz zacząć od odżywki do włosów zniszczonych. Jeżeli nie pomogą to sauna będzie najlepszym rozwiązaniem.

Szkodliwe zabiegi chemiczne, jak i wysoka temperatura uszkadzają łuski włosów i powodują, że szkodliwe czynniki przenikają bezpośrednio do struktury włosa, osłabiając go i niszcząc.

Dlatego profesjonalny salon wręcz powinien oferować tego typu rozwiązania, zwłaszcza jeśli klientki same narzekają na opłakany stan swoich włosów.

Przedstawiamy tanie i całkiem dobre rozwiązanie do salonu fryzjerskiego:

Nawilżacz Fox CONDITION OZONE

fox nawilżacz

Jak działa sauna do włosów?

Sauna oddziałuje na włosy poprzez parę wodną i ciepło, które w rewelacyjny sposób zmiękcza skórę głowy i otwiera łuski włosów, a dzięki temu skuteczniejsza i łatwiejsza staje się pielęgnacja włosów. Rozchylone przy wyższej temperaturze pory i łuski są lepiej przygotowane na większą absorbcję składników odżywczych z nałożonej na włosy odżywki czy maski do włosów. Dzięki temu podczas zabiegu następuje szybka, niemal natychmiastowa regeneracja włosów.

Odbudowa struktury włosa i przywrócenie witalności zniszczonym włosom po ondulacji, farbowaniu czy permanentnym używaniu prostownicy i suszarki do włosów jest możliwa dzięki innowacyjnemu działaniu sauny. Jedna z najlepszych ozonowych saun do włosów Live Booster Fox wspierana jest dodatkowo przez pracę fal ultradźwiękowych, które w nieprzerwany sposób produkują leczniczą mgiełkę, przyspieszając tym samym skuteczną kurację włosów.

life booster fox sauna

Nic dziwnego, że już po pierwszym zabiegu w saunie, włosy odzyskują naturalny blask, intensywniejszy kolor i są wyraźnie mocniejsze i gładsze.

Jak wygląda zabieg w saunie?

Czasem nie potrzebujesz więcej niż 10 minut, by poprawić wygląd swoich włosów, właśnie dzięki saunie. Taki zabieg powinnaś zastosować bezpośrednio po farbowaniu włosów. Fryzjerzy, korzystający z sauny do włosów Live Booster Fox zalecają swoim klientkom, by po farbowaniu wykonały 8 – minutową kurację w saunie, która sprawi, że pigment lepiej utrwali się we włosach, a dzięki temu kolor na długo pozostanie intensywny.

Pamiętaj, że profesjonalna farba do włosów nie uszkodzi Twoich włosów tak jak zrobi to zwykła farba marketowa!

Sauna do włosów idealnie się sprawdzi przy zniszczonych, poszarpanych, suchych czy wypadających włosach. Wtedy taki zabieg wydłuży się do około 20 minut. Jak wygląda sam zabieg?

  • włosy należy dwa razy umyć i spłukać,
  • następnie nakładana zostaje odpowiednia maska, lub odżywka, dopasowana do potrzeb włosów,
  • włosy należy tak upiąć, by całe zmieściły się pod sauną,
  • następnie sauna zostaje uruchomiona na około 20 minut,
  • na koniec włosy należy spłukać chłodną wodą, by domknąć łuski włosów.

wszystkie sauny do włosów

Koszt takiej sauny w zależności od rodzaju odżywki do włosów i przeprowadzonego zabiegu waha się między 10 a 40 złotych. Warto jednak odwiedzić fryzjera, np. po wakacjach, kiedy wysuszone słońcem i zniszczone morską wodą włosy tracą blask i elastyczność. Regularnie z sauny powinny korzystać także osoby farbujące włosy bądź dziennie korzystające z prostownicy.