20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Czy w ciąży można farbować włosy?

 

Teraz, kiedy jesteś w ciąży, ciągle martwisz się o swoje nienarodzone maleństwo. Ponad wszystko zależy ci na tym, aby urodziło się zdrowe. To dlatego od kilku miesięcy puszka coca coli wydaje ci się wcielonym złem, facet w kawiarni zapalający papierosa- wysłannikiem z piekieł a wędzony łosoś na kanapce wydaje ci się równie groźny jak spuszczony ze smyczy bulterier. Rozumiemy doskonale twoje obawy, ale nie możesz cały czas żyć w stresie. Czas powiedzieć stop swoim lękom, bo dla dziecka gorszym czynnikiem będzie ciągły stres niż kawałek batonika nafaszerowanego chemią. Wyluzuj i pozwól sobie na odrobinkę przyjemności. Na przykład pójdź do fryzjera i zafarbuj swoje włosy na nowy kolor. Czy to groźne? Czy można w ciąży farbować włosy? Oto odpowiedzi, które rozwieją twoje wątpliwości:

farbowanie włosów w ciąży

Czy podczas ciąży można farbować włosy?

I tak i nie. Wszystko zależy od tego, w jakim trymestrze się znajdujesz, jakiego rodzaju farby do włosów zamierzasz użyć i czy robisz to w wentylowanym pomieszczeniu. Na pewno jeśli jesteś w pierwszym trymestrze ciąży, daruj sobie koloryzację włosów. A to dlatego, że płód jest jeszcze niewielki i wszelkiego rodzaju szkodliwe substancje mogą znacznie wpłynąć na jego ukształtowanie, na podatność na choroby. Kiedy będziesz już w bardziej zaawansowanej ciąży, możesz zacząć farbować włosy, ale postaraj się, żeby nie było to jednak zbyt częste. Pamiętaj też o środkach bezpieczeństwa. Jakich?

etap farbowania włosów

Farbuj włosy w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Szkodliwy wpływ farby na płód wynika z zawartości dużej ilości amoniaku. Amoniak jest substancją, która łatwo się ulatnia i może drażnić twoje płuca wpływając też na podrażnienia płuc u dziecka. U dzidziusia może pojawiać się przez to później skłonność do alergii czy astmy. To dlatego tak istotne jest, żebyś nakładała kolor w dobrze przewietrzonym pomieszczeniu, przy otwartych oknach lub dobrze działającej wentylacji. Kiedy wykonujesz ten zabieg u fryzjerki, uprzedź ją o swoim błogosławionym stanie i wymagaj, by usadziła cię w bezpiecznym miejscu przy oknie. Jeśli wykonujesz go sama, zadbaj również o dobrą wymianę powietrza w pomieszczeniu.

paleta farb do włosów

Czy będąc w ciąży można bezpiecznie farbować włosy?

Dobra wiadomość jest taka, że tak. Możesz albo zdecydować się na używanie farby bez amoniaku np. jedną z

Farb Alfaparf Color Wear

https://www.pro-sprzet.pl/farba-alfaparf-color-wear-60ml.html

farbę do włosów Wella COLOR TOUCH

https://www.pro-sprzet.pl/farba-do-wlosow-wella-color-touch-60ml.html

farbę do włosów Matrix COLOR SYNC

https://www.pro-sprzet.pl/matrix-color-sync-krem-bez-amoniaku-do-koloryzacji-ton-w-ton-84ml.html

dzięki czemu znacznie ograniczasz wpływ szkodliwych czynników, które mogą przez twój organizm dotrzeć do ciała dziecka lub też wybrać inny rodzaj koloryzacji np. zdecydować się na zrobienie samych pasemek lub też farbowanie włosów bez dotykania farbą do skóry głowy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie jest zdanie położnej na temat farbowania włosów w ciąży, obejrzyj poniższy filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=3RNaHz-_41U