20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Czy moc suszarki do włosów ma znaczenie?

 

Niewiele osób, które zasięgają u mnie opinii na temat suszarek pyta o ich moc. Wbrew pozorom jest to jedna z najważniejszych rzeczy, o której bardzo często zapominamy wybierając konkretną suszarkę. Zobacz sama!

suszarka moc

Moc w suszarkach

W ogóle zaczęła bym od tego co to jest ta moc suszarki. Jej wartość podawana jest w formie wartości liczbowej zakończonej literą W, np. 1800W. Odnosi się ona bezpośrednio do prędkości powietrza wylatującego z suszarki, tzn. im większa moc suszarki tym większa prędkość, a im mniejsza moc tym samym prędkość wylatującego powietrza jest mniejsza.

Skoro już wiesz co to jest moc suszarki pora uświadomić Ci jak powinna się ona przekładać na wybór właściwej dla Ciebie suszarki.

Duża moc w suszarkach jest przeznaczona dla?

Jesteś osobą, dla której każda sekunda przy porannej stylizacji ma kolosalne znaczenie? Jeśli tak to idealne będą dla Ciebie suszarki, których moc będzie się kształtowała od 1800W wzwyż. Przykładem takiego porannego huraganu może być suszarka MOSER VENTUS IONIC. Dzięki 2200W czas suszenia skrócony zostaje do minimum, dodatkowo suszarki o dużej mocy idealnie nadają się do wygładzania i prostowania włosów. Wystarczy nałożyć tylko na koniec koncentrator i wykorzystując precyzyjnie silny podmuch odpowiednio umodelować fryzurę. Efekt prostych i gładkich włosów murowany! Więcej suszarek o dużej mocy tutaj.

Zalety mniejszej suszarki

A co jeśli chodzi o suszarki o małej mocy? Są na pewno lżejsze i cichsze - mają po prostu mniejsze silniki, które nie dają aż tak wielkiego podmuchu. Suszarki o małej mocy zazwyczaj charakteryzują się małym rozmiarem z tego względu są bardziej poręczniejsze, można je łatwo spakować, np. na basen. Przykładem takiej suszarki jest BABYLISS PRO BAMBINO. Suszarki o niskiej mocy można idealnie wykorzystać do suszenia włosów kręconych. Niska moc nie puszy ich nadmiernie. Zobacz różne modele suszarek BaByliss PRO, które są dostępne w naszym sklepie.

Reasumując - przy wyborze suszarki moc ma duże znaczenie. Znacznie wpływa na czas suszenia jak i sposób modelowania włosów. Jednak ich podstawowa funkcja zawsze będzie taka sama niezależnie od jej mocy - osuszą to co chcesz!

Pisałam dzisiaj o modelowaniu włosów podczas suszenia. Za chwilę postaram się rozwinąć ten temat opisując różne techniki stosowane na różnych włosach - zobacz.