20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Zasady modelowania i układania włosów grubych i prostych. Sprawdź co Ci pomoże!

 

Ostatnio pisałam o „ Najlepszych sposobach na prostą stylizację włosów kręconych” i mam nadzieję, że choć trochę pomogłam swoim czytelniczkom uporać się z jakże trudną stylizacją i modelowaniem tego rodzaju włosów. Wiedząc jednak, że nie tylko stylizacja włosów kręconych może być utrapieniem, postanowiłam dzisiaj napisać w sposób krótki, zwięzły a jednocześnie bardzo treściwy o stylizacji i modelowaniu włosów grubych i prostych, które jak dobrze wiedzą panie o takich włosach też potrafią być trudne do ułożenia.

modelowanie włosów


W zasadzie można by zaryzykować stwierdzeniem, że każda kobieta, która posiada grube i proste włosy jest prawdziwą szczęściarą! Bez wątpienia takie włosy prezentują się bardzo okazale. Ale czy przypadkiem pod płaszczykiem tej doskonałości i piękna nie kryją się jakieś problemy? Otóż jak się okazuje, takie włosy mogą bardzo szybko wymknąć się Tobie spod kontroli, jeśli nie poświęcisz im wystarczającej uwagi. Dlatego by do tego nie dopuścić zdradzę Tobie podstawowe zasady, jakimi powinnaś kierować się podczas modelowania i układania swoich włosów.

  • Włosy grube znacznie lepiej prezentują się jak są delikatnie wycieniowane. Dzięki temu zabiegowi Twoje włosy zyskają odrobinę lekkości i zwiewności.
  • Układając włosy, używaj szczotki bowiem dzięki niej zyskają one niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju wygląd i prezencję.
  • Stosuj odpowiednie kosmetyki, które są bardzo bogate w liczne witaminy i różnego rodzaju składniki odżywcze, dzięki którym Twoje włosy nie będą nadmiernie się puszyły.
  • Zaprzyjaźnij się z jedwabiem lub profesjonalną pomadą do włosów. Dzięki tego rodzaju kosmetykom szybko i skutecznie ujarzmisz odstające kosmyki na Twoich włosach.

Jak sama widzisz, te zasady jakimi powinnaś kierować się podczas modelowania i układania swoich włosów wcale nie są ani trudne, ani nadzwyczaj skomplikowane. Dlatego już dziś zastanów się nad wdrożeniem ich w swoje życie. A jeśli masz jakieś inne, równie skuteczne i sprawdzone sposoby na modelowanie swoich włosów koniecznie o nich napisz. Być może, okaże się, że i Ty będziesz mogła nieco pomóc innym czytelniczkom.