20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Zabiegi kosmetyczne na stopy

 

Stopy to taka część ciała o którą dbamy trochę „sezonowo”. Mam tutaj głównie na myśli fakt, iż o pielęgnacji stóp przypominamy sobie dopiero wtedy, kiedy na dworze robi się ciepło i kiedy jesteśmy zmuszeni nałożyć na stopy sandałki. A gdyby tak móc połączyć przyjemne z pożytecznym i zacząć fundować swoim stopom regularnie takie zabiegi kosmetyczne, które one lubią i które dbają o ich wspaniałą kondycję. Wiesz, jakie to zabiegi? O tym już za chwilę.

zabiegi kosmetyczne na stopy

1. Aromatyczna kąpiel

Przygotowanie takiej kąpieli to bardzo prosta i szybka sprawa. Do miski z wodą należy wsypać specjalną sól do kąpieli stóp. Dzięki temu zabiegowi optymalnie zmiękczysz twardą skórę stóp i sprawisz, że Twoje stopy będą aksamitnie miękkie. Od czasu do czasu warto skorzystać z domowych, nieco babcinych sposobów. Mam tutaj na myśli stosowanie kąpieli na zmęczone stopy. Do miski z wodą należy wsypać garść rumianku a następnie wymoczyć stopy. Kąpiel stóp nie powinna trwać dłużej nic 10 minut.

2. Złuszczanie martwego naskórka

Jak dobrze wiesz, martwy naskórek można usunąć na kilka sposobów. Można tego dokonać przy pomocy specjalistycznych kosmetyków polecanych do pielęgnacji stóp. Możesz użyć specjalnego peelingu do stóp, który szybko i skutecznie usunie z Twoich stóp zrogowaciały naskórek. Dobrze jest także użyć elektrycznego zdzieraka do pięt, który przy pomocy specjalnej tarczy bardzo delikatnie a zarazem wyjątkowo skutecznie usunie zrogowaciały naskórek i pozwoli Tobie cieszyć się gładkimi i miękkimi stopami przez długi czas.

3. Odpowiednia porcja nawilżenia

Skóra stóp jest bardzo podatna na wysychanie. Dlatego też bardzo duże znacznie ma właściwe nawilżanie stóp poprzez stosowanie odpowiednich kremów do zmiękczania stóp, które dzięki zawartości odpowiednich składników i substancji nawilżających zapewnią Twoim stopom optymalny poziom nawilżenia. Taki zabieg powinien być stosowany regularnie.

Martwisz się o wygląd swoich stóp? Nie przejmuj się do wakacji zostało jeszcze trochę czasu. Wykorzystaj ten czas i regularnie stosuj powyższe zabiegi kosmetyczne a przekonasz się, że Ty też możesz mieć piękne, zadbane i aksamitnie miękkie stopy.