20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Radzimy jak zadbać o cerę zimą

 

Nie ma się co oszukiwać, że okres jesienno–zimowy to chyba najtrudniejszy czas dla naszej cery. Dzieje się tak dlatego, że nasza cera wystawiona jest na działanie ekstremalnie szkodliwych warunków w postaci ujemnej temperatury, wiatru a także silne działanie promieni słonecznych. Jak zatem zadbać o swoją cerę zimą? O tym już za chwilę.

skóra zimą

Skóra naczyniowa

Największym wrogiem takiej cery są nagle i drastyczne zmiany temperatur. Delikatne i mało elastyczne ścianki naczyń krwionośnych nie nadążają za tymi zmianami i poszerzają się i czasami pękają. W takich sytuacjach konieczny jest kosmetyk zawierający w swoim składzie drogocenną witaminę C, która uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne.

Skóra odwodniona

Musimy pamiętać, że taka skóra jest bardzo wrażliwa. Bardzo szybko i łatwo traci wilgoć z głębszych warstw. Ponadto taka cera równie szybko traci jędrność i szybko wiotczeje i dlatego też pojawiają się na niej liczne zmarszczki. W przypadku takiej cery wskazany będzie krem odbudowujący barierę lipidową, zmniejszy napięcie oraz uelastyczni skórę.

Skóra podrażniona

Taki rodzaj skóry wymaga wzmożonej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak wiatr, niska temperatura, słońce oraz nagłe zmiany temperatur. Dlatego też powinnaś zadbać aby w Twoim kremie znalazły się takie substancje, które wzmocnią naturalną barierę lipidową.

Skóra sucha

Taka skóra musi być cały czas odpowiednio nawilżona. Dlatego też warto skorzystać z kosmetyków o dużym stężeniu głęboko nawilżających substancji. Warto także sięgnąć po profesjonalną kurację w ampułkach.