20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Przedwczesne starzenie się skóry

 

Każda z nas pragnie jak najdłużej wyglądać młodo, promiennie i zawsze. Bo czyż nie byłoby pięknie, gdyby każdy ujmował nam co najmniej 10 lat? Pewnie, że tak. Dlatego też postanowiłam przygotować dla Ciebie krótki poradnik mówiący o tym jakie nawyki przyspieszają przedwczesne starzenie się skóry. Wypróbuj wyeliminować je ze swojego życia a pierwsze efekty będą już zauważalne po kilku dniach. Sprawdź i przekonaj się sama jak szybko możesz pomóc swojej skórze twarzy przez długi czas wyglądać młodo i promiennie.

przedwczesne starzenie się skóry

Zbyt krótki sen znacznie przyspiesza przedwczesne starzenie się skóry

Organizm ludzki potrzebuje około 7-8 godzin na pełną regenerację. Taki sam czas jest potrzebny Twojej skórze. Między 2 a 5 rano komórki skóry przechodzą intensywną odnowę, dlatego też zbyta mała ilość snu skutecznie zaburza ten proces. W efekcie skóra twarzy staje się ziarnista, sucha i bardziej zrogowaciała. Stąd też moja rada, byś starała się wysypiać. Kładź się o tej samej godzinie i spij w dobrze wywietrzonym pokoju. Dzięki temu obudzisz się dotleniona i wypoczęta.

Palisz papierosy i nie ochraniasz skóry przed słońcem

Nie od dziś wiadomo, że wolne rodniki tylko czekają na takie błędy z Twojej strony. Dym papierosowy w połączeniu z brakiem ochrony przed słońcem to najszybsza droga starzenia się skóry twarzy. Dlatego moja rada jest taka, byś jak najszybciej ograniczyła papierosy lub je po prostu rzuciła. Ochraniaj również skórę twarzy przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Przed wyjściem na spacer w letni, słoneczny dzień nanieś na skórę twarzy odpowiedni krem, który skutecznie ochroni ją przed silnym słońcem.

Niezdrowe podjadanie

Słone, pikantne i szybkie przekąski to smaki, które z pewnością bardzo lubisz, ale pomyśl o ich niekorzystnym działaniu kiedy następnym razem po nie sięgniesz. Skutkiem takiego podjadania są znienawidzone egzemy, wypryski i różnego rodzaju stany zapalne naszej skóry. Dodatkowo uszkodzeniu ulega praca gruczołów łojowych. Moja rada jest by taka, byś jak najszybciej ograniczyła spożywanie produktów smażonych i przetworzonych. Następnym razem zamiast chipsów sięgnij po świeżą marchewkę lub soczyste i kruche jabłko.

Relaksowanie się z drinkiem w ręku

Spożywania alkoholu poważnie obciąża wątrobę i odwadnia organizm. Dlatego też po spożyciu alkoholu nasz organizm zamiast pracować nad jego regeneracją, całą energię zużywa na usuwanie toksyn. Dodatkowo cukier zawarty w napojach alkoholowych odkłada się pod naszą skórą w postaci tłuszczu. W efekcie, przedwczesne starzenie się skóry jest nieuniknione, zmarszczki się pogłębiają a skóra staje się odwodniona. Stąd moja rada jest taka byś, gasiła pragnienie wodą mineralną lub przygotowaną samodzielnie lemoniadą.

Ulegasz wiecznemu stresowi

Ciągły niepokój, rozdrażnienie i stres bardzo niekorzystnie wpływa na wygląd naszej skóry. Nie wiem czy wiesz, ale taki nagły stres to bardzo duży wyrzut kortyzolu, który uszkadza kolagen oraz zaburza wytwarzanie melatoniny – hormonu snu. W efekcie na skórze pojawią się liczne obrzęki i sińce pod oczami. Zaburzeniu ulega także praca gruczołów łojowych.