20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Przedłużanie włosów. Przegląd najlepszych metod

 

Marzysz o długich włosach od zaraz? Nie chcesz czekać, aż same urosną? To nie problem! Profesjonalnie przeprowadzone przedłużanie włosów może Cię pozytywnie zaskoczyć! Nie musisz już czekać miesiącami, aby Twoje włosy sięgały do połowy pleców lub do pasa. Obecnie istnieje wiele różnych sposobów na ich przedłużenie. Na pewno uda Ci się znaleźć metodę, która będzie ci odpowiadała. Jakie metody przedłużania włosów cieszą się największą popularnością? Jaka jest cena przedłużania włosów? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

przedłużanie włosów

Na czym polega przedłużanie włosów?

Wiele pań zastanawia się nad tym, na czym polega zarówno przedłużanie jak i zagęszczanie włosów. Jak nietrudno się domyślić, chodzi o doczepianie włosów (najczęściej sztucznych) - tym sposobem możesz wydłużyć włosy nawet o 60 cm, a także wyraźnie je zagęścić. To szybki sposób na wymarzoną fryzurę! W tym miejscu warto zaznaczyć, że sztuczne włosy używane w profesjonalnych salonach cechują się bardzo wysoką jakością, jeśli tylko zostaną doczepione precyzyjnie, są nie do odróżnienia na tle naturalnych pasm. Która metoda jest najlepsza? Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Każda metoda przedłużania i zagęszczania włosów ma swoje zalety i wady. Decyzję musisz podjąć indywidualnie. W naszym artykule przedstawimy plusy i minusy najczęściej wybieranych metod przedłużania.

Przedłużanie włosów - zobacz przegląd najlepszych metod

Keratynowe przedłużanie włosów

Z pewnością znasz już keratynowe prostowanie włosów, ale możesz nie wiedzieć, że keratyna to też świetny sposób na przedłużenie i zagęszczanie włosów. Do doczepiania włosów używa się keratynowych zgrzewek. Pamiętaj, że keratyna to materiał, który jest naturalnym budulcem włosów ludzkich. Sztuczne pasma włosów przyczepiane są za pomocą zgrzewarki lub pistoletu z keratynowymi wkładami. Keratynowe przedłużanie włosów cechuje się dość długą trwałością. Efektem możesz cieszyć się przez 3-4 miesiące od zabiegu. Po tym czasie powinnaś zdjąć doczepiane włosy lub powtórzyć zabieg, jeśli długa fryzura Ci się spodobała. Powtórny zabieg jest konieczny, ponieważ wraz z wzrostem włosów zamaskowane wcześniej zgrzewy na włosach stają się widoczne.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową

Tzw. metoda kanapkowa to stosunkowo łatwy i szybko sposób na przedłużenie włosów, który daje naturalny efekt. Najpierw przykleja się sztuczne włosy do cienkich pasków z silikonu. Następnie paski przyklejane są przy samej nasadzie naturalnych włosów. Z racji tego, że paski te są przezroczyste, nie są widoczne. Metoda kanapkowa to bardzo dobry sposób na zagęszczanie włosów. Jeśli jednak na co dzień preferujesz gładkie fryzury, ta metoda może nie przypaść Ci do gustu, ponieważ silikonowe paski przy nasadzie włosów mogą Ci po prostu przeszkadzać. Minusem tego sposoby przedłużania i zagęszczania włosów jest jego trwałość - niestety efektem możemy cieszyć się przez 3-6 tygodni.

Przedłużanie włosów metodą taśmową

To inna wersja metody kanapkowej. Różnica polega na tym, że taśmy nie są mocowane do włosów za pomocą kleju lub zgrzewów. Zamiast tego taśmy przyszywa się do pasm zaplecionych w tzw. warkocz wodospad. Podobnie jak w przypadku klasycznej metody kanapkowej również i tym razem trwałość nie jest zbyt wysoka. Do tego dochodzi fakt, że mycie splecionych włosów nie jest zbyt łatwe.

Trwała metoda ultradźwiękowa

Chcesz mieć pewność, że przedłużanie włosów nie wpłynie negatywnie na kondycję Twoich naturalnych włosów? W takim razie możesz zdecydować się na metodę ultradźwiękową. Przekonaj się, że doczepianie włosów nie musi przebiegać przy użyciu wysokiej temperatury. Podczas zabiegu używa się fal ultradźwiękowych, z pomocą których możliwe jest doczepienie sztucznych włosów do naturalnych. Miejsce łączenia jest niewidoczne. Co istotne, efekt utrzymuje się nawet pół roku. Czy ta metoda ma jakieś wady? Niestety cena przedłużania włosów ultradźwiękami nie jest najniższa. Poza tym ściąganie doczepów zajmuje dużo czasu.

Nowoczesne przedłużanie włosów metodą laserową

To metoda, która cechuje się wyjątkową trwałością. Niestety musisz w tym przypadku liczyć się wysokimi kosztami - to jeden z najdroższych sposobów przedłużania włosów. Ważnym argumentem, który przemawia za laserową metodą przedłużania włosów jest fakt, że połączenie włosów sztucznych z naturalnymi jest bardzo subtelne. Właściwie nie do zauważenia. Włosy syntetyczne w tym przypadku również w dotyku przypominają te naturalne. Efekt zabiegu może utrzymać się 4-6 miesięcy.

Doczepienie włosów przy pomocy mikroringów

To dość popularna metoda, która nie szkodzi włosom - doczepienie włosów nie wymaga tym razem wysokiej temperatury.  Pojedyncze pasma są mocowane za pomocą tzw. mikroringów, czyli małych obrączek z aluminium, miedzi, czy brązu. Średnicę i grubość mikroringów dopasowuje się do konkretnego rodzaju i struktury włosów. Dostępne są też mikroringi z silikonem, które cechują się lepszą przyczepnością. Efekt przedłużania tą metodą utrzymuje się przez 3-4 miesiące. Warto jednak zaznaczyć, że mikroringi są wyczuwalne, co może niektórym osobom przeszkadzać.

Metoda pętelkowa

Ten sposób przedłużania włosów bardzo przypomina metodę z wykorzystaniem mikroringów. Różnica polega na tym, że do mocowania syntetycznych pasm wykorzystuje się specjalne pętelki - są one hipoalergiczne, a co ważne mocowanie włosów jest łatwiejsze i szybsze. Przedłużonymi włosami można cieszyć się w tym przypadku przez 3 do 4 miesięcy.

Tulejkowe przedłużanie włosów

To przedłużanie włosów, które jest szczególnie polecane osobom z cienkimi włosami. W tym przypadku pasma włosów syntetycznych są przyczepienie za pomocą cienkich tulejek do pasm naturalnych o takiej samej grubości. Warto zaznaczyć, że tulejki mogą być zarówno zaciskane jak i zgrzewane termicznie. Jeśli zdecydujesz się na zaciskanie tulejek, efekt zabiegu może otrzymać się około 3 miesięcy. W przypadku zgrzewania trwałość jest krótsza - wynosi około 6 tygodni.

Przedłużanie włosów metodą warkoczykową

Ten pochodzący z Japonii sposób na doczepianie włosów polega na wplataniu włosów syntetycznych w naturalne. Około 1 cm od nasady włosów zaczyna się krótki, cieniutki warkoczyk. Warkoczyki zabezpiecza się bardzo cienką, niewidoczną gumką. W przypadku japońskiego przedłużania włosów bardzo ważna jest precyzja podczas zabiegu. Żeby przedłużanie się powiodło, warkoczyki muszą zostać zaplecione bardzo ciasno przy skórze głowy. Minusem tej metody jest jej trwałość - nie powinno się nosić doczepów dłużej niż przez 8 tygodni, ponieważ może to źle wpłynąć na kondycję cebulek włosowych.

Metoda injection - naturalny i bardzo trwały efekt

To nowoczesna metoda dla wymagających. Przedłużanie włosów injection tym wyróżnia się na tle innych metod oferowanych w salonach fryzjerskich, że najczęściej doczepia się pasma naturalnych włosów. Włosy te przyczepia się do podstawy, która ma imitować skórę. Następnie podstawa jest przyklejana do głowy. Efekt jest bardzo naturalny, ingerencja w gęstość włosów jest właściwie niewidoczna. Co ważne, efekty utrzymują się bardzo długo - nawet około roku. Metoda injection to rozwiązanie, które polecane jest zwłaszcza osobom zmagającym się z problemem łysienia. Niestety zagęszczanie włosów metoda injection jest bardzo kosztowne.

Metoda siateczkowa

Kolejny sposób, który pomoże w przypadku łysienia. I tym razem wykorzystywane są włosy naturalne, które mocuje się na specjalną siatkę. Następnie siatka jest przyczepiania klipsami do włosów. Efekt jest bardzo naturalny, ingerencja nie rzuca się w oczy.

Szybka metoda clip-on/off

Nie każdego interesuje doczepianie włosów na dłuższy czas. Chcesz odmienić swoją fryzurę tylko na specjalną okazję, np. studniówkę, wesele, własny ślub? W takim razie rekomendujemy Ci szybką metodę clip-on. Pasma włosów syntetycznych mocuje się na włosach naturalnych za pomocą małych klamerek. Co istotne, doczepy możesz zdjąć w dowolnym momencie. Pamiętaj jednak, że włosów przedłużonych tą metodą raczej nie powinnaś upinać, ponieważ w takiej sytuacji taśmy będą widoczne. Dużą zaletą metody clip-on jest fakt, że sztucznych pasm włosów możesz użyć wielokrotnie, do tego dochodzi fakt, że sztuczne pasma są stosunkowo tanie.

Przedłużanie i zagęszczanie włosów - cena i inne kwestie

Jeśli już zdecydowałaś się na konkretną metodą, na pewno zastanawiasz się, ile kosztuje przedłużanie włosów. Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Cena przedłużania zależy od konkretnej metody oraz salonu, w którym zamierzasz wykonać zabieg. Jeśli wybierzesz jedną z droższych metod i ekskluzywny salon fryzjerski, musisz liczyć się z wydatkiem nawet rzędu kilku tysięcy złotych. Niech to Cię nie zrazi! Porównaj oferty w różnych salonach - różnice cenowe są naprawdę znaczne.

Nie tylko to, ile kosztuje przedłużanie włosów, jest istotne. Zastanów się nad tym, jak bardzo naturalny efekt Cię interesuje. Przykładowo decydując się na metodę clip on/off, taśmową albo kanapkową, musisz się liczyć z tym, że miejsca łączeń doczepów z naturalnymi włosami mogą być widoczne zwłaszcza przy spiętych włosach. Bardzo naturalny efekt przedłużania uzyskasz w przypadku metod: laserowej, siateczkowej, ultradźwiękowej oraz injection. Jednak im bardziej naturalny efekt, tym wyższa jest cena zabiegu.

Czy przedłużanie włosów jest bezpieczne? Sporo zależy od konkretnej metody, a także sposobu założenia i późniejszego zdjęcia doczepów. O ile zabieg przeprowadzi profesjonalista, możesz oczekiwać, że szkody dla włosów zostaną ograniczone do minimum. Warto jednak podkreślić, że doczepianie w ogólnym rozrachunku zdecydowanie nie ma pozytywnego wpływu na włosy. Dodatkowe pasma stanowią obciążenie dla cebulek, co przekłada się na szybsze wypadanie naturalnych włosów. Zanim podejmiesz decyzje o fachowym przedłużaniu włosów w salonie fryzjerskim, zastanów się, czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby naturalne zapuszczenie włosów (sprawdź jak szybko zapuścić włosy). Warto też wzmocnić włosy zanim poddasz je przedłużaniu.

Zestaw Tahe Botanic Gold do pielęgnacji włosów bardzo zniszczonych i suchych, szampon, maska, olejek

5/5 (opinii: 1)
238,01 zł
Do koszyka
Zestaw Tahe Botanic Gold do pielęgnacji włosów bardzo zniszczonych i suchych, szampon, maska, olejek