20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Prostownice z regulacją temperatury

 

Informacje na temat regulacji temperatury z prostownicach dlaczego? Bo uważam a nawet jestem w stanie napisać, że jest to jeden z najważniejszych czynników wpływających, że prostownica jest bezpieczniejsza dla Twoich włosów.

Po przeczytaniu tych informacji będziesz mogła w prosty i sprawdzony sposób bezpiecznie prostować Swoje włosy! Dodatkowo po użyciu preparatu do prostowania, który Ci dzisiaj zaproponuje możesz mieć zapewnioną bezpieczną stylizację włosów jak w salonie fryzjerskim.

Dlaczego regulacja temperatury jest aż tak ważna?

Każda kobieta posiada różny rodzaj włosów, które możemy podzielić na cienkie, grube, proste oraz kręcone. W zależności od naszego rodzaju włosów należy dobrać odpowiednią temperaturę. Dlaczego? W momencie gdy posiadamy włosy cienkie a nasza prostownica nie ma regulacji temperatury i nagrzewa się do temperatury wyższej niż 2000C to włosy niestety są narażone na popalenie i zniszczenie.

Jak dobrać odpowiednią temperaturę dla moich włosów?

Prostownice z regulacją temperatury mają dwie możliwości jej zmiany: ręcznie lub elektronicznie. Ręcznie przekręcamy specjalnym pokrętłem a w elektronicznej wersji ustawiamy przyciskiem. Dodatkowo elektroniczna regulacja temperatury widoczna jest na wyświetlaczu. Niektóre prostownice posiadają specjalny przycisk Memory, który zapamiętuję ustawioną temperaturę. Dzięki niemu przy kolejnym włączeniu prostownicy urządzenie od razu nagrzewa się do tej temperatury. Prostownicę z regulacją oraz innymi parametrami możesz obejrzeć tutaj. Jeżeli chodzi o elektroniczną to hitem wśród moich klientek jest prostownica Ga.Ma Cp3 Digital Nano.

regulacja temperatury

Ważną kwestią, o której muszę wspomnieć jest pytanie często zadawane przez moje klientki „jaka temperatura jest odpowiednia dla moich włosów?”. Więc tak: musisz przeprowadzić test na swoich włosach:) Ustawiasz temperaturę od najmniejszej , bierzesz pasmo włosów i przejeżdżasz po nich. Włosy powinny być idealnie wyprostowane po pierwszym razie. Jeżeli tak nie jest zwiększ temperaturę i powtórz jeszcze raz. Musisz wiedzieć, że prostownice gama w większości posiadają regulację temperatury czy to cyfrową czy manualną.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Wiemy już, że funkcja regulacji temperatury pozwala dobrać najlepszą temperaturą dla naszych włosów. Wcześniej wspomniałam o dodatkowym bezpieczeństwie przy prostowaniu włosów, jest to preparat do prostowania, o którym możesz dowiedzieć się więcej tutaj.

Oprócz regulacji temperatury istotną sprawą jest szybkość nagrzewania się prostownicy. Profesjonalne prostownice nagrzewają się około 15 sekund.