20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Prostownica do krótkich włosów – wreszcie coś dla miłośników krótkich fryzur!

 

Jeśli masz krótkie włosy, dobrze wiesz, jak trudno jest czasem stworzyć na nich odpowiednią fryzurę. A może nosisz grzywkę, której nie sposób dobrze wyprostować? W każdym z tych przypadków polecam wypróbowanie prostownicy przeznaczonej specjalnie do krótkich włosów. prostownica do krótkich włosów Dlaczego potrzebna Ci prostownica do włosów krótkich? Niestety, zwykłe prostownice do włosów często nie radzą sobie z wygładzeniem krótkich pasm. Jest to spowodowane szerokością ich płytek grzewczych. Mierzą one przeważnie ok. 2 cm, a to zbyt dużo, żeby dobrze uchwycić i przytrzymać krótkie włosy. Dlatego producenci renomowanego sprzętu fryzjerskiego stworzyli urządzenia przeznaczone do modelowania pasm o niewielkiej długości. Prostowanie włosów krótkich skutecznie i u samej nasady to domena urządzeń o wąskich płytkach grzewczych. Z racji swej natury posiadają je wszystkie prostownice do krótkich włosów. Mogą się one spokojnie mierzyć z przyrządami standardowych rozmiarów, a ich dodatkową zaletą jest ich przenośność. Na rynku możemy też spotkać standardowych rozmiarów urządzenia o specyficznych, wąskich płytkach.

Cechy dobrej prostownicy

Jeśli chcesz zaopatrzyć się w naprawdę dobry model, wypróbuj taki, który idealnie sprawdzi się w przypadku prostowania, kręcenia oraz wyginania włosów. Dobrym wyborem będzie urządzenie CeraSeries Bullet. Posiada ono ceramiczne płytki grzewcze o szerokości 23 mm. Ważne: po podgrzaniu wytwarza się ciepło, które sprawia, że prostownica jest bardziej przyjazna dla włosów, zapobiega wysuszaniu i chroni zewnętrzną warstwę włosa. Możesz też wybrać model Ga.ma CP3 Digital Nano Tourmaline Laser Ion. Firma Ga.ma to producent najwyższej jakości sprzętu fryzjerskiego, co niestety przekłada się na jego sporą cenę. Wymieniony model dokładnie i szybko stylizuje krótkie włosy, zarówno damskie, jak i męskie. Prostownica Ga.ma ma dodatkowo jonizację laserową, co jeszcze bardziej chroni włosy przed zniszczeniem i neutralizuje zjawisko elektryzowania się włosów. Godnym polecenia urządzeniem jest też prostownico-lokówka firmy Babyliss Pro Smooth Coni BAB2225TTE. Posiada ona płytki o powłoce tytanowo-turmalinowej i szerokości 16-32 mm (końcówka jest stożkowa). Prostownica posiada regulację temperatury i szybko się nagrzewa, a co najważniejsze – można nią „wyczarować” loki na krótkich włosach! Kolejny model to już prostownica mini – BaByliss Pro BAB2050E BabySleek. Ma ceramiczne płytki o 15 mm szerokości. Jest bardzo lekka i pięknie zdobiona, a przy tym można ją nabyć już za cenę ok. 100 zł.

Prostownice dla mężczyzn

Także panowie mogą cieszyć się efektem idealnie prostych krótkich włosów. Na przeciw ich oczekiwaniom wychodzi firma Moser, oferując model Ceraseries Mini Flat Iron. Zaokrąglone płytki o szerokości 12 mm doskonale wyprostują włosy, gwarantując równomierny rozkład ciepła na pasmach. Panom na pewno spodoba się też model Ceramic Ion Technology firmy Ga.ma. Producent wyposażył go w ceramiczne płytki o szerokości 10 mm. Specjalna krystaliczna powłoka płytek zagwarantuje włosom optymalne nawilżenie i zapobiegnie ich elektryzowaniu się.

Gdzie szukać dobrych prostownic?

Renomowanymi markami na rynku urządzeń fryzjerskich są obecnie: Jaguar, Babyliss Pro, GHD, Valera, Diva, Ga.ma oraz Moser. Każda z nich ma w ofercie prostownice o wąskich płytkach. Może więc warto skusić się na ich ofertę?