20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Problem elektryzowania się włosów. Jak go rozwiązać?

 

Problem elektryzowania się włosów jest zjawiskiem dość powszechnym. Zazwyczaj jest on spowodowany nadmiernym przesuszeniem włosów. Dlatego też trzeba wiedzieć jakie kroki należy podjąć aby ten problem rozwiązać. Zdając sobie sprawę z tego, że nie wszystkie kobiety wiedzą jak skutecznie walczyć z tym problemem postanowiłam Wam pomóc i pokazać kilka wskazówek, dzięki którym możecie szybko i skutecznie uporać się z uporczywym i niezwykle uciążliwym elektryzowaniem się włosów.

elektryzowanie się włosów

Poznaj przyczyny elektryzowania się włosów

Żeby skutecznie rozwiązać jakikolwiek problem najpierw musimy poznać przyczyny owego problemu. Jeśli chodzie o elektryzowanie się włosów to wpływ na to mają przed wszystkim prawa fizyki. Musimy pamiętać, że nasze włosy są naładowane dodatnio. Do włosów przenikają jony dodatnie pochodzące z kurzu, odzieży, które unoszą się w powietrzu. Włosy odpychają te jony i na skutek tego dochodzi do zjawiska elektryzowania się włosów. Kiedy chcemy szybko uporać się z tym problemem, wystarczy zmoczyć włosy wodą. Trzeba jednak pamiętać, że sposób ten przynosi krótkotrwałe działanie i kiedy nasze włosy wyschną znowu się elektryzują.

Co możemy zrobić?

Kiedy zależy nam na tym, że pokonać problem elektryzowania się włosów musimy zacząć od podstaw. Po pierwsze zacznijmy od zmiany szczotki do włosów. Nie warto używać zwykłych, plastikowych szczotek, gdyż te tylko nasilają to zjawisko. Najlepiej zainwestować w profesjonalne szczotki z naturalnym włosiem, które nie tylko skutecznie rozwiązują problem elektryzowania się włosów, ale także ograniczają ich wypadanie i bardzo korzystnie wypływają na wygląd i kondycję włosów. Owe szczotki nie są najtańsze, ale trzeba pamiętać, że są bardzo wytrzymałe i będą nam służyć przez dłuższy czas. Dobrze byłoby także ograniczyć korzystanie z różnych urządzeń do stylizacji włosów. Natomiast jeśli nie wyobrażacie sobie codziennego życia bez suszarki, prostownicy czy też lokówki, to zainwestujcie w takie modele, które będą wyposażone w funkcję jonizacji. Dobrze jest suszyć włosy zimnym powietrzem, które zamyka łuski włosów i jednocześnie skutecznie ogranicza przenikanie cząsteczek naładowanych dodatnio. Kiedy myjemy włosy trzeba pamiętać o tym, aby ten zabieg był zakończonym płukaniem włosów zimnym strumieniem. Kolejnym krokiem jaki należy wykonać w sytuacji kiedy walczymy z problemem elektryzowania się włosów to inwestycja w profesjonalne kosmetyki. Dobrze byłoby zainwestować w kosmetyki wolne od silikonów i alkoholu, gdyż te składniki dodatkowo przesuszają włosy, które jak wiemy sprzyja elektryzowaniu się włosów.

To nic trudnego!

Drogie Panie, jak same widzicie wystarczy podjąć kilka prostych kroków by skutecznie pozbyć się problemu związanego z elektryzowaniem się włosów. To nic trudnego . I co ważne, wszystkie czego potrzebujecie jest w zasięgu Waszej dłoni, a to dotykowo w znacznym stopniu ułatwi Wam walkę. Życzę powodzenia, trzymam kciuki i gorąco zachęcam do podjęcia walki.