20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Prawidłowa pielęgnacja włosów farbowanych

 

Pielęgnacja włosów farbowanych to bardzo szerokie pojecie, bowiem włosy farbowane „rządzą się swoimi prawami” i co się z tym wiąże maję bardzo duże wymagania. Jeśli mówimy o pielęgnacji włosów farbowanych to w pierwszej kolejności należy zdać sobie sprawę ze specyfiki i złożoności tego pojęcia. Równie specyficzne są potrzeby takich włosów, dlatego wybór odpowiednich kosmetyków, skrojonych idealnie na miarę potrzeb naszych włosów to podstawa pielęgnacji.

farbowane włosy

Co jest najważniejsze?

W zasadzie ciężko odpowiedzieć na to pytanie, bowiem równie ważna jest regeneracja włosów farbowanych jak również zachowanie intensywnego koloru naszych włosów. Przecież każda z nas marzy by na jak najdłuższy czas zachować intensywny kolor swoich włosów. By nasze włosy zawsze wyglądały tak jak bezpośrednio po wyjściu od fryzjera. Na szczęście możemy zrealizować nasze marzenia dotyczące zarówno regeneracji włosów farbowanych jak również intensywnego koloru. Trzeba tylko pamiętać, że podstawą są odpowiednio trafione kosmetyki, opracowane specjalnie z myślą o pielęgnacji włosów farbowanych.

Zacznijmy od początku

Głównym kosmetykiem jaki przychodzi nam do głowy kiedy mówimy o pielęgnacji włosów jest oczywiście szampon do włosów. Bez wątpienia to podstawa, jeśli pragniemy mieć zdrowe włosy a kolor trwały i głęboki. Znakomitym przykładem może być w tym miejscu szampon Matrix Biolage Colorlast, który swoje działanie opiera na starannie dobranych i wyselekcjonowanych składnikach, dzięki którym kolor włosów będzie trwalszy, bardziej intensywny i głęboki przez bardzo długi czas.

Ale czy to wystarczy?

matrix biolage Colorcaretherapie OrchideaWybór odpowiedniego szamponu do włosów farbowanych to dopiero „ początek tak zwanej góry lodowej”. Oczywiście to bardzo istotne ogniwo, ale nie jedyne, jeśli pragniemy mieć piękne włosy i olśniewać intensywnym kolorem włosów. Musimy pamiętać, że kolejnym bardzo istotnym aspektem jest maska i odżywka do włosów farbowanych. W tym miejscu chciałabym, żebyśmy przyjrzały się bliżej znakomitej masce Matrix Biolage Colorlast, dzięki której kolor na naszych włosach przez długi czas pozostanie taki sam. Oczywiście sama maska czy szampon do włosów to nie koniec pielęgnacji włosów farbowanych. Trzeba pamiętać o bardzo istotnym kosmetyku jakim jest odżywka do włosów. Jak sama nazwa wskazuje odżywka odżywia nasze włosy, a prawidłowe odżywienie włosów przyczynia się między innymi do trwałego i żywego koloru. Jeśli mówimy o odżywce to koniecznie należy wspomnieć o odżywce Matrix Biolage Colorlast, która sprawi, że nasze farbowane włosy będą okazyjnie zdrowe. Dzięki niej bowiem dostarczymy naszym włosom wszelkich niezbędnych składników odżywczych witamin i minerałów.

Spełnij swoje marzenia

Marzenia dotyczą różnych sfer naszego życia. Jedną z nich bez wątpienia jest wygląd naszych włosów. Przecież marzymy o tym by były piękne, zdrowe, mocne po prostu idealne. Pamiętajmy, że nasze marzenia dotyczące włosów farbowanych możemy spełnić. Zatem nie zwlekajcie. Intensywny kolor i mocne włosy są teraz w zasięgu naszej dłoni. Trzeba tylko pamiętać o kompleksowej pielęgnacji, a nie ograniczać się tylko do podstaw.