20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Poradnik dla wszystkich, którzy prostują swoje włosy.

 

Czy dla Was prostownica to też jeden z najważniejszych sprzętów, bez którego nie wyobrażacie sobie codziennej stylizacji włosów? Podejrzewam, że dla Większości z Was jest ona tak samo ważna jak i dla mnie. Dlatego też postanowiłam stworzyć zarówno dla siebie jak i Was krótki poradnik mówiący o tym jak właściwie dbać o swoje prostowane włosy.

prostowanie włosów


Zacznijmy od podstaw

Oczywiście mam tutaj na myśli samą prostownicę do włosów, która w dużej mierze warunkuje stan naszych włosów. Otóż bardzo ważne jest by używana przez Was prostownica miała regulację temperatury, która pozwoli Wam na dopasowanie urządzenia do rodzaju i kondycji włosów. Pamiętajcie także o jakości płytek w prostownicy. Najlepsze płytki to płytki ceramiczne, turmalinowe lub tytanowe. Nie bez znaczenia jest także równomierne rozprowadzanie temperatury oraz idealnie przylegające do siebie płytki. Bardzo korzystna dla włosów jest jonizacja. Jest to funkcja, której absolutnie nie powinno zabraknąć w Waszej prostownicy. Dzięki niej bowiem włosy stają się idealnie gładkie, błyszczące i przede wszystkim nie elektryzują się.

Ochrona przed…

Każda stylizacja włosów na gorąco mniej lub bardziej niszczy włosy. Wasza profilaktyka powinna zaczynać się już podczas podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Mam tutaj głównie na myśli szampon, odżywkę i maskę do włosów, która odpowiednio nawilży, wzmocni, uodporni i odbuduje Wasze włosy. Dobrze by było, gdyby wszystkie te produkty były z tej samej serii, wówczas ich działanie jest szybsze i bardziej skuteczne.

Ochrona w trakcie…

Podczas samej stylizacji włosów przy pomocy prostownicy koniecznie należy używać odpowiednich kosmetyków termoochronnych. Ich zadaniem jest ochrona włosów przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Do wyboru macie różne rodzaje kosmetyków. Dzięki nim Wasze włosy będą całkowicie bezpieczne przed wysoką temperaturą co na pewno przełoży się na ich wygląd zewnętrzny.

Pielęgnacja po…

Odpowiednia pielęgnacja włosów po prostowaniu jest tak samo ważna jak ich ochrona przed i w trakcie prostowania. Na ogół włosy prostowane mają tendencje do przesuszania się, zwłaszcza na końcach. Dlatego po skończonym prostowaniu włosów, należy na końce włosów nałożyć olejek lub spryskać włosy odżywkę w sprayu, która odpowiednio nawilży i odżywi włosy.


A jak wygląda Wasza pielęgnacja włosów prostowanych? Czy też macie swoje sposoby na to, by Wasze prostowane włosy były piękne, zdrowe i lśniące? Jeśli tak, to koniecznie mi je przedstawcie, a jeśli nie to skorzystajcie z tego poradnika, który w moim przypadku okazał się być strzałem w dziesiątkę. Aha, jeszcze jedno, koniecznie przyjrzyjcie się swojej prostownicy do włosów, jeśli jej płytki są porysowane, uszkodzone to znaczy, że przyszedł czas by wymienić stary sprzęt na nowy. Lepiej nie prostujecie swoich włosów, starymi i wysłużonymi prostownicami, bo obawiam się, że w takiej sytuacjo to nawet odpowiednia pielęgnacja włosów nie pomoże.