20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Pielęgnacja cery mieszanej - jak o nią zadbać?

 

Każda kobieta, która ma cerę mieszaną dobrze wie, że codzienna pielęgnacja tego rodzaju cery może być nieco kłopotliwa, trudna a nawet skomplikowana. Chcąc obalić, to jakże złudne i niekoniecznie prawdziwe przekonanie, przygotowałam specjalnie dla Was krótką listę mówiącą o tym w jaki sposób prawidłowo zadbać o cerę mieszaną, by ta odwdzięczyła się nam pięknym, zdrowym i promiennym wyglądem. Jeśli przekonacie się o tym jakie są prawdziwe oczekiwania i potrzeby Waszej cery, to z pewnością pozbędziecie się wielu przykrych problemów i dolegliwości.

pielęgnacja cery mieszanej

Jak pielęgnować cerę mieszaną?

Po pierwsze twarz przemywaj płynem micelarnym lub delikatnym żelem. Dzięki tego rodzaju kosmetykom skutecznie usuniesz różnego rodzaju zanieczyszczenia nagromadzone na skórze Twojej twarzy.

Po drugie tak zwaną potocznie strefę T przecieraj tonikiem matującym, który skutecznie przeciwdziała nadmiernemu świeceniu się skóry.

Po trzecie chcąc w prawidłowy sposób nawilżyć swoją twarz używaj odpowiedniego kremu nawilżającego, który posiada w swoim składzie drogocenną glicerynę, kwas hialuronowy, wyciągi roślinne.

Po czwarte używając peelingu enzymatycznego możesz spokojnie nakładać go na całą twarz. Tego rodzaju peeling skutecznie usunie obumarły naskórek i tym samym wygładzi skórę Twojej twarzy.

Po piąte, jeśli pojawią się na Twojej twarzy delikatne wypryski możesz je osuszyć przy pomocy maści cynkowej.

Po szóste, pamiętaj o tym, by skronie i policzki smarować kremem do skóry suche, który optymalnie nawilży skórę.

Po siódme, raz w tygodniu na strefę T nakładaj specjalną maseczkę oczyszczającą, która usunie z Twojej twarzy różnego rodzaju zanieczyszczenia i nagromadzone sebum.

Masz cerę mieszaną? Jeśli tak, to koniecznie skorzystaj z powyższych porad a przekonasz, że samodzielna pielęgnacja tego rodzaju cery wcale nie musi być tak uciążliwa i kłopotliwa jakby się wydawało.