20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Opanuj sztukę szczotkowania włosów

 

Wydawać by się mogło, że codzienne szczotkowanie włosów to „ żadna filozofia” potocznie mówiąc. Czy to prawda? W zasadzie i tak i nie, bowiem podczas szczotkowania włosów mimo braku całej złożoności tego procesu można popełnić kilka błędów, które mogą przyczynić się do złej kondycji naszych włosów. Trzeba bowiem pamiętać, że szczotkowanie włosów to bardzo skuteczny sposób na poprawę kondycji naszych włosów a także skóry głowy pod warunkiem, że owa czynność jest wykonywana poprawnie.

opanuj szczotkę

Wybór szczotki ma znaczenie

Mówiąc o prawidłowym szczotkowaniu włosów oczywiście podstawą jest wysokiej jakości, profesjonalna szczotka do włosów. Najlepiej sprawdzą się szczotki z naturalnego włosia, które dobrze rozczesują włosy i nie narażają ich na uszkodzenia. Dodatkowo tak zwane pędzle szczotki powinny być formowane z kilku włosów o różnej długości. Sam profil szczotki powinien być dostosowany do kształtu naszej głowy, a wielkość szczotki powinna być uzależniona od długości i gęstości naszych włosów. Chyba nie trzeba nikomu przypominać, że o szczotkę należy dbać i prawidłowo ją myć. Nie zaleca się mycia całej szczotki zwłaszcza wykonanej z drewna gdyż narażamy ją na uszkodzenia a jedynie samej szczeciny.

Szczotkowanie włosów krok po kroku

Włosy powinno szczotkować się z rana, ponieważ podczas szczotkowania rozprowadzamy na całej długości włosów serum produkowane przez gruczoły łojowe. Serum skutecznie ochrania:

  • włosy i
  • skórę głowy a także
  • w dużej mierze poprawia mikrokrążenie krwi.

Rozpoczynając szczotkowanie włosów najpierw należy pochylić głowę i rozczesywać włosy od nasady po same końce. Dzięki temu pobudzamy krążenie oraz dotleniamy skórę głowy. Następnie należy odchylić głowę do tyłu i ponownie szczotkować włosy. Sama czynność szczotkowania włosów powinna być wykonywana bardzo delikatnie, bowiem zbyt drastyczne szczotkowanie włosów przyczynia się do produkcji nadmiaru serum i w ten sposób może powodować zbyt szybkie przetłuszczanie się włosów. Szczotkowanie włosów to także relaks i masaż skóry głowy, dlatego należy dokładać wszelkich starań, by owa czynność była w pełni bezpieczna dla naszych włosów i skóry głowy. Oczywiście nie należy szczotkować włosów mokrych, które są bardzo podatne na różnego rodzaju uszkodzenia. rodzaje szczotek

Ważna sprawa!

Oczywiście samo szczotkowanie włosów nawet wykonywane prawidłowo nie jest sposobem na pozbycie się problemów związanych z naszymi włosami. Trzeba jednak pamiętać, że ta codzienna czynność jest nieodzownym elementem codziennej, prawidłowej pielęgnacji włosów. Dlatego też należy ją wykonywać prawidłowo z dołożeniem wszelkich starań by nie szkodziła a pomagała naszym włosom. To czynność, która wymaga jedynie 5 minut, które mogą okazać się zbawienne dla naszych włosów.