20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Jak odpowiednio wyprostować włosy? Zobacz poradnik krok po kroku.

 

Prostowanie włosów to bardzo popularny zabieg stylizacyjny. Wiele kobiet prostuje włosy nawet codziennie. Jak prawidłowo wyprostować włosy za pomocą prostownicy? Wbrew pozorom to nie takie proste. Prostowanie to zabieg, podczas którego włosy poddawane są przecież działaniu wysokich temperatur. A te na dłuższą metę niekorzystnie wpływają na kondycję włosa. Podpowiemy Ci, co zrobić, by efekt zabiegu był trwały, a włosy nawet przy regularnej termo stylizacji pozostały zdrowe.

1. Przygotowanie włosów do prostowania

Przed prostowaniem włosów należy je dokładnie umyć. Warto także zastosować odżywkę nawilżającą. Obecnie dostępne są serie kosmetyków fryzjerskich, które mają za zadanie ułatwić prostowanie włosów. Pamiętaj, aby dokładnie spłukać odżywkę z włosów, ponieważ jej pozostałości mogą utrudnić stylizację.

2. Suszenie włosów

Po myciu należy wysuszyć włosy. Warto zadbać o to, aby włosy nie puszyły się. Susz je, kierując ciepłe powietrze z góry na dół. Skorzystaj z suszarki z funkcją jonizacji, dzięki temu włosy nie będą się elektryzować. Na tym etapie można nieco podnieść włosy do góry u nasady. Na rynku dostępne są już prostownice, które nadają się do stylizowania wilgotnych włosów. Jeśli jednak nie dysponujesz takim sprzętem, pamiętaj o tym, że włosy muszą być całkiem suche, zanim zaczniesz ich termostylizację.

3. Aplikacja kosmetyków termoochronnych

Prostowanie włosów, nawet z użyciem najlepszej prostownicy, jest dla nich pewnym obciążeniem. Dlatego wato zastosować specjalne kosmetyki termoochronne. Dostępne są pianki, spraye, sera itd., które skutecznie będą chronić Twoje włosy przed wpływem wysokiej temperatury i jednocześnie ułatwią ich stylizację. Nie rezygnuj z aplikacji kosmetyków ochronnych zwłaszcza, jeśli Twoje włosy są dość zniszczone. Samo prostowanie zacznij dopiero, kiedy kosmetyk się wchłonie. Jeśli zależy Ci na czasie, ponownie użyj suszarki.

4. Wybór temperatury prostowania

Im wyższa temperatury, tym wyższe obciążenie dla Twoich włosów. Dlatego nie przesadzaj z temperaturą, w jakiej będziesz prostować włosy. Musisz wiedzieć jaki masz rodzaj włosów. Do cienkich używaj niższej a do grubych wyższej temperatury. Najlepiej przeprowadź test na swoich włosach. Pasmo włosów powinno być proste po jednym pociągnięciu prostownicy. Jeżeli tak nie jest, zwiększ temperaturę i sprawdź, przy której włosy są idealnie proste po jednym pociągnięciu. Jeśli zastanawiasz się jeszcze nad wyborem odpowiedniej prostownicy, wybierz profesjonalne urządzenie z szerokim zakresem regulacji temperatury. Twoje włosy odwdzięczą Ci się pięknym wyglądem!

5. Dzielenie włosów na pasma

Zanim przystąpisz do samego prostowania, podziel włosy na dwa-trzy pasma. Poszczególne pasma zamocuj za pomocą klipsów. Każde pasmo rozczesz, a następnie użyj prostownicy. Warto podtrzymywać włosy do dołu, aby zapewnić sobie optymalny nacisk prostownicy, co przełoży się na lepszy efekt prostowania.

6. Prostowanie poszczególnych pasm

Aby włosy długo pozostały proste i gładkie, powinnaś przesuwać prostownicę powoli. Jeśli zrobisz to dokładnie, wystarczy jednokrotne zastosowanie urządzenia na każdym paśmie, aby uzyskać pożądany efekt. Powolne prostowanie każdego pasma przynosi lepszy efekt niż szybsze, kilkukrotne przeciąganie prostownicy po włosach.

7. Utrwalenie fryzury

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja fryzura utrzymała się dłużej, możesz zastosować kosmetyki utrwalające. Zastosowanie lekkiego lakieru na pewno nie zaszkodzi. Zasadniczo jednak, jeśli zastosujesz się do naszych porad, efekt prostowania i tak będzie trwały. Nawet gdy zrezygnujesz z dodatkowego utrwalenia.