20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Odkrywamy całą prawdę o trądziku.

 

Trądzik to bez wątpienia bardzo poważny problem, który jak się okazuje może dotykać każdej osoby niezależnie od wieku. Co więcej jako dobrze wiemy, wokół tego tematu powstało wiele mitów. Dlatego już dziś specjalnie dla Was obalmy wszystkie mity i odkrywamy całą prawdę na temat trądziku.

trądzik

1. Trądzik może pojawić się u każdej osoby, nawet u tej, która w wieku młodzieńczym nie miała takich problemów.

PRAWDA Trądzik może pojawić się po raz pierwszy nawet u kobiet w wieku dojrzałym, które wcześniej nie miały takowych problemów. Bardzo często kobiety nie myślą nawet, że może być to trądzik i często zmiany skórne kojarzone są z wysypką lub alergią.

2. Podstawą skutecznej walki z trądzikiem jest oczyszczanie

PRAWDA To ten etap pielęgnacji twarzy jest najważniejszy pod warunkiem, że samo oczyszczanie jest delikatne i odbywa się bez użycia silnych kosmetyków złuszczających. W przypadku takiej cery bardzo dobrze sprawdza się używanie żelu. Warto zrezygnować z toników zawierających w swoim składzie alkohol i lepiej sięgnąć po toniki o działaniu nawilżającym .

3. Gdy zmiany się nasilą, warto udać się do lekarza

PRAWDA W sytuacji kiedy zmiany skórne nasilają się warto udać się do lekarza, gdyż nieleczony trądzik bardzo często prowadzi do powstania blizn. Ponadto lekarz dermatolog przepisze specjalistyczne leki, a czasem nawet antybiotyki.

4. Do pielęgnacji cery trądzikowej można dobierać kosmetyki z różnych serii?

MIT Do pielęgnacji cery trądzikowej warto używać kremów z serii trądzikowych, gdyż mają delikatne działanie złuszczające. Warto pamiętać także o nawilżaniu by nie dopuścić do przesuszenia skory, która zacznie produkować więcej sebum.

5. Dieta nie ma wpływu na trądzik

MIT Otóż jak się okazuje nasza dieta w znacznym stopniu wpływa na wygląd naszej skóry. W przypadku kiedy naszym problemem jest trądzik warto wyeliminować z naszej diety słodycze, żywność wysoko przetworzoną , Fast foody oraz tłuste i słone przekąski.

6. Trądzik młodzieńczy i dorosły ma takie same objawy

MIT Po 30 roku życia trądzik najczęściej pojawia się w dolnej części twarzy. Ponadto u dorosłych jest znacznie mniejsza skłonność do powstawania zaskórników. Zmiany najczęściej kumulują się w okolicach brody, szyi, uszach i skroniach.