20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Odkrywamy całą prawdę o powstawaniu rozstępów.

 

rozstępyRozstępy mimo, iż nie bolą i nie szkodzą naszemu zdrowiu to potrafią skutecznie uprzykrzyć nam życie. Dlatego już teraz specjalnie dla wszystkich kobiet, które borykają się z problemem rozstępów odkrywamy całą prawdę na temat ich powstawania i walki z nimi.


Jakie miejsca na naszym ciele są najbardziej narażone na powstawanie rozstępów?

Rozstępy przede wszystkim powstają na brzuchu, udach, pośladkach oraz piersiach. Warto zauważyć, że w przypadku kobiet i mężczyzn uprawiających kulturystykę rozstępy najczęściej są widoczne na wewnętrznej stronie ramion oraz na klatce piersiowej.

Niektóre rozstępy są czerwone, a niektóre białe. Dlaczego?

Wszystkie rozstępy na początku są koloru czerwonego, różowego lub nawet fioletowego. I to właśnie na tym etapie jeszcze możemy skutecznie walczyć z rozstępami. W momencie, kiedy rozstępy stają się białe nie ma już mowy o tym by zwalczyć ten defekt skóry. Na tym etapie możliwe jest tylko zmniejszenie widoczności rozstępów.

Czy można zapobiec powstawaniu rozstępów?

Jest to jak najbardziej możliwe, pod warunkiem, że będziemy regularnie masować swoje ciało. Oczekiwane efekty przynosi także pocieranie ciała szorstką myjką oraz szczypanie.

Czy dieta wpływa na powstawanie rozstępów?

Ciągłe odchudzanie oraz tak bardzo popularny efekt jo-jo sprzyja powstawaniu rozstępów. By rozstępy na ciele nie pojawiały się warto jeść produkty bogate w cynk oraz witaminy A, C i E.

Czy tendencja do powstawania rozstępów jest dziedziczna?

Niestety tak! Pamiętajmy, że najbardziej podatne na pojawienie się rozstępów są kobiety posiadające jasną karnację. Nie oznacza to jednak, że u wszystkich kobiet o jasnej karnacji rozstępy na pewno się pojawią.

Czy stres ma wpływa na jakość skóry i tym samym przyczynia się do powstawania rozstępów?

Musimy pamiętać, że stres i permanentne sytuacje kryzysowe przyczyniają się do powstawania niechcianych rozstępów.