20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Masaż skóry głowy – lepsza kondycja Twoich włosów

 

Zauważyłaś, że kiedy fryzjerka myje Twoją głowę, to delikatnie również masuje jej skórę? Taki zabieg nie trwa długo – dosłownie kilka minut, ale ma zbawienne działanie dla Twoich włosów. Taki masaż możesz również wykonać samodzielnie w domu. Jak?

masaż skóry głowy lepsza kondycja

Dlaczego warto masować skórę głowy?

To, w jakim stanie jest skóra głowy, ma bezpośrednie przełożenie na przyjmowanie wszelkich składników odżywczych, jakie chcemy zaaplikować naszym włosom, stosując różnego typu kosmetyki - maski, olejki czy odżywki do włosów. Zbyt naprężona i ciasno przylegająca do czaszki skóra głowy, nie tylko ogranicza przepływ krwi, a tym samym transport tlenu, ale także skutecznie blokuje przedostawanie się składników odżywczych. Jeśli więc nasze włosy, pomimo stosowania różnych kuracji, zaczynają się przerzedzać i nadmiernie wypadać, to bezwzględnie należy zainteresować się stanem zdrowia skóry głowy. Tu absolutnym panaceum okaże się masaż, zwłaszcza podczas mycia włosów. Masując skórę, wcieramy również dobrze szampon, oczyszczając skalp z wszelkich zanieczyszczeń i nie doprowadzając do jego przetłuszczania, co również ma niestety negatywny wpływ na nasze włosy.

Kiedy masować skórę głowy?

Do przeprowadzenia skutecznego masażu głowy wcale nie musisz wybierać się do profesjonalnego salonu. Podczas mycia, szczotkowania, a nawet w czasie oglądania filmu również zafundujesz swojej głowie idealny relaks. Jak?

 • podczas mycia głowy – Wmasuj delikatnie opuszkami palców szampon w skórę głowy i okrężnymi ruchami przesuwaj się od nasady czoła, aż do karku. Masaż wykonuj przez kilka minut.
 • szczotkowanie włosów – Jeśli podczas szczotkowania włosów dociśniesz szczotkę do skóry głowy, to zapewnisz jej właściwie krążenie i rozprowadzisz sebum na całej długości włosów. Dla uzyskania dobrych efektów powinno używać się szczotki z naturalnego włosia.
 • oglądasz film? Idealny moment, by ukrwić skórę głowy. Również kolistymi ruchami opuszek palców masuj skórę, zaczynając od czoła i przesuwając się w kierunku karku. Tutaj również wystarczy kilka minut, by skóra głowy była odprężona, a składniki odżywcze mogły dobrze wnikać w jej głąb.
 • Staraj się masować skórę delikatnie, bez drapania jej paznokciami, co może niepotrzebnie pobudzić gruczoły łojowe do wytężonej pracy.

  Czego unikać podczas masażu?

  Zdecydowanie niekorzystne działanie dla naszej skóry mają długie paznokcie. Drapanie czy szorowanie skóry może bowiem przynieść nawet odwrotny skutek od zamierzonego. Jeśli lubimy długie paznokcie, to o masaż głowy poprośmy np. partnera podczas wspólnego oglądania filmu :) Paznokcie nie muszą być jednak przesadnie krótkie, przy średnio długich, również przeprowadzimy masaż, dociskając lekko opuszki palców i utrzymując paznokcie lekko w górze nad nasadą skóry.

  O czym pamiętać?

 • używaj urządzenia do czyszczenia szczotki czyść regularnie szczotkę, którą szczotkujesz podczas masażu włosy,
 • staraj się choć raz dziennie masować skórę,
 • masaż zawsze zaczynaj od czoła, a kończ przy karku,
 • nie masuj skroni.
 • Twoja skóra będzie Ci wdzięczna za taki dzienny masaż, a Ty szybko dostrzeżesz, że to naprawdę przynosi efekty w postaci mocnych i gęstych włosów.