20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Lista 6 najpopularniejszych błędów popełnianych podczas pielęgnacji paznokci. Sprawdź, czy dotyczą również Ciebie.

 

Wydaje Ci się, że w prawidłowy sposób dbasz o swoje paznokcie? Przyznam szczerze, że ja też żyłam w takim przekonaniu. Sprawdź zatem czego nie wolno robić swoim paznokciom. Poniżej lista 6 najpopularniejszych błędów popełnianych podczas pielęgnacji paznokci.

profesjonalna pielęgnacja paznokci

  • Używanie metalowego pilniczka do piłowania paznokci – to chyba najbardziej popularny błąd, jaki popełniamy podczas pielęgnacji naszych paznokci. Znacznie lepiej jest używać pilniczka szklanego lub papierowego. Tego rodzaju pilniki nie szarpią brzegów paznokci.
  • Piłowanie paznokci w dwie strony – taki sposób piłowania paznokci bardzo niekorzystnie wpływa na ich kondycję. Paznokcie zawsze należy piłować w jednym kierunku.
  • Nakładanie kolorowego lakieru bez bazy. Musisz bowiem pamiętać, że nakładanie kolorowego lakieru bezpośrednio na paznokcie może odbarwić płytkę. Dlatego znacznie lepiej jest uprzednio nałożyć na paznokcie odpowiednią bazę pod lakier.
  • Używanie zmywacza do paznokci z acetonem. Bezwzględnie należy tego unikać. Na rynku, bez problemu znajdziesz zmywacze do paznokci, które pozbawione są tej szkodliwej substancji.
  • Obgryzanie paznokci to bardzo poważny problem, który dotyka nie tylko młodszych, ale również starszych osób. Chyba każda z nas wie, jak wyglądają takie paznokcie i jak trudno doprowadzić je do uprzedniego stanu.
  • Ścieranie płytki paznokcia to kolejny niedopuszczalny błąd. Płytkę możesz jedynie, bardzo delikatnie polerować. Jednak pamiętaj, że taki zabieg polecany jest tylko w przypadku mocnych i zadbanych paznokci.

Czy te błędy dotyczą również Ciebie? Jeśli tak, to najwyższy czas by wyeliminować je ze swojego życia.