20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Lekka czy ciężka? Jaką suszarkę do włosów wybrać?

 

ciężka czy lekkaNiejednokrotnie pisałam już o profesjonalnych suszarkach do włosów, które jak dobrze wiemy mogą różnić się od siebie pod wieloma względami. I w zasadzie o ile pod kątem niektórych różnic łatwo wskazać, która suszarka będzie lepsza dla naszych, to jeśli chodzi o wagę suszarki to ciężko jednoznacznie wskazać jaki model suszarki będzie dla nas lepszy. Dzieje się tak dlatego, że wszystko zależy od tego jakie mamy włosy, jak szybko je suszymy i modelujemy oraz gdzie będziemy korzystać z naszej suszarki.

Waga suszarki

W zasadzie wybierając suszarkę do włosów powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę rodzaj naszych włosów, a także szybkość ich suszenia i modelowania. Rzeczą oczywistą jest fakt, że w przypadku włosów, których modelowanie zajmuje nam bardzo dużo czasu znacznie lepiej sprawdzi się suszarka lżejsza, która jak wiemy jest bardziej poręczna i ergonomiczna, a także mniej męczy nasze mięśnie przedramienia. Dodatkowo pamiętajmy, że waga suszarki to nie jest to samo co jej rozmiar. Bowiem na rynku z profesjonalnym sprzętem fryzjerskim znajdziemy suszarki, które nie należą do najmniejszych a mimo to są bardzo lekkie.

Kto powinien zwracać uwagę na wagę suszarki?

Będąc na etapie zakupu profesjonalnej suszarki do włosów czy to do salonu fryzjerskiego czy też użytku domowego warto zastanowić się nad wagą i rozmiarem suszarki. Lekkie suszarki o małych gabarytach bardzo dobrze sprawdzą się podczas samodzielnego suszenia włosów. Ich niesamowita poręczność powoduje, że bardzo dobrze sprawdzają się także w podróży czy też na basenie. Pamiętajmy jednak o tym, że większe i cięższe suszarki na ogół ( choć nie zawsze ) mają większą moc, która w dużej mierze decyduje o szybkości suszenia naszych włosów, dzieje się tak dlatego, że takie modele suszarek na ogół mają mocniejszy silnik i intensywniejszy przepływ powietrza.