20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Jak właściwie pielęgnować paznokcie?

 

Dla wielu kobiet paznokcie – w szczególności ich odpowiedni wygląd i prezencja – są bardzo ważne. Te keratynowe, ochronne wytwory naskórka są w swojej naturze bardzo delikatne co sprawia, że wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Warto więc wiedzieć jak skutecznie zadbać o ich właściwą kondycję.

odpowiednia dieta

Po pierwsze - właściwa dieta!

Ciągłe kamuflowanie popękanych i chorych paznokci pod kolejnymi warstwami lakieru rozwiązuje problem tylk

o na chwilę – do momentu pojawienia się odrostów. Podstawą sukcesu w osiągnięciu odpowiedniej kondycji paznokci jest właściwa dieta. Powinna składać się z produktów bogatych w witaminy A,B, E i H oraz takie minerały jak: żelazo, wapń, cynk i krzem. Właściwy ich poziom w organizmie zapobiega powstawaniu takich „paznokciowych” problemów jak: kruchość i łamliwość, występowanie podłużnych rowków i białych plamek czy bladego wyglądu. Więcej warzyw i owoców, nietłustego nabiału i pełnoziarnistego pieczywa, a mniej słodyczy i tłuszczu – to podstawa sukcesu!

Po drugie – właściwa mineralizacja!

Paznokcie, podobnie jak włosy czy skóra, aby zdrowo się rozwijały potrzebują właściwej ilości niezbędnych minerałów. Dzięki odpowiednim odżywkom do paznokci oraz kosmetykom do pielęgnacji skórek, dostarczysz im odpowiednią kombinację ilościowo-jakościową niezbędnych składników mineralnych.

Po trzecie – należy być delikatnym!

Paznokcie są bardzo wrażliwe. Używanie różnego rodzaju metalowych narzędzi może przyczynić się do uszkodzenia płytki paznokcia i pogorszenia tym samym jego wyglądu. Należy więc używać więc specjalnych pilników bądź polerek. Zmywając lakier w żadnym wypadku nie wolno stosować zmywaczy z acetonem. Ten chemiczny rozpuszczalnik ma właściwości żrące i może narobić przysłowiowego „bałaganu” zarówno dla paznokci jak i naskórka.

Droga na skróty.

Jeśli chcesz aby wygląd Twoich paznokci był nieskazitelny, a problemy związane z pęknięciami, rozdwajaniem czy uszkodzoną płytką zniknęły bardzo szybko, to warto skorzystać z dostępnych na rynku kuracji regenerujących. Dzięki nim Twoje paznokcie w bardzo szybkim czasie odzyskają biologiczną równowagę i wspaniały wygląd. Przykładem takiego produktu jest rewelacyjna 14-dniowa kuracja Nail Hardener Extra Strong holenderskiej firmy Herome, która zdobyła już uznanie wśród wielu osób z problemem osłabionych paznokci, a przede wszystkim wśród wielu specjalistów w dziedzinie kosmetologii.