20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Jak używać prostownicy do włosów?

 

Z używaniem prostownicy jak ze sztuką miłości. Aby czerpać z niej przyjemność, trzeba znać kilka trików, które pozwolą dojść ci na sam szczyt perfekcji w tej dziedzinie. My dziś odsłonimy kilka niezawodnych sztuczek, które pozwolą ci zostań mistrzynią poskramiania dzikiej natury fryzury. Zobacz jak używać prostownicy do włosów we właściwy sposób.

jak używać prostownicy

Trik pierwszy: Temperatura. Jest ważna nie tylko w sypialni. Przyda ci się również do prawidłowego prostowania włosów i uniknięcia ich spalenia.

Jak wybrać najlepszą? Oceń, czy masz włosy cienkie, podatne na stylizacje, czy też może grube albo oporne na modelowanie. Wybrałaś? W takim razie, w pierwszym przypadku, wybierz temperaturę dość niską. Jakieś 160- 180 stopni Celsjusza. Spokojnie powinna wystarczyć, aby jednorazowo wygładzić ci włosy. Drugi przypadek to igranie z ogniem na wyższym poziomie. Temperatura powinna oscylować między 185 a 220 stopni. Aby przekonać się, która jest dla Ciebie najlepsza, zacznij od niższego pułapu. Jeśli nie uda ci się wygładzić włosów za jednym pociągnięciem to znak, że musisz podkręcić atmosferę i dorzucić żaru do pieca ( w tym przypadku do prostownicy). Szeroki zakres regulacji temperatury posiadają m.in prostownice:

Prostownica Ga.ma CP3 Digital Nano Tourmaline Laser Ion

https://www.pro-sprzet.pl/prostownica-ga-ma-digital-nano-tourmaline-laser-ion-z-regulacja-temperatury-i-laserowa-jonizacja-cp3.html

Prostownica BaByliss Pro BAB2091EPE The Straightener

https://www.pro-sprzet.pl/prostownica-babyliss-the-straightener-bab209p1e.html

Prostownica Fox SAMBA

https://www.pro-sprzet.pl/prostownica-fox-samba.html

Trik drugi: delikatne pieszczoty. Pamiętaj, że przemoc do niczego dobrego nie prowadzi. Jeśli postawisz na agresję, twój związek z prostownicą nie przetrwa próby czasu. Przyjdzie taki moment, że będziecie musiały się rozstać. Tyle, że rozstanie może pozostawić na twoich włosach stały uraz w postaci przypalonych końcówek, osłabionych i łamliwych włosów, które trudno będzie z powrotem przywrócić do życia. Nie popadaj jednak w depresję. Wcale nie musi się tak skończyć. Wystarczy, że zamiast agresywnych ruchów postawisz na delikatne pieszczoty, a prostownica zostanie z tobą na zawsze, włosy zaś odwdzięczą ci się dozgonną miłością i będą wciąż kusiły pięknym wyglądem.

Jak ma to dokładnie wyglądać? Przede wszystkim postaw na subtelne lecz jednocześnie pewne pociągnięcia pojedynczych pasm włosów. Przed prostowaniem musisz oddzielić je klipsami i nabierać po kolei na płytki prostownicy. Jeśli urządzenie jest dobrze rozgrzane, bez problemu wyprostujesz włosy jednym ruchem. Co z tego będziesz miała? Dobra kondycja włosów, więcej czasu dla siebie i przyjemność, którą będziesz czerpać z trafionego zakupu prostownicy- to nagrody, o które warto walczyć.

podziel pasma włosów przed prostowaniem

Trik trzeci: Dopasowanie. Dobrze wiesz, że temperamenty bywają różne. Raz chce ci się więcej, raz mniej, raz jesteś bardziej powolna lub znów zaskakujesz żywiołowością. Bez względu jednak na to, jaki masz temperament, albo jakie emocje targają tobą w dniu dzisiejszym, twoja prostownica powinna elastycznie dopasować się do ciebie. W jaki sposób? Otóż powinna posiadać niezwykle przydatną funkcję pływających płytek. Płytki takie reagują bardzo czule na każdy twój ruch. Doskonale wyczuwają, ile siły wkładasz w wyprostowanie włosów. Kiedy przesadzasz z naciskiem, one inteligentnie odchylają się od włosa, aby nie zrobić mu krzywdy i nie przypalić zbyt mocno. Myślą za ciebie i chronią twoje włosy nawet wtedy, kiedy masz trudne dni i szukasz tylko kozła ofiarnego, żeby dać upust swoim emocjom. Warto wybierać więc prostownice z pływającymi płytkami, żeby przypadkiem nie popłynąć któregoś dnia i nie przypalić włosów tak, że nie dadzą się odratować. Polecane modele:

Prostownica Moser Eleganza

https://www.pro-sprzet.pl/prostownica-moser-eleganza.html

Prostownica Valera Swiss'X DIGITAL ION

https://www.pro-sprzet.pl/prostownica-valera-swiss-x-digital-ion.html

pływające płytki w prostownicy

Trik czwarty: długość ma znaczenie. Szerokość również. Dlatego, jeśli chcesz się dobrze bawić i mieć satysfakcję z używania prostownicy, musisz zwrócić uwagę na oba te parametry. W przypadku, gdy masz włosy krótkie, wystarczy, że wybierzesz prostownicę o długości 90 cm i szerokość około 24 mm. Kiedy masz włosy dłuższe i cienkie, zadowolenie uzyskasz przy długości powyżej 90 mm i szerokości od 24- 30 mm. Kiedy masz włosy półdługie, ale gęste lub kręte, miłe doznania w postaci dobrze wygładzonej fryzury osiągniesz dopiero przy szerokości 30- 40 mm. Przy długich włosach zawsze wybieraj długie płytki, gdyż wtedy łatwiej będzie ci nabierać włosy np.

Prostownica BaByliss Pro BAB2072EPE Sleek Expert

https://www.pro-sprzet.pl/prostownica-babyliss-pro-sleek-expert-bab2072epe-8076.html

Prostownica Toni&Guy Infusion Straightener

https://www.pro-sprzet.pl/prostownica-toni-guy-infusion-straightene.html

Trik piąty: Dbaj o (fero)jony. Dobrze wiesz, że bez chemii nie ma związku. Dlatego nie zapominaj o niej przy wyborze prostownicy. Jeśli chcesz prostować włosy, pozostawiając je w dobrym stanie, pomyśl o urządzeniu z wbudowanym generatorem jonów ujemnych. To dzięki nim twoja fryzura nie będzie się elektryzować i pozostanie gładka tak, jak sobie tego wymarzyłaś. Prostownice z jonizacją możesz zobaczyć tutaj.

Trik szósty: Pamiętaj o zabezpieczeniu. Nikt nie lubi niemiłych niespodzianek i przykrych konsekwencji swoich lekkomyślnych zachowań. Dlatego nie zdawaj się na ślepy los albo łut szczęścia, tylko zadbaj o bezpieczeństwo swoich włosów już dziś, używając przed prostowaniem kosmetyków ochronnych. Dzięki nim twoje włosy pozostaną w dobrej kondycji i nie będą narażone na ryzyko przypalenia. Do najlepszych kosmetyków ochronnych zaliczają się:

Fluid Lisap Ultimate Straight Fluid Plus 125ml

https://www.pro-sprzet.pl/spray-lisap-ultimate-straight-fluid-plus-125ml.html

Spray BaByliss ProLiss 3 do prostowania włosów 250ml

https://www.pro-sprzet.pl/spray-babyliss-proliss-3-250ml.html

Serum Goldwell Stylesign Straight SLEEK PERFECTION 100ml

https://www.pro-sprzet.pl/serum-goldwell-stylesign-straight-sleek-perfection-100ml.html

Jeśli chcesz zobaczyć, jak krok po kroku prostować włosy przy użyciu prostownicy, zobacz filmik instruktażowy:

https://www.youtube.com/watch?v=nZdi89oCA9c

Mamy nadzieje, że nasz artykuł pt. "Jak używać prostownicy do włosów?" odpowiednio wyjaśnił Tobie, co jest najważniejsze przy prostowaniu włosów. Jeżeli masz jakieś inne rady, napisz je w komentarzu.