20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Jak sobie radzić z włosami zniszczonymi farbowaniem?

 

włosy zniszczone farbowaniemKażda koloryzacja włosów to mniej lub bardziej nasilona chemiczna ingerencja w strukturę włosa. Ważne jest aby robić to naprawdę umiejętnie. Ilość preparatów koloryzujących i ich stężenie powinno być właściwie zharmonizowane – w taki sposób aby nie zagrażała włosom. Najlepiej jeśli włosy będziemy farbować w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Niestety, każdy taki zabieg to spory wydatek dla naszych kieszeni, dlatego chcąc zaoszczędzić, kobiety decydują się same farbować włosy. Brak doświadczenia i odpowiednich umiejętności często niesie za sobą fatalne skutki dla włosów. Jak sobie radzić z następstwami niewłaściwej lub nadmiernej koloryzacji? Oto kilka rad.

Nieodpowiednia koloryzacja a łuski włosów

Niewłaściwa bądź nadmierna koloryzacja bardzo degraduje łuski włosów. Ich zbyt duże rozchylenie powoduje, że włosy bardzo szybko tracą swoją właściwą wilgotność. Stają się porowate i matowe. Przesuszone są bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne – łamią się, pękają, ich końcówki nadmiernie rozdwajają się. Ważna jest więc ich odpowiednia i jak najszybsza regeneracja np. poprzez używanie serum na zniszczone końcówki.

A co zrobić gdy włosy są już uszkodzone?

Nie ma co oszczędzać na kosmetykach odbudowujących. Preparaty w marketach na pewno nie dadzą takich efektów jak te profesjonalne. Dzięki odżywce Joico K-PAK Color Therapy 300ml wszystkie najpilniejsze potrzeby włosów uszkodzonych w wyniku farbowania zostają bardzo szybko zaspokojone. Jej unikalne składniki wnikają w uszkodzone włókna, regenerują je, odżywiają i wzmacniają. Włosy zyskują na elastyczności, stają się wytrzymalsze i błyszczące.

Gdy już nic nie pomaga z pomocą przychodzą kuracje regeneracyjne

Czasami jednak zniszczenia są naprawdę intensywne. W takich przypadkach trzeba skorzystać z dobrodziejstw różnych kuracji przeznaczonych do regeneracji włosów zniszczonych farbowaniem. Najlepiej jeśli będą to profesjonalne, sprawdzone produkty. Nie należą one może do najtańszych, ale efekty ich używania są bardzo zadowalające. Dobrym przykładem są kuracje do włosów. Oddziałują one bardzo intensywnie na strukturę włosów dostarczając im najpotrzebniejszych składników. Efekty regeneracji widoczne są już po kilku dniach.

Reasumując

Jak w każdym przypadku tak i tu najlepsza jest profilaktyka. Umiejętnie dobrane profesjonalne preparaty koloryzujące w połączeniu z fachowością ich stosowania pozwolą uniknąć przykrych następstw niewłaściwej koloryzacji i tym samym sporo zaoszczędzić na odbudowie zniszczonych włosów.