20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Jak dbać o cerę tłustą? Prawidłowa Pielęgnacja cery tłustej

 

W zasadzie można by zaryzykować pewnym stwierdzeniem, które mówi o tym, że zachodzi pewna zależność pomiędzy tym jak dbamy o naszą cerę i znamy jej wymagania a tym jak wygląda skóra naszej twarzy. Wniosek jest bardzo prosty, jeśli dobrze poznamy specyfikę i potrzeby naszej cery, to nasza skóra niejako odwdzięczy się nam pięknym i promiennym wyglądem. Powyższy wniosek znajduje swoje zastosowanie w odniesieniu do każdej cery, jednak ja w dzisiejszym swoim artykule swoją uwagę chciałabym poświęcić bardzo trudnemu przeciwnikowi, a mianowicie cerze tłustej, która potrzebuje nawilżenia, matowienia oraz bardzo starannej pielęgnacji. Dodatkowo musimy pamiętać o tym, że jeśli niewłaściwie zadbamy o tłustą cerą to grozi nam poważny trądzik, który jak wiemy może być bardzo nieprzyjemną dolegliwością. By zatem tego uniknąć poniżej przedstawię Tobie podstawowe tajniki prawidłowej pielęgnacji cery tłustej.

pielęgnacja cery tłustej

Jak pielęgnować cerę tłustą?

  • Myj swoją twarz odpowiednim żelem, który powstał specjalnie z myślą o pielęgnacji cery tłustej.
  • Do oczyszczania twarzy zacznij używać odpowiedniej szczoteczki. Nałóż na szczoteczkę odrobinę żelu do mycia twarzy, wykonuj koliste ruchy a następnie spłucz twarz.
  • Na noc do pielęgnacji swojej twarzy użyj krem, który posiada w swoim składzie kwasy owocowe AHA, retinol oraz kwas glikolowy. Substancje te mają właściwości złuszczające, odblokowują pory i znacznie ułatwiają wydostanie się z nich nadmiaru sebum.
  • Przecieraj swoją twarz tonikiem o działaniu ściągającym.
  • Raz w tygodniu zrób na twarzy peeling, który idealnie złuszczy obumarły naskórek i perfekcyjnie oczyści skórę twarzy.
  • W sytuacji kiedy na Twojej twarzy pojawią się wypryski czy też drobne krostki, absolutnie ich nie wyciskaj.
  • W sytuacji kiedy Twoja twarz zacznie nadmiernie się świecić użyj specjalnych bibułek matujących, które szybko i skutecznie pokonają ten uporczywy problem.