20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Dlaczego warto nosić czapkę zimą?

 

Czy czapka zimą to dobry pomysł? Chyba każda z nas pamięta czasy szkolne, kiedy to noszenie czapki nawet przy dużych mrozach było równoznaczne z narażeniem się na śmieszność w gronie rówieśników. Jednak mimo okrycie głowy w mroźne dni to zdecydowanie konieczność. Z jednej strony można obecnie znaleźć tak wiele modeli czapek, że każdy bez problemu wybierze coś modnego. Z drugiej natomiast czapka zapewnia ciepło... i pozytywnie wpływa na kondycję włosów.

Czapka chroni włosy!

Zima to trudny czas dla naszych włosów. Mróz nie tylko osłabia cebulki włosa, ale także sprawia, że włosy stają się kruche i tracą blask na całej długości. Choćby z tego względu warto je skutecznie zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem niskich temperatur. Nosząc czapkę na mrozie, chronisz skórę głowy przed szokiem temperaturowym po wejściu do ciepłego pomieszczenia. W praktyce oznacza to, że dobra czapka pomoże Ci uniknąć zaburzenia pracy gruczołów łojowych na Twojej głowie.

zobacz profesjonalne szampony wzmacniające włosy, które zadbają o Twoje włosy w najcięższych warunkach.

Jak wybrać odpowiednią czapkę?

Jeśli chcesz zadbać o włosy, przyłóż się do wyboru odpowiedniej czapki. Przede wszystkim czapka nie powinna być zbyt obcisła. Dlaczego to takie ważne? Zbyt przylegająca czapka znacznie ogranicza przepływ tkwi w skórze głowy, a poza tym ociera się bardziej o włosy niż modele luźniejsze. Zdecydowanie warto postawić na naturalne materiały, które umożliwiają skórze swobodne oddychanie. Dlatego rekomendujemy Ci czapki z wełny lub bawełny. Przy mierzeniu czapki zwróć uwagę na to, czy dany model zakrywa uszy. Na pewno to docenisz mroźne zimowe dni.

Twoje włosy potrzebują nawilżenia? Zobacz odżywki do suchych włosów z unikalną formułą.

Właściwa pielęgnacja czapki

Może Cię zaskoczymy, ale dla Twoich włosów oraz skóry głowy bardzo ważna jest również odpowiednie pielęgnacja czapki. Przy praniu konsekwentnie używaj płynu do płukania tkania (lub innych preparatów antystatycznych). Dlaczego to takie ważne? Chodzi o to, by uniknąć elektryzowania się włosów. Co jakiś czas możesz także przepłukać czapkę w occie. Ten zabieg skutecznie działa przeciwgrzybiczne oraz przeciwbakteryjnie.

Elektryzują Ci się włosy? Zacznij używać suszarki z jonizacją. Modele na naszej stronie to sprzęt typowo fryzjerski dostępny tylko w wyspecjalizowanych hurtowniach!