20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Cellulit wodny jak się go pozbyć?

 

Jak się okazuje cellulit wodny to dolegliwość, która dotyka nie tylko kobiety z nadwaga, ale także te kobiety, które na pozór są szczupłe i zgrabne. Pisząc o cellulicie wodnym, musimy zdać sobie sprawę z tego, że rozróżniamy dwa rodzaju cellilitu, cellulit wodny i cellulit tłuszczowy. Jak się jednak okazuje ten pierwszy cellulit jest znacznie łagodniejszy i szybciej można go wyeliminować.

cellulit wodny

Celulit wodny – co to jest?

Celulit wodny jak sama nazwa wskazuje polega na odkładaniu się nadmiaru wody w organizmie, które prowadzi do zaburzeń mikrokrążenia. W rezultacie w zewnętrznej warstwie naszej skóry powstają bardzo nieestetyczne grudki. Taki rodzaj cellulitu najczęściej pojawia się na udach, pośladkach a u tęższych kobiet także na brzuchu, ramionach i łydkach.

Przyczyny powstawania celulitu wodnego

Jedną z najgłówniejszych przyczyn powstawania celulitu wodnego są zaburzenia w gospodarce hormonalnej. Dlatego też tego rodzaju cellulit bardzo często dotyka kobiety, które zażywają tabletki antykoncepcyjne. Ponadto cellulit wodny bardzo często pojawia się w przypadku kobiet, które stosują dietę bogatą w sól. Nie bez znaczenia dla powstawania cellulitu wodnego pozostaje także nasz styl ubierania się. Otóż jak się okazuje noszenie zbyt obcisłych ubrań oraz wysokich szpilek również przyczynia się do powstawania cellulitu wodnego.

Jak walczyć z cellulitem wodnym?

W przypadku kiedy cellulit wodny jest spowodowany zaburzeniami hormonalnymi i przyjmowanymi lekami to raczej trudno mówić o odstawieniu tych leków. Niemniej jednak zawsze możemy nieco zmodyfikować swoją dietę i ograniczyć spożywanie soli. Dodatkowo warto także pić dużą ilość wody mineralnej z niską zawartością sodu. Nie bez znaczenia pozostaje także dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji ciała. Nie zapominaj także o specjalnych masażach pod prysznicem i naprzemiennych natryskach ciepłą i zimną wodą.

A Ty w jaki sposób walczysz ze swoim cellulitem? Koniecznie napisz nam o swoich metodach.