20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Bezpieczne suszenie włosów

 

Chyba, każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że gorące powietrze emitowane przez suszarkę do włosów niekoniecznie służy naszym włosom. Oczywiście znacznie minimalizujemy ryzyko uszkodzenia naszych włosów używając najwyższej jakości oraz w pełni profesjonalnej suszarki do włosów. Niemniej jednak i w tym przypadku możemy zaszkodzić delikatnej strukturze naszych włosów, używając tego rodzaju sprzętu nieumiejętnie i niewłaściwie.

suszenie-wlosow

Mini poradnik bezpiecznego suszenia włosów

W dzisiejszych czasach suszarka do włosów jest nieodzownym elementem codziennej pielęgnacji włosów wielu kobiet. Dlatego tak jak wcześniej wspomniałam, należy zakupić przede wszystkim w pełni profesjonalną suszarkę do włosów, która w znacznym stopniu zminimalizuje ryzyko uszkodzenia naszych włosów. Jednak warto wiedzieć, że również dzięki umiejętnemu obchodzeniu się z naszymi włosami możemy dodatkowo ograniczyć owe ryzyko. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, iż

  • po umyciu włosów należy owinąć je ręcznikiem, który szybko i skutecznie wchłonie nadmiar wody.
  • Nie zapomnijmy również o tym, że mokre włosy są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia, dlatego do rozczesywania włosów użyjmy grzebienia z szerokim rozstawem zębów.
  • Rozczesywanie włosów należy rozpocząć od końców i stopniowo przesuwać się w górę, oczywiście nie szarpiąc włosów.
  • W przypadku nanoszenia na włosy pianki należy przeczesywać włosy grzebieniem dzięki czemu równomiernie nałożymy kosmetyk na każde pasmo włosów.
  • Nie możemy również zapomnieć o stosowaniu różnego rodzaju kosmetyków termo ochronnych, które zabezpieczają nasze włosy przed niekorzystnym działaniem wysokiej temperatury.

Sedno sprawy

Zanim przejdziesz do modelowania włosów przy pomocy suszarki warto upewnić się, że nasze włosy są w około 80 % suche. Do modelowania włosów należy używać wysokiej jakości szczotki. Możesz wybrać szczotkę płaską, która perfekcyjnie się sprawdzi w przypadku prostych fryzur oraz szczotki okrągłej, która doda włosom objętości. Pamiętaj o tym, żeby trzymać suszarkę w odpowiedniej odległości od włosów. Zalecana odległość to około 30 cm. Nigdy nie trzymaj suszarki zbyt długo w jednym miejscu gdyż możesz doprowadzić do przegrzania włosów. Niebywale ważne jest, aby strumień powietrza był skierowany ku dołowi dzięki temu łuski włosów nie będą się otwierały a Ty uzyskasz jedwabiście gładką i błyszczącą fryzurę. Każde suszenie włosów powinno być zakończone zimnym strumieniem powietrza, dlatego warto zadbać o to, by nasza suszarka była wyposażona w ową funkcję.

Rutyna – Twój wróg

Z czasem wiele rzeczy wykonujemy bardzo mechanicznie, rutynowo i o ile w niektórych sytuacjach owa rutyna nie jest tak niebezpieczna to w przypadku suszenia włosów może bardzo im zaszkodzić. Dlatego jeśli po przeczytaniu owego artykułu dojdziesz do wniosku, że podczas suszenia włosów popełniasz błędy to natychmiast należy zmienić swoje przyzwyczajenia. Na początku może być to trudne, ale pamiętaj o tym, że dobre i właściwe nawyki dużo łatwiej wprowadzić w swoje codzienne życie.