20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

8 najpopularniejszych błędów popełnianych podczas pielęgnacji cery

 

Błędy w pielęgnacji zdarzają się chyba każdej z nas. Niemniej jednak jak się okazuje, te niepozorne z wyglądu błędy mogą bardzo poważnie zaszkodzić naszej skórze. Sprawdź czy Ty także popełniasz błędy z poniższej listy i w przyszłości ich unikaj.

pielęgnacjacery

  • Długa i gorąca kąpiel

Każda z nas wie, że wylegiwanie się w wannie jest bardzo przyjemne i pozwala nam się zrelaksować. Musimy jednak pamiętać, że woda wyciąga z nas wilgoć i tym samym przyczynia się do wysuszenia naszej skóry. Dlatego też zdrowa kąpiel powinna trwać nie dłużej niż 15 minut, a temperatura wody nie powinna przekraczać 36 stopni C.

  • Pomijanie peelingu twarzy

Komórki naszego naskórka starzeją się, obumierają i ustępują miejsca nowym. Z wiekiem nasze komórki stają się bardziej oporne i samoczynnie nie złuszczają się. Dlatego w tym celu należy konicznie stosować peeling do twarzy i ciała, który usunie nadmiar zrogowaciałego naskórka.

  • Wyciskanie pryszczy

Niedoskonałości skóry, trądzik i pryszcze mogą pojawiać się na twarzy niezależnie od wieku. Przede wszystkim nie należy ich wyciskać, bowiem przez takie działanie tylko nabawimy się stanu zapalnego.

  • Używanie starych kosmetyków

Jeśli zdarza Ci się otworzyć kilka kremów do twarzy jednocześnie, to pamiętaj, że ich stosowanie po dłuższym czasie może bardzo poważnie zaszkodzić Twojej skórze. Dlatego też koniecznie przejrzyj swoje kosmetyki i wyrzuć wszystko, co stare.

  • Zbyt długie przebywanie na słońcu

Promienie słoneczne przyczyniają się do starzenia naszej skóry i powstawania wolnych rodników. Dlatego też koniecznie należy używać kosmetyków z wysokim filtrem by ochronić skórę przed szkodliwym działaniem słońca.

  • Niekorzystna dieta

Pamiętaj, że źle zbilansowana dieta przyczynia się do złego wyglądu Twojej skóry. Im więcej będziesz spożywała produktów nieprzetworzonych, tym Twoja skóra będzie znacznie lepiej wyglądała.

  • Pomijanie demakijażu twarzy

Nawet jeśli padasz z nóg po całonocnej imprezie nie zapominaj o demakijażu swojej twarzy. Podkład, puder wraz z sebum i zanieczyszczeniami tworzą na skórze warstwę uniemożliwiającą jej oddychanie. Dlatego koniecznie przed pójściem spać, sięgnij po kosmetyki do demakijażu i zmywaj makijaż a pozwolisz swojej skórze zregenerować się.

  • Zbyt częste zarywanie nocy

Jeśli chcesz, aby Twoja skóra była zdrowa i wyjątkowo promienna, staraj się nie zarywać nocy. Sen jest podstawą zdrowego wyglądu naszej skóry.

Tak ogólnie wygląda lista najpopularniejszych błędów popełnianych podczas pielęgnacji skóry. Czy któreś błędy są Ci znane? Jeśli tak, to koniecznie wyeliminuj je ze swojego życia a sama przekonasz się, ja zdrowo i promiennie może wyglądać Twoja skóra.