20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

5 podstawowych zasad prawidłowej pielęgnacji skóry wrażliwej.

 

Twoja skora jest wrażliwa, ale nie bardzo wiesz jak ją właściwie pielęgnować? Nie przejmuj się, za chwilę poznasz 5 podstawowych zasad prawidłowej pielęgnacji skóry wrażliwej.

skóra wrażliwa


1. Dokonuj właściwych wyborów

Przede wszystkim chodzi o ty by do mycia twarzy używać odpowiednich kosmetyków oczyszczających, które mają neutralne ph czyli do wartości 5,5. Dodatkowo dobrze by było, gdybyś całkowicie zrezygnowała z mycia twarzy tradycyjnym mydłem. Do kąpiel pod prysznic używaj kosmetyków delikatnie natłuszczających.

2. Nie przesadzaj z czasem

Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, to musisz wiedzieć, że w przypadku takiej skóry nie jest wskazany zbyt długi prysznic lub zbyt długie wylegiwanie się w wannie. Prysznic powinien trwać nie dłużej niż 3-5 minut, a kąpiel w wannie nie dłużej niż 10 minut. Zadbaj także o prawidłową temperaturę wody, ta nie powinna przekraczać 37 stopni C.

3. Bądź ostrożna i delikatna

Mam tutaj głównie na myśli zbyt intensywne tarcie i wycieranie ciała ręcznikiem. Taki zabieg jeszcze bardziej podrażnia i wysusza Twoją skórę. Ponadto musisz wiedzieć, że składniki zawarte w balsamie czy olejku znacznie lepiej wchłaniają się w wilgotną skórę a niżeli w suchą.

4. Postaw na właściwe specyfiki

Do pielęgnacji swojej skóry używaj specjalistycznych kosmetyków, które powstały specjalnie z myślą o pielęgnacji skóry i cery wrażliwej. Takie kosmetyki zazwyczaj wolne są od różnorodnych barwników i konserwantów, które dodatkowo podrażniają skórę.

5. Naturalne składniki

Do codziennej pielęgnacji swojej skóry wybieraj kosmetyki zawierające w swoim składzie naturalne składniki takie jak nienasycone kwasy tłuszczowe, witamina A i E, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.


Jeśli nie bardzo wiesz jak pielęgnować swoją wrażliwą skórę to skorzystaj z naszych zasad. Dzięki nim znacznie poprawisz wygląd swojej skóry i jednocześnie będziesz miała świadomość, że dbasz o nią we właściwy sposób. Jeszcze jedno, jeśli stosujesz inne zasady w pielęgnacji swojej skóry koniecznie podziel się nimi z innymi czytelniczkami. Każda skuteczna metoda jest dla nich na wagę złota.