20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

4 najskuteczniejsze sposoby na uporczywe zaskórniki

 

Zaskórniki ? Skąd się biorą?

Zaskórniki najczęściej pojawiają się na nosie i brodzie. Zaskórniki to nic innego jak sebum oraz martwe komórki nagromadzonego w ujściu gruczołów łojowych. Utleniony łój ciemnieje i stąd powstają czarne kropki. Pamiętajmy, że ta przypadłość najczęściej dotyka osoby, które mają tłustą lub mieszaną skórę.

sposoby na zaskórniki

Najlepsze sposoby na pozbycie się zaskórników?

  • Używaj punktowych preparatów złuszczających

Owe preparaty należy nakładać na w których rozpoczyna się właśnie stan zapalny. Odpowiedni kosmetyk zawierający w swoim składzie kwas salicylowy bardzo skutecznie przewidziała namnażaniu się bakterii i powstaniu wyprysku.

By nie dopuścić do powstawania wyprysków i zaskórników należy systematycznie używaj sprawdzonego peelingu lub maski oczyszczającej. Stosowanie tego rodzaju kosmetyków zapobiega gromadzeniu się łoju w rozszerzonych porach skóry. Jak się okazuje bardzo dobry efekt dają także tzw. maseczki peel-off lub skruby drobnoziarniste. W przypadku jeśli masz cerę wrażliwą stosuj peelingi enzymatyczne, które są równie skuteczne, ale nie podrażniają skóry.

Tego rodzaju kosmetyki bardzo często zawierają w swoim składzie substancje, które bardzo skutecznie regulują pracę gruczołów łojowych. Dodatkowo pamiętaj o tym, by wybierając fluid do twarzy wybrać taki, który zawiera mikro gąbeczki, które wchłaniają nadmiar łoju.

  • Stawiaj na nowość tzw. plasterki węglowe

Tego rodzaju plasterki bardzo przydają się podczas walki z bardzo uporczywymi zaskórniakami. Działanie tego rodzaju plasterków opiera się na aktywnym węglu, który skutecznie łagodzi stany zapalny i usuwa czarne kropki.

Jeśli Twoim problemem są zaskórniki to koniecznie skorzystaj z naszych sprawdzonych sposobów i ciesz się czystą, zadbaną i promienną cerą, wolną od zaskórników.