Basen a kondycja włosów

Regularne chodzenie na basen pozwala na utrzymanie ciała w dobrej kondycji, pomaga zadbać o figurę. Poza tym pływanie sprawia mnóstwo przyjemności. Warto jednak zastanowić się, jak regularne chodzenie na basen wpływa na nasze włosy. Kontakt z chlorowaną wodą nie jest dla nich zbyt dobry.

pielęgnacja włosów a basen

Jak powinny zadbać o włosy osoby, które regularnie chodzą na basen? Mamy dla Was kilka porad.

Wybierz odpowiedni czepek

W tej chwili można zdecydować się na czepek z materiału, silikonu lub gumy. Który wybrać? Jeśli pływasz z głową nad wodą, możesz zdecydować się z powodzeniem na czepek materiałowy, który doskonale przepuszcza powietrze. W innym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie czepek silikonowy, który jest szczelny i w dodatku bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu głowy. Czepki gumowe to najgorszy wybór dla naszych włosów, ponieważ nie dość, że nie są tak szczelne, jak te z silikonu, to jeszcze przy zakładaniu i zdejmowaniu wyrywają włosy.

Zabezpiecz włosy przed pływaniem

Kontakt z chlorowaną wodą jest dla Twoich włosów szkodliwy. Jak skutecznie zabezpieczyć włosy przed działaniem chloru? Najlepiej nałóż jakiś olejek do włosów (kokosowy, arganowy, makadamia itd.) albo odżywkę i dopiero później czepek. Włosy należy odpowiednio ułożyć. Jeśli upniesz je płasko na czubku głowy, szansa na kontakt z wodą zostanie ograniczona do minimum. A przecież o to chodzi!

Dokładnie umyj włosy

Po każdej wizycie na basenie trzeba dokładnie umyć włosy. Absolutnie nie wolno z tego rezygnować! Zmywając chlor po wizycie na basenie, powinnaś wybrać delikatny szampon, który nie przesuszy dodatkowo włosów. Po myciu możesz jeszcze zastosować jakąś delikatną odżywkę, np. bez spłukiwania, która ułatwi rozczesywane włosów. Uwaga! Jeszcze przed rozpoczęciem mycia należy najpierw dokładnie opłukać włosy dużą ilością wody.

Bezpieczne suszenie

Obecnie wszyscy wiemy już, że suszenie gorącym powietrzem ma zły wpływ na kondycję naszych włosów. Pewnym rozwiązaniem jest zabieranie na basen własnej suszarki z chłodnym nawiewem, jednak nie zawsze jest to możliwe. Jeśli jednak musisz skorzystać z basenowej suszarki, zastosuj po prostu jakiś dobry kosmetyk termoochronny. Takie kosmetyki dostępne są bardzo często w formie łatwych w aplikacji sprayów. Profesjonalny preparat zabezpieczy Twoje włosy przed szkodliwym działaniem gorącego powietrza.

Dodaj komentarz