Na co zwracać uwagę przy zakupie infrazonu fryzjerskiego?

Infrazon fryzjerski inaczej zwany klimazonem to bardzo pragmatyczne urządzenie, niezbędne w  każdym salonie fryzjerskim. To z nim zaoferujesz nie tylko lepsze rozwiązania przy tworzeniu fryzur i stylizacji, ale również zapewnisz zabiegi poprawiające kondycję włosów. Na co zwrócić uwagę więc przy zakupie infrazonu?

Do czego wykorzystasz infrazon fryzjerski?

Infrazon fryzjerski to bardzo profesjonalne urządzenie, które przydaje się zarówno w większych, jak i mniejszych salonach fryzjerskich. Z jego pomocą skutecznie wykonasz między innymi:

  • trwałą ondulację,
  • prostowanie włosów,
  • dekoloryzację czy farbowanie włosów.

Infrazon zastąpi też suszarkę, a dla bardziej wymagających klientek będzie centrum zabiegów pielęgnacyjnych, zapobiegających:

  • nadmiernemu wypadaniu włosów,
  • problemom, związanych z przetłuszczaniem się czy przesuszaniem włosów.

Taki sprzęt oznacza jednak sporą inwestycję finansową, dlatego warto zastanowić się, który infrazon wybrać i na jakie funkcje zwrócić uwagę.

Miejsce dla infrazonu – czyli dopasuj sprzęt do własnych możliwości

Na rynku znajdziesz zarówno:

Infrazon Fox NEPTUN wersja stojąca

Infrazon Fox NEPTUN wersja wisząca

Bardziej praktyczne są oczywiście te mobilne, czyli stojące, które wygodnie przestawimy w różne miejsca salonu. To bardzo dobra opcja, zwłaszcza przy obsługiwaniu większej ilości klientek. Infrazon można bowiem ustawić np. w poczekalni, tak by zwolnić stanowisko fryzjerskie do wykonania kolejnej usługi. Przy infrazonach stojących warto zwrócić uwagę na regulację wysokości statywu.

W salonach o większej powierzchni możemy zainstalować podwieszane infrazony fryzjerskie na ścianie, wydzielając dla nich odrębną część w salonie. To z kolei jest bardziej praktyczne podczas sprzątania. Infrazonów nie trzeba przestawiać z miejsca na miejsce, podczas zamiatanie podłogi, a także nie zajmują powierzchni przy natężonym ruchu i dobrze wpisują się w nowoczesny design salonu.

Przy małej powierzchni również lepszy będzie podwieszany infrazon. Warto jednak dobrze przemyśleć jego umiejscowienie, tak by nie kolidował z wykonywaniem innych prac i zapewniał swobodę podczas wykonywania pozostałych usług.

Funkcje, które Twój infrazon musi mieć

Optymalne wykorzystanie infrazonu zapewni Ci jego funkcjonalność i zakres dodatkowych opcji. Co jest niezwykle ważne to:

Idealnie, jeśli infrazon posiada kilka lamp, którymi dodatkowo można swobodnie sterować.

Zwróć uwagę czy infrazon posiada dodatkowo:

  • timer,
  • elektroniczny panel sterowania.

Najlepszy infrazon fryzjerki, to jaki?

Infrazon fryzjerski powinien być na tyle intuitywny w obsłudze, by można było łatwo z niego korzystać. Ułatwieniem są więc wbudowane programy – np. pasemka, koloryzacja, trwała ondulacja itd. Ważne jednak by infrazon można było też właściwie dopasować do wykonywanych zabiegów – tutaj udogodnieniem jest np. opcja wyłączania czy włączania poszczególnych lamp, regulacja nawiewu, czy możliwość obracania. Nowoczesne infrazony wyposażone są także w USB czy funkcję słuchania muzyki. To dobra opcja, ponieważ umili czas klientkom.

Marka i design

Oczywiście wygląd infrazonu powinien mieć najmniejszy wpływ na decyzję zakupu, ale jednak jeśli sprzęt ma stać w centralnym miejscu salonu, to warto go dopasować również do wystroju wnętrza. Białe i perłowe infrazony ładnie się prezentują, ale szybko się rysują i brudzą. Być może srebrne czy czarne będą lepszym rozwiązaniem? Nie bez znaczenia jest natomiast sama marka. Jeśli szukamy sprawdzonego i wydajnego sprzętu, to warto wybierać renomowanych producentów.

Dodaj komentarz